SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298115

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Witajcie to moje pierwsze pytanie na forum.
Czy w czasie przysiadu przedniego potrzebne/zalecane/wskazane jest spinanie mięśni pośladków?
Jeśli tak to w jakieś fazie.
Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
tomik2
Zastanawiam się nad splitem 4-dniowym aczkolwiek mógłbym trenować wt-śr-czw-pt i czy w takim wypadku mogę rozłożyć na 4 dni czy lepiej na 3 ale z przerwą?


spokojnie możesz lecieć 4 dni pod rząd np push pull co drugi dzień

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
MrDziubas
Witajcie to moje pierwsze pytanie na forum.
Czy w czasie przysiadu przedniego potrzebne/zalecane/wskazane jest spinanie mięśni pośladków?
Jeśli tak to w jakieś fazie.
Dziękuję


Pośladki działają w przednim jako synergista i tutaj bym się nad ich szczególnym spięciem nie skupiał, tylko nad poprawnością boju jako całości. Jako, że pośladki to ogromny kawał mięsa prędzej dołożyć trzeba osobne ćwiczenie na nie niż próbować spinać je szczególnie w przysiadzie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
czy na lekką kontuzję barku są jakieś ćwiczenia, które mogą pomóc w szybszym dojściu do siebie? można go rozciągać, rozgrzewać delikatnymi ruchami czy wręcz przeciwnie - ruszać jak najmniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
na lekką kontuzję nie robi się ciężkich treningów po prostu daję się możliwość zregenerowania bo jeśli przegniesz to kontuzję pogłębisz, jeśli natomiast nie przechodzi to idź do lekarza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
najpierw wyeliminowac trzeba przyczynę kontuzji czyli wywal ćwiczenia kontuzjogenno popraw technikę. dobre są cwiczenia typu wyciskanie hantelek naprzemiennie chwytem młotkowym. pamiętac trzeba tez o rotatorach rotacja wewnetrzna zewnętrzna... ale to po ustaleniu i wyeliminowaniu przyczyny kontuzji.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
sam nie wiem na pewno co było przyczyną kontuzji. poczułem bark przy opuszczaniu sztangi za głowę na plecy - do przysiadów ze sztangą. potem mocno mnie zabolało na samym początku żołnierskiego wyciskania - od razu przerwałem trening. na wcześniejszym treningu wyciskałem klatką leżąc płasko największym dotąd ciężarem (10-9-9), więc może już w tedy, ale czułem tylko lekki ból coś jak zakwasy w okolicach pach i barków. trudno powiedzieć. najbardziej odczuwałem przy żołnierskich, a przy np bicepsie sztangą stojąc - w ogóle nie czułem bólu. aktualnie - po tygodniu przerwy - prawie całkiem przeszło. czuję tylko ból na szczycie barku jak mocny wygnę rękę do tyłu, albo jak coś podnoszę wysoko.
może spróbować w poniedziałek po kolei każde ćwiczenie z bardzo małym ciężarem i od następnego treningu ćwiczyć tylko to, przy czym nie czuję bólu? czy lepiej dać sobie jeszcze tydzień przerwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
coś mi się wydaję ze trzymasz postawy przy tych ćwiczeniach. tj plecy prosto sciagniete łopatki. przy przysiadach podnosisz sztange które lezy juz na barkach kapturach ale rece nie biora w tym udziału barki też nie. przy wyciskaniu na płaskiej zbytnie flarowanie tez moze nadwyrężyc rotatory barku - a wszystko to składa sie na nie poprawna technikę i tu bym szukał problemu. wyeliminuj tez cwiczenia kontuzjogenno... jeśli ból nie bedzie mijał byc moze wskazany bedzie odpoczynek... ale jak nie wyeliminujesz błędów kontuzja i tak wróci.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34711
Witam,
chciałbym znowu prosić o ocenę techniki siadów tylnych. Zgodnie z zaleceniami, wdrożyłem odpowiednie ćwiczenia zwiększające mobilność, a także zweryfikowałem technikę samego przysiadu. Oto stary filmik:





Ten jest natomiast nowy:





Czy technika uległa poprawie? Starałem się mocniej oprzeć ciężar ciała na piętach (co w paru powtórzeniach skutkowało oderwaniem się palców), a także myślę, że mobilność się trochę polepszyła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
postawę zawsze pilnuję, przede wszystkim proste plecy. staram się poza tym zawsze spokojnie i równo ćwiczyć, z głową, ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze na tym etapie mogę popełniać błędy, z których nie zdaję sobie sprawy.

na czym radzicie się wzorować jeżeli chodzi o technikę?
na chwilę obecną bazuję na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ oraz na filmikach na YouTubie - ale z tym ostrożnie, bo niektóre są do bani.

na tej pierwszej stronie do żołnierskiego wyciskania dopisane jest: " UWAGI: Nie poleca się tego ćwiczenia dla początkujących, ponieważ jest ono bardzo kontuzjogenne i najmniejsze błędy w jego wykonaniu mogą spowodować niebezpieczne kontuzje." - prawdopodobnie wcześniej osłabiłem bark a na tym ćwiczeniu się załatwiłem.

co w zamian za żołnierskie wyciskanie proponujecie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium