SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298897

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 630
Czy da sie obliczyc ciezar maksymalny bez podchodzenia do niego? jesli nie to jak to zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Są jakieś wzory,jednakże nie mają one pokrycia z praktyką.

Indywidualne predyspozycje(m.in proporcje włókien),rodzaj Twoich treningów(przede wszystkim zakresy powtórzeń na jakich w głównej mierze bazowałeś)....itd.Zbyt dużo zmiennych,by jakiś książkowy wzór się sprawdził w 100%.


Generalnie:

3/4 ruchy to 10kg więcej na 1 powtórzenie.

Tyczy się to przeciętnego kowalskiego,który trenuje "kulturystycznie".

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1704
cześć, liczę na szybka odpowiedz. Planuje wprowadzić od mojego fbw kilka dynamicznych ćwiczeń, co powiecie na temat przysiadu przedniego z push pressem oraz rwanie hantli. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Bardzo dobre i bardzo trudne ćwiczenia.Co tu pisać więcej?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1704
Jutro zaktualizuje swój dziennik także jakbyś mógł zajrzeć i ocenić plan to byłbym wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 881
Witam Panowie. Mam problem. Nie moge pozbyc sie boczkow. tj. cwicze na silce 3 x w tyg + 2-3 dni bieganie lub worek bokserski. Diety nie mam konkretnej ale staram sie jesc zdrowo oraz systematycznie bez obzarstwa i fast foodow oraz "przekasek" i slodyczy. Od stycznia jestem na bialeczku hi teca. Nie wiem co jest powodem gdyz wczesniej gdy bylem w kraju trenowalem sztuki walki silownie rzadko i nie mialem z tym problemow. Teraz tez sie staram aktywnie a efekty slabe:/ staz na silowni rok bez wiekszych przerw. 23 lata , 174 cm , 80 kg. Pomozcie jesli mozecie Pozdrawiam:)

Pamiętajcie Dobrym ludziom trzeba pomagac...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Fryto


Podbijam.

Jest to wersja na triceps.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
arex1995
Cześć ! Pilnie potrzebuję pomocy . Od równo tygodnia realizuję plan FBW - Full body Workout + od tego samego dnia (tydzień temu) zaczełem moją 1 w życiu dietę . I co ? No powiem brzydko Ch**nia . Poczyłem drastyczny spadek siły , tydzień temu zrobięłm 60kg 8 ruchów, a dzisiaj przy 3 musiałem ściągać sztangę z siebie ... Tak to bolało . Wgl. jak ćwiczę od 4 miesięcy poczułęm wskok siły na klatce , ale w wyglądzie nie specjalnie . Biceps , plecy , tak widzę efekty i nawet sporę bo nawet znajomi mi mówią że chyba ćwiczyć zaczełem . Ale klatka nie specjalnie idzię w górę . Od dzisiejszego Dnia przerzucam się na Split , z tego powodu że nie wierzę w magiczny FBW i po prostu dla mnie mięsień musi być zpompowany konkretnie , a nie 2 serie na biceps -.- Co to wgl. jest ? Może i FBW jest dobrym, planem treningowym ale nie dla mnie , ponieważ trzeba tam dobrze dobrać ciężary itd. itp. i można tak pisać w nieskończonośc . 4 miesiące ćwiczyłem Splitem trochę zmodernizowanym (już tłumaczę )

1. Klatka wyciskanie sztangi leżąc 3 s
2. Skos górny i od razu jak odłożyłem sztangę łapałem za hantle i robiłęm rozpiętki . tzw. 3 super Serie

1. Wyciskanie sztangi stojąc , uginanie ramion
2. Modlitewnik ze sztangą i od razu rzucałem sztangę i łapałem ze hantelkę żeby "dobić" biceps .

Po tych treningach czułem dużą pomopę i łapka skała przy pompie o 1-2cm , dodam że czasem wyskoczyła jakaś żyłka ... A teraz przy tym FBW , brak zakwasów . Brak pompy . I siła spada nie tylko przy klatce .
Czy powrócenie do tego Splita to dobry pomysł ? Czy zrobić standardowy split że 4/3/3 założmy bez tych Super Serii ... Dodam żę mam zamiar tak rozpisać tydzień .

Pon - Klata / Tric
Wt - Plecy/ Przedramię
Śr - Barki/ Biceps / Kaptury
Czw - Wolne
Pt - Klata / Tric
Sob - Plecy/ Przedramię
ND - Barki/ Biceps / Kaptury
Pn - Wolne .
To dobry pomysł ? Najlepszą motywacją jest dla mnie progress , dzisiaj jestem zdemotywowany że nawet nie chce mi się trzymać diety ... Z ręką na sercu że dietę trzymałem wzorowo , jadłem dokładne porcję .. 0 alkoholu , 0 Nikotywny i innych używek . Nawet dorzuciłem witaminy 100% dziennego zapotrzebowania + jadłem warzywa i owocę . Proszę o wypowiedź KOGOŚ DOŚWIADCZONEGO W BUDOWANIU MASY MIĘŚNIOWEJ . Dodam że chcę PON/SR/PT/ND/WT (...) Robić lekki brzuch , jak wiemy wakację się zbliżają i chcę szybko złapać mięśnia i brzucha , nie od razu rzym zbudowano ... Wiem o Tym , ale z tego co pisali inni we wcześniejszych postach po 2 tyg diety niby są efekty .. Mi wystarczy że po miesiącu będe widzieć efekty , bo zmotywuje mnie to do wydania kolejnych pieniędzy na dietę . Bo jak wydam 250zł na dietę z własnej kieszeni i nie bd widział rezultatów to kop dół i dosłownie kulka w łep .. PROSZĘ O POMOC , niech ELITA tego forum się wypowie i mi pomoże . !


Po pierwsze to nie są rozmyślania na pojedyncze pytania ale na osobny post, w którym potrzebne są wszystkie info.
Ale z tego co piszesz to niewiele masz pojęcia o treningu siłowym. Masz dietę tydzień i liczysz na efekty ? A skąd wiesz czy dietę masz dobrą ? A może kaloryczność za mała, a może makroskładniki źle dobrane ?
Podobnie z treningiem po tygodniu liczysz na efekt a może podobnie jak z dietą jest źle ułożony ?
Po co w ogóle przechodziłeś na fbw skoro ze swojego splitu byłeś taki zadowolony?
Niewiele wiesz, trenować jeszcze nie potrafisz a chciałbyś widzieć efekt po tygodniu trenowania i diety.
Co Ci daje pompa? poza tym, że zwiększy Ci obwód na kilka minut ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
dany91
Witam Panowie. Mam problem. Nie moge pozbyc sie boczkow. tj. cwicze na silce 3 x w tyg + 2-3 dni bieganie lub worek bokserski. Diety nie mam konkretnej ale staram sie jesc zdrowo oraz systematycznie bez obzarstwa i fast foodow oraz "przekasek" i slodyczy. Od stycznia jestem na bialeczku hi teca. Nie wiem co jest powodem gdyz wczesniej gdy bylem w kraju trenowalem sztuki walki silownie rzadko i nie mialem z tym problemow. Teraz tez sie staram aktywnie a efekty slabe:/ staz na silowni rok bez wiekszych przerw. 23 lata , 174 cm , 80 kg. Pomozcie jesli mozecie Pozdrawiam:)


Tutaj nie trzeba jakiejś dużej pomocy. Jak nie masz diety ułożonej to jak chcesz widzieć efekty. Czy to budowanie masy czy redukowanie nadmiaru tłuszczu nieodłącznie wiąże się z dietą bez tego nie ma efektów. Kiedyś mogłeś mieć większą aktywność fizyczną i dodatkowy tłuszcz się nie odkładał teraz jest ona mniejsza to i zapasów więcej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Fryto
Fryto
Pompki na poręczach do oceny:










Podbijam.

Jest to wersja na triceps.


Poręcze robisz dobrze są pewne drobiazgi ale ogólnie wygląda to porządnie i spokojnie dokładaj ciężaru. Uważaj tylko na łokcie aby ich nie blokować na szczycie i będzie elegancko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium