SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297918

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 441
Dzieki za odpowiedź. W pierwszym pytaniu bardziej mi chodziło o to czemu według artów powinno się robić 3-4 serie 1 cwiczenia zamiast po 1 serii na 4 roznych cwiczeniach. Czy nie lepiej na początku rozwijać np. rozne czesci pleców/klaty i uczyc sie techniki w kilku cwiczeniach zamiast w jednym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Za wzorce ruchowe ("technikę") odpowiada układ nerwowy, do poziomu mistrzowskiego (dwubój na olimpiadzie) potrzeba 10,000 + ruchów. Jeśli miałbyś uczyć się żonglowania do występu w cyrku, to wolałbyś codziennie poświęcić na to 15 minut, czy w poniedziałek 15 minut nauki żonglowania, we wtorek 15 minut nauki jazdy na rowerze jednokołowym, w środę 15 minut brzuchomówstwa itd... Tak samo jak z nauką słówek (ten sam układ nerwowy), kluczem do nauki jest regularne powtarzanie- z tego powodu między innymi na fbw szybciej nauczy się człowiek prawidłowej (albo znośnej) techniki.

Dodatkowo sensu nie ma wykonywanie jednego tylko ćwiczenia- układ nerwowy i mięśniowy potrzebuje kilku serii, żeby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Będzie to zupełnie poniżej jakkolwiek definiowanej efektywności.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-23 17:02:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8337
Pandarek
@Paantolini W przysiadzie imo masz hiperlordozę, to znaczy że bardzo wyginasz kręgosłup- nie masz prostych pleców. Poza tym w ostatnich powtórzeniach widać, jak ciężar ciała leci do przodu, zaczynasz delikatnie odrywać pięty. Daj palce bardziej na zewnątrz i staraj się to usiąść nieco bardziej do tyłu. Ciężar ma być na piętach. Głębokość jest dość dobra i o ile normalnie nie mam nic przeciwko wychodzeniu kolan za palce, to o tyle w Twoim przypadku mi się to nie podoba- nie wydaje mi się, żeby kolana wychodziło dlatego, że muszą zrobić miejsce tyłkowi między udami. Mógłbyś wrzucić cięższą serię? Wydaje mi się, że na 50-60 kg technika wyjdzie.

Martwy- załóż talerze 20, bo w tej chwili robisz tak naprawdę "mc z podstawek " skoro gryf jest na wysokości kostek. Nie trzymasz prostych pleców i nie masz retrekacji na początku (podejrzewam, że wypuszczasz je żeby dosięgnąć sztangi). Obniż jeszcze bardziej tyłek (zamiast wypuszczać łopatki) i nie zaczynaj ruchu, zanim nie wyprostujesz pleców (to jest nie ustawisz sobie lordozy odcinka lędźwiowego)


Wreszcie się doczekałem odpowiedzi Dzięki za wszystkie sugestie i ukazanie błędów. Co do przysiadów to szczerze mówiąc nie bardzo już teraz wiem w jaki sposób mam ustawiać te plecy, żeby były proste : /. Druga rzecz, że te 50 - 60 kg to póki co dla mnie trochę za dużo Aktualnie lecę programem roniego220 z tematu "Pierwszy rok treningów" i jest tam napisane o progresji z serii na serię. Tak też robię, jednak w przypadku przysiadów nie daję rady totalnie i w ostatnich seriach robię maks po 8, 9 powtórzeń. Co więcej, mam wtedy po 42,5 kg łącznie ze sztangą i jestem tym podłamany, bo zamiast iść do przodu, to z treningu na trening muszę zmniejszać obciążenie :/ Dlatego też 50 czy 60 kg raczej odpada na chwilę obecną.

Jeśli chodzi o martwy, to wszystko racja, w sumie to nie wiem czemu od razu nie dałem większych talerzy. W każdym razie, żeby sięgnąć po sztangę to łapałem ją palcami, więc nie może być mowy o jakiejkolwiek retrakcji łopatek W każdym razie wszystko postaram si poprawić na następym treningu. Dzięki wielkie i sorry za te przydługawe wypociny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Nie wyginaj się bardziej niż musisz- optymalna krzywizna pleców jest... optymalna to znaczy pomiędzy kotem a hiperlordozą. Z czasem to samo przyjdzie, na razie po prostu miej świadomość, że "bardziej wygiąć plecy" nie znaczy lepiej.

2. Większe talerze dużo dadzą. Plus obniżenie pozycji, wygięcie pleców, obniżenie tyłka (to są z kolei plecy puszczone, a w przysiadach za bardzo wciągniete) i retrakcja łopatek dużo dadzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Witam. Miałem dodać filmik z martwego ciągu do ponownej oceny. tak, wiem, dalej jest źle. Sam zobaczyłem błąd, pozycja startowa jest w miar ok, lecz przy zaczęciu ciągu zamiast wpierw plecy do góry to dupa do góry idzie i znowu kicha. Jak jeszcze cos do poprawki proszę o podpowiedź i o ta dupe zresztą też




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Niebo a ziemia... Ogromna poprawa. Przy kolejnych powtórzeniach gubisz jeszcze grzbiet (każde kolejne wygląda coraz gorzej), ale to wymaga praktyki i praktyki ;) Grunt, że umiesz już zając pozycję techniczną.

Jak chcesz to pociągnąć lepiej, to myśl o tym ćwiczeniu jak o salcie do tyłu. Zapierasz się piętami i wstajesz tak, jakbyś miał zrobić salto- powinno pomóc Ci to skoordynować ruch pleców z nogami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Czyli nie ma żadnego dużego przodo-tyło pochylenia miednicy tylko brak poprawnej techniki ? A i czy mnie nie wywali do tyłu jak tak mocno się zaprę do tyłu ?

Zmieniony przez - Imp w dniu 2013-08-23 21:57:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Możesz mieć małą wadę, nie mam wyrobionego oka i nie jestem specjalistą. Ale tak jak napisałem Ci w Twoim wątku- 90 % da się od ręki wyeliminować zmianą ułożenia. Zwróć uwagę na pięty: na tym mc już ich nie odrywasz i środek ciężkości masz na nich. Z dnia na dzień nie nauczysz się perfekcyjnej techniki, ale idziesz w b. dobrym kierunku.




A i jeszcze ważna uwaga- ponieważ jesteś wielkim badylem, stań nieco szerzej- skróci Ci to odległość do sztangi i ułatwi zajęcie pozycji technicznej.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-23 22:08:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Jak patrzę na te pierwsze zdjęcie to mnie aż plecy bolą To mnie pociesza, ok nogi szerzej. Ciągle się rozciągam więc będzie się to poprawiało. Następny filmik w środę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Pandarek
@Golombex- więcej tych filmów nie miałeś?

A tak serio- podciągania wyglądają ok, powiedziałbym wręcz, że wzorcowa retrakcja, to samo na wyciągu górnym.

W pendleyu podniósłbym się ciut do góry, zdecydowanie nie ma sensu być poniżej 0 stopni- celuj w jakieś 10. Łokcie prowadziłbym węziej i dał mocną retrakcję, bo nie jest to ćwiczenie na tylny akton naramiennych. Dodatkowo mam wrażenie, że prowadzisz sztangę na górę/środek brzucha- staraj się celować w dół piersiowych albo samą górę brzucha.


W wiośle podchwytem 2 uwagi- trochę szrugsujesz, machasz ciałem i nie trzymasz odcinka piersiowego kręgosłupa prostego, ale moim zdaniem wiosło nie jest stricte izolacją i niczemu to nie przeszkadza.

Biceps- trochę łokieć lata, ale taki ruch jest moim zdaniem zupełnie akceptowalny.




Trochę się tego uzbierało

Cieszy mnie to, że podciąganie i ćw pochodne wyglądają ok.

Nie robię pendley row bo nie odkładam sztangi na ziemię(być może to tak wygląda, ale nie odkładam ), chodzi mi w tym ćwiczeniu aby właśnie sztanga wędrowała na dół klatki/góra brzucha aby mocno pracował środek pleców(przestrzeń między łopatkami).

Czyli w pozycji wyjściowej dać ciut większy kąt i mocniej dopinać?

Wiosłowanie podchywtem w opadzie ciężko mi ogarnąć ale postaram się "wyrzucić" bujanie i szrugsowanie

Biceps - staram się cały czas kontrolować łokcie jak widać jeszcze trochę czasu muszę temu poświęcić.


Dzięki Darku za ocenę filmów i mam jedno pytanie:

- Mam bardzo słabe nadgarstki(co zauważył Ronie na jednym z filmów - MP) chciałbym je wzmocnić bo wiadomo, że takie wyginanie się nie jest normalne. Mógłbyś mi doradzić jak je wzmocnić?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium