SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki owsiane

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 40241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Czy to prawda, że nie zagotowane płatki owsiane nie dostarczają organizmowi żadnych węglowodanów i innych składników pokarmowych, zapychając tylko żołądek?

2. Mam na płatkach napisane że na 100 g produktu jest tam 1,7 g składników mineralnych. Wie może ktoś co to są za minerały?

3. Jak dobrze przyrządzić płatki: zalać je gorącym mlekiem czy gotować razem z mlekiem?

I to by było na tyle :).

Olek, [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Płatki owsiane to bardzo wartościowy produkt, który dostarcza nam błonnika regulującego pracę jelit. Są odżywcze, smaczne, bardzo sycące i dość tanie. Dają również wiele możliwości przyrządzania, bowiem oprócz klasycznej owsianki, którą można wzbogacać różnymi dodatkami np. orzechami, suszonymi i surowymi owocami, nasionami, odżywką białkową itp. można z nich zrobić omleta, muffinki, albo zmieszać z jajami i dowolnymi dodatkami i zapiec w piekarniku. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogromną zaletą klasycznej owsianki jest czas jej przygotowania. Każdy kto poranki spędza w pośpiechu znajdzie te kilka minut na przyrządzenie sobie wartościowego śniadania.

Płatki owsiane można spożywać zarówno na surowo jak i po ugotowaniu, jednak trzeba pamiętać, że surowe płatki będą trudniejsze w strawieniu, ponieważ zawierają skrobię, która podczas gotowania zamienia się w kleik, który jest przyjaźniejszy dla żołądka. Ilość węglowodanów, białka i tłuszczu nie ulega zmianie podczas obróbki.

Z dodatkowych wartości odżywczych płatki zawierają witaminę B6, poprawiającą pamięć i koncentrację, zapobiega niedokrwistości, B1 i kwas pantotenowy, które przeciwdziałają zmęczeniu i korzystnie wpływają na wygląd skóry, paznokci i włosów. W skład płatków wchodzi również magnez i żelazo.

Jak przygotować płatki?

Jeżeli nie mamy problemów żołądkowych po wypiciu mleka to płatki można ugotować na mleku. W innym przypadku zaleca się w wodzie, ewentualnie na mleku roślinnym (np. kokosowym, migdałowym, ryżowym etc.). Aby płatki były smaczne i dobrze trawione powinny zmięknąć i napęcznieć mamy zatem dwie opcje – ugotować, lub zalać gorącą wodą/mlekiem np. na noc, choć większość płatków robi się miękka już po paru minutach.

Poniżej kilka ciekawy przepisów z wykorzystaniem płatków:
https://www.sfd.pl/Trzyskładnikowe_ciasto_batoniki_owsiane_z_musem_owocowym__bez_jajek_HIGH_CARB_by_m-t1127677.html
https://www.sfd.pl/Pieczona_owsianka_na_słodko/_wytrawnie-t1027164.html
https://www.sfd.pl/Owsiany_placek_z_cukinią_i_truskawkami_od_okruszka-t1119543.html
https://www.sfd.pl/Ciastka_owsiane_by_Ulaulka-t1119323.html


1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Są takie płatki owsiane górskie które wystarczy zalać gorącym mlekiem i ich smak jest o wiele lepszy od innych.
Owsiane są idealnym posiłkiem na śniadanie - smacznego

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie kupiłem te górskie ale i zalałem mlekiem ale siostra zaczęła mówić że i tak węgiel nie jest z nich wchłaniany w żołądku. Wierzyć jej czy nie?

Olek, [email protected]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak tak tak - a jak zjesz banana to malpa ci tylkiem sie urodzi - BZDURA !
Sam jem platki goskie i (choc trohce sie je mamla) uwazam ze bardzo dobrze wplywaja na mase - oczywiscie nie tak dobrze jak np. ryz czy kasza - ale jednak ..... wplywaja.

Wychodzac np.na dwor biore sobie garsc (ok.50g) platkow do kieszeni i podjadam jak slonecznik. Troche to wydaje sie glupie ale mi - ektomorfikowi - weglowodanow nigdy nie za duzo...)


Wapniak
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bzdura częściowa.Błonnik nie jest wchłaniany ale resztą węgla jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie ta idiotka nie rozróżnia węgla od błonnika :).

Wapniak rzeczywiście wydaje się to śmieszne :).

Olek, [email protected]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 690
Płatki są po prostu COOL!!!! Ja jem różnie płatki owsiane - uwielbiam słodkie naleśniki z płatków (kilka jaj, mleko, płatki, słodzik). Co kilka dni gotuję na mleku - wsadzam do mikrofali michę z płatkami (płatki owsiane błyskawiczne) zalanymi mlekiem i robi się, aż do zagotowania - przez chwilę się buzuje i potem odstawiam na 10 minut - odjazd. Można wsypać ciutek cukru waniliowego - fajnie smakuje.

Jestem dobry. Jutro będę jeszcze lepszy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2389 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25188
Wpieprzam je co dzien przed wyjsciem do roboty. To podstawa mojego sniadania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 302 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7504
to co wkoncu z tymi platkami? Jaka funkcje odgrywaja? Mozna po nich przytyc?

Marta
1

Marcia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja płatki owsiane najbardziej lubię z jogurtem, po prostu pycha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja płatki owsiane najbardziej lubię z jogurtem, po prostu pycha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pizza

Następny temat

Węgowodany

WHEY premium