SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1613707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
I jeszcze nawiązując do dyskusji w dzienniku u Ghorty, wrzucam moje podejście do tłuszczówki. Zobaczymy jak pójdzie. Póki co 1/2 dnia.
Robię to trochę dla eksperymentu, trochę dla podbicia cholesterolu, bo całkowity miałam ostatnio niski (hormony!), trochę dla przetarcia szlaków dla mojej Mamy która ma stan przedcukrzycowy...





Paatik - mogłabyś rozwinąć temat: tłuszczówka a cukrzyca? Pytam w zasadzie w kontekście mojego ojca, który niedawno się dowiedział, że cukrzycę ma.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627797
Zobacz



i sprawdź taki kanał Low Carb Down Under.
Przez jakiś czas bawiłam się glukometrem i faktycznie dieta LCHF trzyma cukier na stałym poziomie. Do tego taki mały IF - co najmniej 12 godz.
Moja Mama się oczywiście tłuszczu boi i postawiła warunek - chociaż raz w dzień owoce. No to dałysmy owoce plus smietana po obiedzie, nie jako ostatni posiłek. I gra. Ma 4 posiłki, bez podjadania, nie tłuszczówka, ale ok. 100-120g ww na dzień i póki co cukier grzeczny. Najgorzej jak pól kilo czereśni przed snem zjadła to rano ciągle 120 cukru miała..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 192631
Zawsze podziwiam wszystkie dziewczyny na diecie tłuszczowej, pomijam aspekt zdrowotny tylko o smak chodzi, dla mnie nie do przejścia ale jestem ciekawa Twoich odczuć bo opinie są skraje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Też nie lubię za bardzo tłustych rzeczy - ciężko by mi było dłuższy czas trzymać taką dietę. Ciekaw jestem ile Ty wytrzymasz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627797
Night - lubię tłuste. Nie wiem ile wytrzymam, bo nie planuję tego jako model docelowy, natomiast ciekawa jestem wrażeń. Jak mi się eksperyment znudzi, to wrócę do zbilansowanej. No i chcę trochę z Mamą podietować - mając towarzystwo łatwiej zrezygnuje z chleba i ziemniaków:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Jestem ciekawa wrażeń
Ja lubię węgle, ciężko byłoby się przestawić. Choć interesuje mnie kwestia polepszenia wykorzystania energii z tłuszczu np. w trakcie biegu czy zawodów i uniknięcie zjazdów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
No to obserwuję i ciekaw właśnie jestem jak Wam to będzie szło.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki Paatik za namiary i za wyjaśnienie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Paatik
Szajba - olej koko - bedzie - nie wsyztko dam radę wrzucić w 2 posiłki. To akurat łatwo mi dodać bo normalnie w kuchni używam.
A smalec to tylko do smażenia? Bo w jakiej innej formie go zjeść jak nie mogę posmarować chleba? Cukinie potrafię zjeść posmarowaną pasztetową, ale smalcem?
Do ile obciąć białka - do 60g?

Póki co ciagle nie chce mi się jeść po tym śniadaniu....


Olej koko najlepiej byłoby przyjmować przed spodziewany wysiłkiem. Tylko delikatnie zaczynaj, od 20-25g, bo zamiast na siłowni, skończysz w toalecie
Smalec możesz użyć do smażenia jajek, do karkówki, do wszystkiego co ciepłe ... lub słodkie Z przyprawami może służyć jako ciekawa alternatywa smarowidła. Może zasmakujesz w fondue bourguignonne, gdzie olej zastąpisz roztopionym salcem?

Do jakiego poziomu obciąć białko to Ci nie doradzę, bo to zbyt kntrowersyjny temat , ale Twoja propozycja wydaje się rozsądna.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jak ja byłem na keto, to po przełączeniu białka stosowałem max 2g/kg - powyżej źle się czułem, a tłuszcze czerpałem głównie z jaj i tłustego mięsa (karkówka), smalcu nie potrzebowałem
jakbyś nie była pewna czy nastąpiło przełączenie to możesz zakupić paski keto diastix, sik na pasek i wiadomo czy luźne ketony krążą


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-06-08 18:17:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium