SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1943944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
Znalazłam filmiki. Na kołkach można sobie ćwiczyć swing w bok i ewentualnie próby przejścia na element wyższy/niższy, ale dobrze najpierw opanować podciąganie łopatkowe oburącz i jednorącz, żeby amortyzować przejścia i nie powyrywać sobie rąk





Na uchwytach podobnie z tym, że są mniej wygodne i trudniejsze niż kołki.



...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636485
Dzięki!!
To daj jeszcze jakiś filmik od którego Ty zaczynałaś to podciąganie łopatkowe - zobaczę z czym to się je:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
tomaszS
Pati, też czasami mam takie odczucie że czasami brak regresu jest progresem, ale z drugiej strony, czy to nie jest dla nas jakieś usprawiedliwienie?

Zdecydowanie nie. W naszym wieku, znaczy się ja pod pięćdziesiątkę a Paatik trzydziestkę, utrzymanie jako takiej formy kosztuje znacznie więcej niż Was, siusiumajtków I niestety, z dnia na dzień jest coraz trudniej.
Także szacun dla Paatikowej że wciąż bardziej patyk niż polano
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636485
Szajba - czuję się zaszczycona po wrzuceniu do jednego worka:)
Patyk, polano - a może kłoda? Wczoraj po południu zdecydowanie kłoda, przeleżałam praktycznie cały dzień po powrocie z pracy. Witaj @!

Dzisiaj rano polatane a la Viki, trochę kombinacji z tymi łopatkami w zwisie, trochę prób do stania. Wczoraj wieczorem w domu wypróbowałam inne ustawienie rąk i powiem Wam, ze nadgarstki zdecydowanie mniej bolą. Facet na filmiku o kalistenice powiedział to czego nie pozwalają robić na innych filmikach(sic!). Dłonie nie na wprost a pod kątem 45 na zewnątrz. I fakt, nie tyle poprawiło stanie co zwiększyło ilość bezbolesnych prób. I 2gi raz w życiu zdarzyło mi się wyczuć taki moment w którym stoi sie do góry nogami tak jak stoi się na nogach. Bez potrzeby balansu, bez czucia własnego ciężaru!!! Tylko jak to powtórzyć i wyczuć - gdzie to ustawienie jest?!??
Babka od yogi powiedziała na filmiku, ze 5 lat się uczyła stania na rękach - to mam jeszcze trochę czasu, nie?:)

Viki - czyli swing to jest ten ruch w talii/tyłku, zeby zarzucić biodrami? I z szczebelkami o to Ci chodziło?




Pierwsze koty za płoty z kołkami, ale kołki sa wredne bo się okazało ze się rusza taka obudowa na nich i było lekkie zaskoczenie jak spadłam pierwszy raz:)


...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6613 Napisanych postów 9438 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350729
_Szajba_
tomaszS
Pati, też czasami mam takie odczucie że czasami brak regresu jest progresem, ale z drugiej strony, czy to nie jest dla nas jakieś usprawiedliwienie?

Zdecydowanie nie. W naszym wieku, znaczy się ja pod pięćdziesiątkę a Paatik trzydziestkę, utrzymanie jako takiej formy kosztuje znacznie więcej niż Was, siusiumajtków I niestety, z dnia na dzień jest coraz trudniej.
Także szacun dla Paatikowej że wciąż bardziej patyk niż polano



Trudniej to będzie mając lata Pana Janka czy Mistrza Giaurnemo ,mając moje ,też odczujecie co oznacza " utrzymanie jako takiej formy " ,czyli Paatik i Ty Szajba dla wielu jesteście jeszcze w wieku siusiumajtków ,a jak pamiętam to w okolicach 50-tki nic nie było ciężkie lub trudne
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
Jawor, to o czym mówisz zawarłem w słowach "z dnia na dzień będzie coraz trudniej"

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6613 Napisanych postów 9438 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350729
_Szajba_
Jawor, to o czym mówisz zawarłem w słowach "z dnia na dzień będzie coraz trudniej"


Rafał ,Ty tylko zawarłeś w słowach, a konkretne odczucie 6-ciu dekad i więcej dekad na karku muszą poczekać
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
Jawor no nie do końca masz rację, to czysta fizjologia - pewne procesy zachodzą inaczej wraz z wiekiem. Już nie pamiętam jak to dokładnie było, ale w bieganiu szczyt możliwości to jakoś 30-35 a później można tylko się starać żeby proces spowolnienia nie zachodził zbyt szybko. Wiadomo że to się nasila wraz z wiekiem, więc im człowiek starszy tym trudniej ale to nie znaczy że mając 40 czy 50 lat nie można mieć problemu z utrzymaniem formy. Możliwości organizmu są coraz mniejsze.


Paatik świetny swing i bardzo ładnie ta drabinka wygląda. Jak wzmocnisz chwyt ćwicząc chodzenie bokiem, to wtedy można próbować swing przodem
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
A żeby było ciekawiej to jeszcze napiszę, że ja obecnie wyraźnie odczuwam, że organizm inaczej reaguje na trening i nie regeneruje się tak szybko jak 7 lat temu. I jest trudniej niż było kiedyś. I mam do tego prawo.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

electro
Polecane artykuły