SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297944

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2039
rion10

po treningu brak zakwasów, co dalej robić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29716
Witam. Wracam po dwóch tygodniach próbowania swoich sił w wyciskaniu na ławce poziomej sztangielkami. Niestety, jak zacząłem z rekordem w serii docelowej 6x22,5kg, tak i skończyłem na tym samym wyniku. Najczęściej balansowałem między sześcioma a dziewięcioma powtórzeniami. Tydzień temu wyjątkowo wycisnąłem dwanaście razy, i w następnej serii 6x25kg, ale nigdy więcej nawet się nie zbliżyłem do tego wyniku.
Jedyny plus zamiany był taki, że nie pogorszył mi się ból i "przeskakiwanie" barków wywołane wyciskaniem sztangą.

Jest jakieś inne ćwiczenie na klatkę? Musi coś być. Już w wakacje miałem kilka cm więcej w obwodzie klatki robiąc 10 serii pompek na poręczach w wersji tricepsowej co drugi dzień. Pomocy, proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777627
demon9705
rion10

po treningu brak zakwasów, co dalej robić ?


barki mają specyficzną budowę i po początkowym występowaniu mikrouszkodzeń ciężko doprowadzić barki do nich. Spokojnie trenuj i obserwuj obwody jeśli one rosną to wszystko jest w najlepszym porządku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Witam. Proszę o ocene techniki:

Przysiad 3s





4s





Martwy ciąg



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777627
Przysiad wygląda bardzo fajnie jeszcze delikatnie zwiększysz głębokość i będzie gitara, tempo masz bardzo dobre i ładnie schodzisz w dół. Jest bardzo dobra baza do przysiadu poprawisz głębokość i trochę więcej doświadczenia i będzie bardzo dobrze

Martwy podobnie widać pewne błędy drobne ale ogólnie nie jest źle, przede wszystkim pilnuj dołu grzbietu bo widać, że tam ucieka Ci dół grzbietu robisz płaskie plecy to trzeba kontrolować . Ponad to zostaw głowę w spokoju nie kręć nią jeśli nagrywasz sobie film ocenisz technikę na filmie trzymaj ją w jednej linii z kręgosłupem i patrz przed siebie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23377
Z pewnoscią postaram się wyeliminować mankamenty Dzięki rion. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37244
Witam, technicznie wykonuję ćwiczenie? Cieniutko ten biceps idzie... Teraz przeniosłem się z splita partia 1x w tyg. na partię 2x w tyg, wychodzi mi 7 serii na cały tydzień, zawsze robiłem po 11-14 na trening a teraz 7 na cały tydzień, zobaczymy może to lepiej na niego wpłynie tylko czy dobrze to robię hmm.

Dodam też, że zawsze prostowałem ramiona do końca, teraz po paru tematach staram się nie prostować.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777627
generalnie nie jest źle , jednak tutaj tempa brak zupełnie. Takie machanie niewiele da . Wprowadź tempo i dodaj parę serii przy partii dwa razy w tygodniu 7 serii to trochę mało. Prostuj do końca

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37244
Okej, szybciej w pozytywie się postaram, wolniej w negatywie i dodam ze dwie serie. Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37244
Jeszcze raz ja i moje filmiki. Dodam jeszcze skalę 0/10 jak czułem dany mięsień może coś to da.

Przysiad 10/10 (mam tam podstawki pod pięty bo lepiej czuję uda wtedy)




Wyciskanie wąsko 7/10




Wyciskanie hantli skos+ 8/10




Wyciskanie sztangi skos - 6/10 (zbyt mały ciężar, tylko u mnie jest dziwna i irytująca sprawa dot. klatki, 40kg nic nie waży a dam 50 i nagle robi się kiepsko, ale teraz powoli jadę z ciężarem więc może coś się zmieni 2,5/5kg tyg.)




Wyciskanie żołnierskie 10/10




Bułgar 8/10 (pewnie dlatego, że zbyt mały ciężar)




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2014-01-16 20:47:32
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium