SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1597668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
:)
Nadinka - sernik kiedyś opisywałam w dzienniku - na pewno warto zrobić bo inny smak zupełnie. W necie sa przepisy jak poszukasz "sernik ważony".
Metodyka mniej więcej taka: mleko tłuste plus smietana w proporcji 1:1, sok z cytryny i 2 jajka całe (na 1 l mleka) - podgrzewasz aż Ci się twaróg zrobi. Twaróg schladzasz i miksujesz z kostką masła plus pól szklanki cukru. Ja cukier utarłam z masłem najpierw, potem dodałam twaróg. Erytrytol moze tez byc. I kilka kropli olejku rumowego albo waniliowego. Gotową mase na biszkopty/ciasteczka i na to polewa z gorzkiej czekolady. Koleżanka jeszcze migdały wrzucała.
Serio - pycha była.

A mogłam kupić juz przemielony twaróg, ba - mogłam gotowy sernik w każdej cukierni kupic i zjeść jak Szajba nutelkę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ja mam dostęp i do mleka i do twarogów itd. ALE drogie to cholerstwo jak nie wiem. Ja raz na jakiś czas sobie pozwolę ale na codzień mnie niestety nie stać. Swoją drogą byłam zawiedziona moimi kubkami smakowymi bo mnie smak świeżego mleka nie powalił :D :D :D

Ale też odczuwam przyjemność z robienia takich "pierwotnych" rzeczy. Typu pieczenie chleba. Teraz robię też jogurty :P Robiłam pitę, tortille itp. itd. I zawsze mam mega frajdę, że nie polazłam do sklepu tylko sama zrobiłam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Paatik, nie było moim zamiarem Cię urazić. Po prostu jako człek zapracowany, próbujący uszczknąć cokolwiek z dnia by nogi wyciągnąć i chwilę odpocząć, cenię sobie bardzo każdą wolną chwilę i nie poświęciłbym choćby uwagi na to by chałupniczym sposobem produkować twaróg który jest i zawsze będzie tylko twarogiem, niewiele różniącym się i smakiem i składem od gotowego produktu z półki sklepowej. Twaróg który mimo najlepszych chęci i zaangażowania będzie zawsze namiastką twarogu.
A Nutelka?
Sądzisz że utrzymałbym w moim wieku formę na Nutelce?
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Paatik
:)
A mogłam kupić juz przemielony twaróg, ba - mogłam gotowy sernik w każdej cukierni kupic i zjeść jak Szajba nutelkę:)


Ciekawe ile twarogu jest w takim kupnym serniku A gotowej masy serowej nie używam, jakoś mi nie smakuje i nie przemawia do mnie Zawsze mielę sama i w sumie nigdy ten zmielony ser nie wychodzi taki gładki jak z wiaderka. Zresztą podobnie mam z masą makową do makowca czy kuti, nigdy nie kupuję gotowej, zawsze sama mielę mak i dodaje bakalie.
I właśnie mi się przypomniało jaki dobry makowiec wyszedł na Wielkanoc, ale bym zjadła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kto nie lubi gotować ten nie zrozumie. Nie zawsze chodzi o to, by było koniecznie zdrowiej albo mniej kalorycznie czy cokolwiek. Sama jak mam wolne to od razu biorę się za gotowanie czasochłonnych rzeczy, bo po prostu to lubię. To nie jest znak, że się ma za dużo wolnego czasu, po prostu pożytkuje się go na inne rzeczy. Mi ludzie często jęczą, że chcieliby mieć tyle czasu na czytanie co ja. Ale godzinkę czy dwie na fejsa zawsze znajdą ;)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
No właśnie takie gotowanie mi też sprawa przyjemność. Nie za często mogę ale jak mogę to korzystam.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 107
strumyk
Tetiszeri
Jaka seniorka, laski no co wy?? Kurde dlaczego w Pl to sie uwaza, ze po 40 to juz seniorstwo?

no przecie w cudzyslowiu :) (pomijajac jednak srednia wieku na forum) :)


Zgadzam się :) Niejedna 40stka lepsza od 18nastki! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345936
Dami145
strumyk
Tetiszeri
Jaka seniorka, laski no co wy?? Kurde dlaczego w Pl to sie uwaza, ze po 40 to juz seniorstwo?

no przecie w cudzyslowiu :) (pomijajac jednak srednia wieku na forum) :)


Zgadzam się :) Niejedna 40stka lepsza od 18nastki! :D


Zgadzam się Wszystkie 40stki lepsze od 18stek
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium