SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298706

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 274
Witam mam pytanie czy przy wzroście 186 i wadze 73 kg powinienem robić trening i dietę na masę czy na rzeźbę. Dodam ze ilość tkanki tłuszczowej wynosi około 23%. Z góry dziękuję za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 3631 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86286
Prosilbym o ocene techniki w unoszeniu bokiem.
Caly trening barkow wyglada tak:

ja
Wyciskanie zolnierskie RAMPA 8
Face pull 5x10-15
Unoszenie w opadzie 5x15-20
Unoszenie bokiem stojac 5x10-20


Filmy z trzech perspektyw (przod, bok, tyl) zeby ulatwic ocene:










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Daymon
Witam mam pytanie czy przy wzroście 186 i wadze 73 kg powinienem robić trening i dietę na masę czy na rzeźbę. Dodam ze ilość tkanki tłuszczowej wynosi około 23%. Z góry dziękuję za pomoc :)


Jak masz 23 % bf, to odchudzaj się. Chociaż waga na to nie wskazuje- stań po prostu przed lustrem i sam zdecyduj.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-02-05 10:21:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
Bardzo fajnie nakręciłeś filmy

Unoszenie bokiem wykonujesz w bardzo ograniczonym zakresie ruchu zwróć uwagę, że jest to zaledwie jakieś 45 stopni a to ćwiczenie lubi zdecydowanie większy zakres ruchu.
Po pierwsze zmniejsz zgięcie w ramionach one mają mieć delikatne ugięcie u Ciebie jest za duże , po drugie zwiększ zakres ruchu . Delikatny pochył może być i ruch możesz zacząć sprzed ud i zakres ruchu się wydłuży i jak popatrzysz z boki to hantle będę delikatnie przed barkami a u Ciebie są bardzo z przodu bo ugięcie ramion jest większe. Prowadzenie łokciem jest ok bo tak ma być

Ćwiczenie niby proste ale jak je nieco poprawisz to zyska na skuteczności, może się to wiązać z redukcją ciężaru

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dobra, widzę, że mnie uprzedziłeś Ciężko się nie zgodzić, więc mogę się tylko podpisać pod powyższym ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
Szybki jestem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 291 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3700
Co jest zlego w odbijaniu ciezaru przy MC (wiem ze chodzi tutaj o latwosc poderwania sztangi do gory), ale czy ma to tez sens przy wiekszych ciezarach.

Koncze ciag na 2 powtorzeniach, 1 podrywam z mega wysilkiem, potem lekko podbijam sztange i wchodzi 2 powtorzenie, probowalem nie odbijac i niestety 2 raz nie oderwe albo rowniez z mega wysilkiem, ktora metoda bedzie lepsza na siłe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Siły nie buduje się 1 powtórzeniem i 1 oszukanym. Jak zależy Ci na sile, to liczy się całość treningu, to jest ile razy robisz plecy/nogi w tygodniu, ile docelowych i na jakim zakresie itd. "Siła" to nie dowalenie jak największej ilości kg i próba podniesienia tego za wszelką cenę na 1 raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 291 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3700
Cwicze trojboj i ogolnie plan jest 8 tygodniowy, w 5-6 tygodniu ciag koncze na 2 powtorzeniach, nie chodzi mi tutaj o wskazowki dotyczace planu, a wypowiedz dotyczaca danego sposobu wykonywania cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Trochę wcześnie wchodzisz na dwójki, zwłaszcza, że robisz już de facto jedynki, skoro 2 razy z ziemi byś tego nie zabrał, ale ok.

Co do samej techniki- robienie bez deadstartu, bo "można podnieść 1,5 czy 2 razy" jest bez sensu, bo się na nic nie przekłada. Jak leży dociąg- to są na to ćwiczenia. Jak leży dół- to są na to ćwiczenia. Zamiast bez sensu żyłować, lepiej skupić się na ćwiczeniach uzupełniających.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium