SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297899

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
rion10
Ciężko ocenić film z przysiadu bo niewiele widać, nie widać jak głęboko siadasz, jak się zachowują kolana za mały kadr masz. Film musi obejmować Ciebie całego bo inaczej nie da się porządnie ocenić

Co do uginania jest lepiej niż było zdecydowanie ale musisz niżej opuszczać do wyprostu ramion żeby biceps pracował w całym zakresie ruchu

Ps śmigaj do lekarza bo na 100% masz wadę postawy popatrz jak schodzą Ci barki do przodu i do środka a łopatki odstają

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-07-04 13:55:16


Jeszcze dopytam co do uginania to ruch powinien być do pełnego wyprostu, czy troche mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Porcja treningu w kolejności:
1.Pryzisady CC 5s (walka o technikę)
2. Mc 3s 22,2kg (walka o technikę)
i ostatnie serie w:
3. Wl skos dodadtni chantlami 21kg
4. Wyciskanie na barki siedząc 15kg
5. Pompki na poręczach + 5kg (triceps)
6. Penalty rows podchywtem + 3,75kg - te ostatnie 2 wymuszone traktuje jako dobicie. Ale to mało istontne
7.Ab wheel + 3,75kg






Ogólnie trening ciężko szedł ponieważ cały dzień robiłem ciężko przy łopacie 10h w robocie więc trochę słabo się czułem przy tym.
I przypominam że to 4 tydzień redukcji na low carb Więc ciężko z dynamikom (o której po ostatniej korekcie riona pamiętam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Aha i jeszcze jedno pytanie, jaka będzie najlepsza szerokość chwytu przy wiosłowaniu sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Witam ponownie,

Proszę o ocenę techniki:

Szrugsy(tu już widzę sporo błedów):




MC(1 seria, na dobicie prostowników stąd mały ciężar)




Ściąganie drążka wyc. górnego do klatki podchwytem(na szer. barków)




Wiosłowanie nachwytem
Ostatnia seria - 100kg:




Przed ostatnia seria 80kg




Podciąganie nachwytem z obciążeniem:




I ta moja ruchoma głowa... muszę się tego pozbyć.

Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
fighter7
rion10
Ciężko ocenić film z przysiadu bo niewiele widać, nie widać jak głęboko siadasz, jak się zachowują kolana za mały kadr masz. Film musi obejmować Ciebie całego bo inaczej nie da się porządnie ocenić

Co do uginania jest lepiej niż było zdecydowanie ale musisz niżej opuszczać do wyprostu ramion żeby biceps pracował w całym zakresie ruchu

Ps śmigaj do lekarza bo na 100% masz wadę postawy popatrz jak schodzą Ci barki do przodu i do środka a łopatki odstają

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-07-04 13:55:16


Jeszcze dopytam co do uginania to ruch powinien być do pełnego wyprostu, czy troche mniej?


Do pełnego wyprostu ale bez przeprostu w łokciu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
fighter7
Aha i jeszcze jedno pytanie, jaka będzie najlepsza szerokość chwytu przy wiosłowaniu sztangą?


nie ma jednego właściwego rozstawu, trzeba dobrać pod siebie,a także w zależności od tego, do których rejonów grzbietu chcesz dotrzeć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Golombex
Witam ponownie,

Proszę o ocenę techniki:

Szrugsy(tu już widzę sporo błedów):




MC(1 seria, na dobicie prostowników stąd mały ciężar)




Ściąganie drążka wyc. górnego do klatki podchwytem(na szer. barków)




Wiosłowanie nachwytem
Ostatnia seria - 100kg:




Przed ostatnia seria 80kg




Podciąganie nachwytem z obciążeniem:




I ta moja ruchoma głowa... muszę się tego pozbyć.

Dzięki.


Oceniłem wszystkie filmy i jakaś awaria była

Szrgsy nie jest najgorzej ale bym się przerzucił na wersję z przodu. Głowa musi być prosto i przede wszystkim większy zakres ruchu, chyba, że jest to ostatnia seria i wcześniej było kilka pełnozakresowych

Martwy wygląda w porządku przy czym mam wrażenie, że przy niektórych powtórzeniach luzujesz mięśnie brzucha ale może tylko tak wygląda.

Ściąganie drążka wyciągu jest ok przy czym pamiętaj, że zaangażowanie mięśni grzbietu zależy od tego jak mocno się odchylisz na końcu ruchu.

Wiosło jest niezłe, pomijam, że można tam się doczepić tempa czy brak dopięcia na końcu, zakresu ruchu ale ciężar sprawia, że nie wszystko da się idealnie dopiąć. W tej serii z mniejszym obciążeniem jak dociągasz do dołu brzucha to gra gitara .

Ta wersja drążka ładnie Ci wychodzi, jak dasz radę to jeszcze dociąg kilka centymetrów do klatki ale jest ładnie, schodzisz do prostych rąk i nie bujasz się jakoś bardzo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Panowie jedna uwaga jak wrzucacie filmu muszą być obrócone odpowiednio bo źle się ocenia filmy bokiem, a już nie wspominam o obróconych do góry nogami. To znacznie wydłuża czas ich oceny więc filmy ładnie przygotowane proszę wrzucać!!!

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
rion10

Oceniłem wszystkie filmy i jakaś awaria była

Szrgsy nie jest najgorzej ale bym się przerzucił na wersję z przodu. Głowa musi być prosto i przede wszystkim większy zakres ruchu, chyba, że jest to ostatnia seria i wcześniej było kilka pełnozakresowych

Martwy wygląda w porządku przy czym mam wrażenie, że przy niektórych powtórzeniach luzujesz mięśnie brzucha ale może tylko tak wygląda.

Ściąganie drążka wyciągu jest ok przy czym pamiętaj, że zaangażowanie mięśni grzbietu zależy od tego jak mocno się odchylisz na końcu ruchu.

Wiosło jest niezłe, pomijam, że można tam się doczepić tempa czy brak dopięcia na końcu, zakresu ruchu ale ciężar sprawia, że nie wszystko da się idealnie dopiąć. W tej serii z mniejszym obciążeniem jak dociągasz do dołu brzucha to gra gitara .

Ta wersja drążka ładnie Ci wychodzi, jak dasz radę to jeszcze dociąg kilka centymetrów do klatki ale jest ładnie, schodzisz do prostych rąk i nie bujasz się jakoś bardzo


w szrugsach ostatnia seria(wcześniej 3: 65,75,85kg) po filmie sam już zauważyłem, że zakres ruchu mógłby być większy.

Głowa ma być w pozycji naturalnej czyli równo z sylwetką, żadnych odchyleń itp?
zapewne przerzucę się na szrugsy ze sztangą trzymaną z przodu, bo ta wersja jednak nie za bardzo mi odpowiada.

A jeżeli chodzi o ciężar to Twoim zdaniem zmniejszyć i mocniej dopinać(zrobić takich 4-5 serii i co tydzień dokładać obciążenia)?

Czy zachować progresję obciążenia(z serii na serię) a w ostatniej już z oszukaną techniką na dużym ciężarze?

MC - tak też czułem, że puszcza mi brzuch i musiałem się poprawiać.

Ściąganie drążka - jeżeli zostawię taką wersję(lekkie pochylenie) to na jaką część pleców bardziej wchodzę? a jeżeli mocniej będę się odchylać?

Wiosło - 100kg ostatnia seria i ciężko o dopięcie we wcześniejszych muszę to jednak skorygować bo brakuje tego dopięcia, no i te tempo do poprawy.

Dzięki Rion za szybką ocenę filmików. :)

Przepraszam za te nie obrócone filmy ale były w trakcie przetwarzania, a przy niektórych musiałem robić drugi raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Ze szrugsami sprawa jest prosta to jest standardowy, prosty ruch masz stanąć w pozycji technicznej wyprostowany, łopatki spięte, ciało sztywne i prosty ruch góra dół nic innego. Oczywiście mówimy o standardowej wersji bo jest kilka odmian. Zakres ruchu maksymalny pod same uszy barki mają wędrować, jednak zakres ruchu limituje ciężar. Jak zrobisz fajną rampę i początkowe serie będą w pełnym zakresie a później dopiero zakres ruchu się zmniejszy jest ok. Ważne żeby wszystkich serii nie robić z krótkim zakresem ruchu. Czyli progres z poprawną techniką a ostatnia seria może być odstępstwem jeśli ciężar będzie duży.

W ściąganiu im bardziej się odchylisz tym więcej pracy przejmie środek grzbietu głównie czworobok im bardziej w pionie tym mocniej pracuje najszerszy ale i biceps.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium