SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298071

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
StakeMan
Kolejno
Przysiad przedni 5s 20kg - Załamany myślałem że na przednich wyjdzie mi lepiej a jest chyba dużo gorzej (albo mi się wydaje ale na 99% dużo gorzej)
MC 5s 40kg
Podciąganie podchwytem 5s ciężko było ale po całym treningu nie ma się co dziwić.
Wznosy kolan do klatki - tu poprzednie były z obciążeniem ale nie wiem jak je dać bo sztangielki w stopy bardzo ciężko mi samemu ją podnieść... Mile widziane jakieś sugestie





PS
Dałem przednie bo czytałem że ułatwiają technikę i mam w planie b przednie więc stwierdziłem robić na przemiennie.


Nie wiem po co kombinujesz do przysiadu przedniego też trzeba mieć przygotowanie i w każdym kolejnym ćwiczeniu popełniasz te same błędy, nie trzymasz pozycji, nie trzymasz tempa więc po co wprowadzać nowe ćwiczenia ?

Martwy ciąg trzeba jeszcze popracować bo nadal gubisz pozycję techniczną i robisz płaskie plecy na dole ćwiczenia, spróbuj jeszcze wyższą dać podkładkę będzie Ci łatwiej a z czasem co raz niżej opuszczać

Podciąganie wygląda jeszcze troszkę "niezdarnie" ale tylko dlatego, że jeszcze nie masz tyle siły aby podciągnąć się technicznie, możesz sobie zrobić np więcej serii ale mniej powtórzeń żeby technicznie wykonać ćwiczenie. Jak czujesz, że musisz sobie pomagać nogami czy się bujać to kończ serie.
Nogi albo pionowo ale ugięte w kolanach

W unoszeniu nie potrzebne Ci obciążenie jak masz za lekko to wyprostuj nogi to podniesie poprzeczkę trudności.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
rion10

Nie wiem po co kombinujesz do przysiadu przedniego też trzeba mieć przygotowanie i w każdym kolejnym ćwiczeniu popełniasz te same błędy, nie trzymasz pozycji, nie trzymasz tempa więc po co wprowadzać nowe ćwiczenia ?

Kombinowałem bo myślałem że bd lepiej - dużo na forum pisze że przy przysiadach przednich łatwiej zachować technikę. Ale to był jednorazowy wybryk
rion10

Martwy ciąg trzeba jeszcze popracować bo nadal gubisz pozycję techniczną i robisz płaskie plecy na dole ćwiczenia, spróbuj jeszcze wyższą dać podkładkę będzie Ci łatwiej a z czasem co raz niżej opuszczać

To ciężaru nie zwiększam tylko podstawkę i znowu na 40kg stały ciężar jak pójdzie dobrze to dam za tydz na 50kg i tak już bd szedł progresem stałym w tym ćwiczeniu.
rion10

Podciąganie wygląda jeszcze troszkę "niezdarnie" ale tylko dlatego, że jeszcze nie masz tyle siły aby podciągnąć się technicznie, możesz sobie zrobić np więcej serii ale mniej powtórzeń żeby technicznie wykonać ćwiczenie. Jak czujesz, że musisz sobie pomagać nogami czy się bujać to kończ serie.
Nogi albo pionowo ale ugięte w kolanach

To dam np 10 serri i bd trzymał pozycję.
rion10

W unoszeniu nie potrzebne Ci obciążenie jak masz za lekko to wyprostuj nogi to podniesie poprzeczkę trudności.

Ok to dam zakres do 20x jak wyrobię zmienię na unoszenie nóg - co chyba stanie się szybko bo już mi problemu nie sprawiało to ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Poza tym nie musisz kręcić filmów co trening rób sobie to w okresach czasu żeby można było je poprawiać bo z treningu na trening zmian nie jesteś w stanie wprowadzić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Ok. Nawet lepiej dla mnie bo strasznie długo schodzi z tymi filmikami ale niestety nie mam lustra więc przysiadów nie mam jak inaczej sprawdzić jak przez film. Chyba że robić je na wyczucie albo bd kręcił tylko ostanie topowe serie. Co prawda wrzucać tu nie muszę skoro sam widzę że jest źle. Już wiem czego się trzymać więc jak bym miał jakąś niepewność to wrzucę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
rion10


Co do rozpiętek to musisz się zdecydować na jedną z wersji bo ani to klasyczna rozpiętka ani power rozpiętka. Generalnie to co zauważyłeś sam jest do poprawy. Ale wydaje mi się, że najlepszą wersją będą klasyczne ropiętki więc trzeba by było bardziej wyprostować ręce. Pytanie zasadnicze co chciałbyś poprawić rozpiętkami ?

Unoszenie przodem poza tempem jest w porzadku tylko nie wiem po co Ci to ćwiczenie w treningu klatki



rozpiętki - szerokość, rozciągnięcie klatki
unoszenie - w tym dniu leci klatka, triceps i lekko przód




wiosło; czuję grzbiet, jednak słabo rozciągam


http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Wiosło - bardzo krótki ruch, oczywiście jeśli to jest jedna z ostatnich serii to jak dobicie grzbietu z większym ciężarem może być ale wcześniejsze serie wykonuj z dłuższym romem a nawet z pauzą na szczycie tak abyś mocno dopiął łopatki.
Ściąganie na prostych - za krótki zakres ruchu, w początkowej fazie ćwiczenia ramiona powinny stanowić jedną linię z grzbietem a najlepiej jak doporowadzisz do dead hang zobaczysz, że wejdzie jeszcze lepiej.
Szrugs podobnie jak wcześniej jeśli to ostatnie serie to zakres ruchu ok na dobicie , jeśli wszystkie robisz w takim zakresie ruchu to trzeba go zwiększyć, choć kaptury jedno ćwiczenie to za mało

Unszenie w opadzie elegancko jeśli atakujesz tył barku

Młotki jako atak na ramienno promieniowy super

W większości ćwiczeń masz ładną technikę dobrze trzymasz pozycję techniczną więc trzeba poprawić tylko detale

Co do rozpiętek jak chcesz fajnie poczuć klatę to zrób rozpiętki z rączkami wyciągu poczujesz zmianę

Unoszenie w takiej wersji mocniej Ci zmęczy kaptury, jak już koniecznie chcesz zrobić przód choć z reguły on nie potrzebuje dodatkowych ćwiczeń, to zrób unoszenie w przód z hantlami ale chwyt młotkowy i wejdzie lepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
rion10

Co do rozpiętek jak chcesz fajnie poczuć klatę to zrób rozpiętki z rączkami wyciągu poczujesz zmianę

Unoszenie w takiej wersji mocniej Ci zmęczy kaptury, jak już koniecznie chcesz zrobić przód choć z reguły on nie potrzebuje dodatkowych ćwiczeń, to zrób unoszenie w przód z hantlami ale chwyt młotkowy i wejdzie lepiej


rozpiętki jak mówiłeś,
inne czucie niż w wersji z hantlami,
poczułem rozciągnięcie,
na regresach każde powtórzenie ze spięciem
a i podwójne szczyty
poczułem i część mostkową

przód, masz rację
docelowo robię raz w tygodniu, lekko


http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Ponieważ w rozpiętkach z linkami wyciągu inaczej są skierowane siły działające na mięsień a poza tym, napięcie w szczytowej fazie rozpiętek nie zanika jak w przypadku rozpiętek z hantlami i to jest bardzo dobra wersja. Kolejną wersją jeszcze lepszą jest z hantlą i rączkami wyciągu dolnego

Unoszenie przodem ok , z trenowaniem przodu barków sprawa jest dość prosta jak trenujesz je lekko raz w tygodniu to jest w porządku bo przedni akton ma z reguły nadmiar bodźców , bo dostaje przy treningu klatki jak i barków . Ale jedno ćwiczenie mu nie zaszkodzi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Witam. Prosiłbym o ocenę techniki niżej podanych ćwiczeń, które ja wykonuję.















Z góry dziękuje i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
W panku zepnij ten brzuch popatrz jak Ci się zapadł odcinek lędźwiowy głowa prosta, to pozycja napięta ale techniczna

Wioło trzeba poprawić całą pozycję techniczną, masz płaskie plecy, głowa za bardzo zadarta ma być w linii z kręgosłupem , na końcu masz spiąć mocno łopatki a u Ciebie wygląda tak jak byś tylko ramionami wiosło wykonywał

Z pierwszego filmu z przysiadu widać, że technika jest niezbyt dobra ale ujęcie jest fatalne, albo z boku albo z przodu bo pod kątem nie widać nic

Na drugim widać od razu, że siadasz za głęboko, podwijasz biodra , nie masz żadnej pracy bioder a od tego się ruch zaczyna. Ponad to jak schodzisz na dół to nie odbijaj się od łydek to ma być kontrolowane zejście w dół i powstanie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium