SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298094

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Janczi666
Zaczynam ćwiczyć planem: A - klatka + barki + tricepsy, B - nogi + plecy + bicepsy. Mam kilka pytań.
1. W dniu B1: nogi, plecy, bicepsy (lekko). dół pleców[ciężko] mam ćwiczenie: sciaganie liny wąsko i nie bardzo rozumiem jak ono ma wyglądać.

2. W dniu: A2: klatka, barki, tricepsy (lekko) mam unoszenie sztangielek w opadzie 3s 15, które chciałym czymś zastąpić, np. podciąganiem sztangi do klatki w opadzie. Mogę?

3. W dniu B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko) muszę zastąpić suwnicę. Mogą być przysiady bułgarskie?

4. W tym samym dniu jest: podciąganie na drążku 4s max. Z drążkiem mam straszny kłopot. Podciągnie sie maks 2-3 razy i nie będzie to techniczne podciąganie. Mogę zrobić tak, że najpierw zrobię podciąganie tak jak dam rade, a potem by lepiej poczuć zrobie jeszcze 3 serie wyciągu z tyłu ?

Mam założony temat w dziale: Trening dla początkujących. Z góry dzięki za pomoc.


1. Przypuszczam, że chodzi o ściąganie linki wyciągu górnego z wąskim uchwytem taką kratownicą lub uchwytem w kształcie litery V

2. Zostaw jak jest podciąganie sztangi załatwi Ci też górę grzbietu mocno a tutaj masz się skupić na tylnej głowie barków

3. suwnica to ciężkie siłowo ćwiczenie na bułgarze tak nie przekatujesz całego uda, ponieważ bułgar wywiera większy nacisk na głowę medialną czworogłowego

4. Nie dawaj wyciągu tylko zrób tyle serii ile dasz radę a później same negatywy podciągania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2202
Dzieki za odpowiedź. Problem w tym, że cwiczę w domu i nie mam suwnicy. Potrzebuje ćwiczenia, które może ja zastąpić. Mozesz coś doradzić ? Reszta w porządku, zrobie tak jak radzisz. Mogę w wyciskaniu sztangą, wiosłowaniu, martwym ciągu i przysiadzie dać serie dropsetu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
goblet squat jest świetnym ćwiczeniem

Osobiście nie wiem jaki masz staż ale jak zaczynasz na dropy nie są Ci zupełnie potrzebne więc bym ich nie dodawał

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2202
Okej, wszystko jasne. Wielkie dzięki za pomoc :)

Zmieniony przez - Janczi666 w dniu 2014-03-06 15:40:01
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2433
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 82 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1624
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na bok

co to jest?:D

Zmieniony przez - Hortexik w dniu 2014-03-06 21:54:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Sprawdź sobie w słowniczku na stronie xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 82 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1624
? o.O:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 809 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10481
Panowi - czy przy treningu dzielonym /partia 2x w tygodniu/ jeśli w A1 mam np. przysiad zwykły, to czy w A2 mógłbym dać box squat?
oprócz tych dwóch ćw są również dodatkowe. chodzi o poprawę wyniku w siadzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium