SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299164

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Jeśli Twój ciężar maksymalny dla 10 powt jest dobrze policzony to przy 85% powinieneś spokojnie zrobić 10 powtórzeń chyba, że faktycznie dyspozycja tego dnia była słaba

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Maksymalny ciężar policzyłem dobrze tylko że najmiejsze obciązenie mam 2,5kg i przy liczeniu zaokrąglam w górę.Wtedy wychodzi że podnoszę trochę więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
to nie powinieneś mieć problemów a jeśli takowe się pojawiają to początkowo możesz zaniżyć delikatnie ciężar

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
I jeszcze jedno pytanie w tej kwestii czy mogę zwiększać obciążenie co 2 tygodnie czy jednak co tydzień?Bo np. przy uginaniu to co tydzień najmniej mogę dołożyć 5 kg a nie wiem czy dam radę tak ostro.Po jakim czasie mam się niepokoić o działanie treningu,jak nie mogę ruszyć z obciążeniem w górę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
W przypadku małych partii jak biceps to jest standardowy problem z regularnym dokładaniem ciężaru zwłaszcza jeśli nie masz małych krążków, a na marginesie postaraj się je załatwić bo to istotny element, jednak co warto robić jeśli nie możesz dokładać co tydzień baw się tempem lub długością powtórzeń między seriami to delikatnie zintensyfikuje trening a później dołożysz ale to są takie doraźne sposoby nie na dłuższą metę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Czyli załatwić mniejsze obciążenia i dokładać obowiązkowo co tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
tak byłoby idealnie choć trzeba brać pod uwagę, że nawet jeśli będziesz mieć te małe obciążniki w małych partiach nie idzie tak szybki progres jak w dużych ale daje Ci to większe możliwości manewru

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Póki nie wycisnę aktualnego obciążenia to nie muszę dokładać w następnym tygodniu tylko np za 2tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
nie dokładaj bo nie ma sensu bo jak tego co założyłeś nie wyciśniesz to jeszcze większy ciężar Cię przygniecie tym bardziej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
no a ile mam czasu na to by wycisnąć aktualny ciężar jest to jakoś określone czy to indywidualna sprawa
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium