SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1946555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619861
Jab

No wyobraź sobie, ze jest pewien klucz odnośnie prowadzenia treningowego, który dość jasno pokazuje poziom wytrenowania, podejścia i spodziewanych efektów. I póki co tylko jedna forumowiczka spełnia te warunki, wyglada tez najlepiej i pewnie to zbieg okoliczności :)



Przecież różni ludzie mają różne cele i pod ten cel powinien być ustawiony trening, więc to jasne że te treningi będą różne. Nie każdy ćwiczy po to żeby dobrze wyglądać i - co ciekawe! - nie każdy sportowiec dobrze wygląda, zależy od dyscypliny. Poza treningiem jest jeszcze kwestia diety, która w sportach sylwetkowych ma ogromne znaczenie, zresztą w każdym sporcie dieta odgrywa ważną rolę. Można mieć świetny plan treningowy i kiepską sylwetkę, a można też mieć kiepski plan treningowy i wyglądać dobrze.
Jest jeszcze coś takiego jak ćwiczenie for fun dla własnej satysfakcji i nie rozumiem czemu nie robić ćwiczeń które się lubi, nawet jeśli ktoś uważa że nie mają sensu. Zawodnik często robi co musi i nie zawsze to lubi, amator często robi to co lubi. Taka drobna różnica.
Poza tym - to że Paatik ma plan i się go trzyma to już duży sukces
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13809 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636497
Madzia - ja nie lubię i nie chcę goownoburz w swoim dzienniku. Ma być miło i przyjemnie. Przeciez nikogo nie zmuszam do czytania i pisania. Ot takie moje miejsce w sieci.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 423 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3864
Viki
Jab

No wyobraź sobie, ze jest pewien klucz odnośnie prowadzenia treningowego, który dość jasno pokazuje poziom wytrenowania, podejścia i spodziewanych efektów. I póki co tylko jedna forumowiczka spełnia te warunki, wyglada tez najlepiej i pewnie to zbieg okoliczności :)



Przecież różni ludzie mają różne cele i pod ten cel powinien być ustawiony trening, więc to jasne że te treningi będą różne. Nie każdy ćwiczy po to żeby dobrze wyglądać i - co ciekawe! - nie każdy sportowiec dobrze wygląda, zależy od dyscypliny. Poza treningiem jest jeszcze kwestia diety, która w sportach sylwetkowych ma ogromne znaczenie, zresztą w każdym sporcie dieta odgrywa ważną rolę. Można mieć świetny plan treningowy i kiepską sylwetkę, a można też mieć kiepski plan treningowy i wyglądać dobrze.
Jest jeszcze coś takiego jak ćwiczenie for fun dla własnej satysfakcji i nie rozumiem czemu nie robić ćwiczeń które się lubi, nawet jeśli ktoś uważa że nie mają sensu. Zawodnik często robi co musi i nie zawsze to lubi, amator często robi to co lubi. Taka drobna różnica.
Poza tym - to że Paatik ma plan i się go trzyma to już duży sukces


Hehe no ale właśnie chodzi o to by trening jako taki całościowo rozumieć jako pewne formy ruchu, wtedy nawet żaden plan nie jest potrzebny ;) i można upiec bardzo dużo pieczeni na jednym ogniu, bo domyślam się, ze plan jest pewnym ograniczeniem, dieta - produkty co do joty są pewnym ograniczeniem i rygorem i ktoś nie musi mieć na to ochoty, być takim niewolnikiem diety i treningu - sam tego nienawidzę i nigdy nikogo tez na to nie namawiam. Chodzi o zrozumienie pewnych zasad treningu tak by dawał mega frajdę i mega efekty :) coś jak dużo bardziej zaawansowana forma treningu intuicyjnego, jednak z zachowaniem pewnych niezbędnych ram
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619861
Przecież każdy lubi co innego i co innego sprawia mu frajdę. Ludzie są różni, niektórzy wolą nic nie robić niż trzymać się jakiś reguł. Ja akurat Paatik rozumiem, bo też muszę mieć element for fun w treningu, nie lubię się zmuszać do tego co mnie nie bawi.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 423 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3864
Viki
Przecież każdy lubi co innego i co innego sprawia mu frajdę. Ludzie są różni, niektórzy wolą nic nie robić niż trzymać się jakiś reguł. Ja akurat Paatik rozumiem, bo też muszę mieć element for fun w treningu, nie lubię się zmuszać do tego co mnie nie bawi.


Można się tym bawić i spełniać cele jakie sobie tam stawiamy w głowie, ale tez można się tym bawić i się uszkodzić. Przestrzegam przed tym drugim.
+ jak się nie umie czegoś zrobić to najczęściej się tego nie lubi. Jak się to skoryguje,naprawi to okazuje się ze wcale to nie jest takie złe i nawet da się jakieś cwiczenie polubić :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
Chodzi po prostu o to, że żeby robić coś for fun, musisz też się do tego odpowiednio przygotować, bo szybko ten trening for fun się skończy, bo nie będzie dalej progresu albo będzie kontuzja, i zero z funu. Według mnie tym bardziej jak ktoś nie jest zawodnikiem, tylko trenuje dla zdrowia, sprawności i w pewnym sensie sylwetki, to tym bardziej musi dbać o zachowanie balansu, dla mnie w tym kontekście siła jest najważniejsza i bez poprawy siły w podstawowych wzorcach, w całym ciele, ciezko być sprawnym albo bezbolowym, a z wiekiem jest to coraz bardziej ważne, bo młodośc wiele rzeczy wybacza i kompensuje. Gdybym ja nie dbała o siłę to bym chyba się rozsypała po prostu akurat zawodnicy albo amatorzy trenujacy pod konkretny sport na nieco wyższym levelu moga sobie pozwolić na pewne dysbalanse które pomagają w konkretnym sporcie, będąc świadomym, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale czasem cel ważniejszy niż szeroko pojęte zdrowie, taka prawda.

Kończę już ten watek, bo Patik wyraźnie napisała że nie ma ochoty na takie dyskusje u siebie w dzienniku, ma do tego prawo, Patik i tak robi ogrom roboty i sprawnościowo i sylwetkowo jest kilka leveli wyżej niż 90% rówieśniczek.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-10-13 15:12:14
3
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619861
Jab jest wiele ćwiczeń które potrafię zrobić, ale ich nienawidzę i nigdy to się nie zmieni, np. burpee
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 423 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3864
Viki
Jab jest wiele ćwiczeń które potrafię zrobić, ale ich nienawidzę i nigdy to się nie zmieni, np. burpee


Zależy jakie odmiany tego znasz. Większość ludzi robi burpees na zasadzie padają na glebę, robią pompkę i szybko do góry, no to taka forma nie służy za bardzo, ale już np opad na glebę, biodra mocno w podłoże/matę by rozluźnić brzuch i pośladki i szybka góra już fajnie wpływa na budowanie tlenu i wytrzymałości albo jeszcze bardziej zaawansowana forma opad na glebę ale najpierw klatką a potem nogami i szybka góra
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13809 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636497
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6028 Napisanych postów 10090 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 214583
Jak dla mnie ekstra podziwiam każdego, kto potrafi zrobić hand stand

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

electro
Polecane artykuły