SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298015

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Qitr
Mam takie pytanie czy jeżeli mam problem z podciąganiem to warto robic cos takiego że mając drążek w domu codziennie podciągam się po kilka seri np jedna rano dwie w ciągu dnia i jedna wieczorem. Tak luzno po 3-5 podciagnięć. Czy da to jakis progres?


Tak, nawet 2-3 serie takich podciągnięć dziennie, nic tylko nie żyłuj, z zapasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80252
czyli na siłce robic normalnie ile fabryka dała i jak cf lece to tez a w dnt czy tam z cardio moge sobie pozwolic na pare takich seri?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak masz 4-5 treningów w tygodniu to rozłóż to na dt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80252
3 razy w tygodniu fbw i raz w tygodniu cf jakiś tam robie - coś w tym stylu:
-5 podciągnięć/podciagnieć z wybiciem
-10 pompek
-15 przysiadów

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
ryba266
rion10
ryba266
W treningu nóg taka kolejność:
Ciężkie siady
Wykroki w wersji krótkiej
żurawie
Prostowanie nóg w siadzie na maszynie (izolowane 4głowe)
Uginanie nóg w siadzie na maszynie (izolowane 2głowe)
Najlepiej byłoby przenieść żurawie i dać po tym ćwiczeniu izolowanym na 4głowe, tak mi się wydaje. Ale czy to będzie miało aż takie znaczenie? Z tego względu że siady żurawie i wykroki robię w innej sali, a izolowane na maszynach w innym. Musiałbym się tam znowu wracać.


Jeśli siady pójdą na pierwszy ogień i później kolejność zamienisz w 2 i 3 ćwiczeniu to nie ma problemu.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2015-07-05 12:28:01

Czyli:
1 Ciężkie siady
2 żurawie
3 Wykroki w wersji krótkiej
4 Prostowanie nóg w siadzie na maszynie (izolowane 4głowe)
5 Uginanie nóg w siadzie na maszynie (izolowane 2głowe)
6 Tu mam jeszcze takie wymachy nogi w tył na maszynie. Na pośladki, dwugłowe i prostowniki troszkę też tam pracują.
7 Łydy
Tak będzie dobrze?
Wiem mówiłeś mi kiedyś że najcięższe ćwiczenia wielostawowe powinny być na początku :) Po nich dopiero lżejsze izolowane. Tylko myślałem że powinno być najpierw wszystko na czwórki i dopiero wtedy dwójki. Co by najpierw dobrze zmęczyć jedną partię i wtedy dopiero wziąć się za drugą.
Na łydki ile serii i powtórzeń będzie optymalnie? Gdzieś tam czytałem że powtórzeń powinno być sporo, np. 30?
Pozdrawiam



W przypadku nóg bardzo dobrze się sprawdza przeplatanie ćwiczeń na przód i tył uda. Takie połączenie będzie ok

Dodatkowo nie baw się jakimś unoszeniem nóg na pośladki tylko zrób porządny półmostek biodrowy albo w pełnym zakresie hip thrust i to załatwi pośladki.

Co do łydek warto wprowadzić jakąś stałą periodyzację. Możesz zacząć od 30 powt i co tydzień lub dwa zmniejszać o 5 powt aż dojdziesz do 5 powt zwiększając ciężar

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Pytacz_123
rion10
Pytacz_123
Panowie sprawa tak wyglada mam 23 lata a wyglad nadal jak nastoletni niecwiczacy.. mam przepukliny,wypukliny , po niektorych aktywnosciach(przysiady, bieganie) dosc mocne bole kolan(niby na usg wyszlo ze tylko powierchnie stawowe są nadużyte), przeskakujacy łokieć.Uniemozliwia mi to rozwój w trzech najwazniejszych ćwiczeniach siłowych i nigdy w nich nie osiagnąłem trzycyfrowego wyniku mimo cwiczen w przeszłosci.Chodzilem na jakies prady ,masaze ultragowno itp ale nie pomoglo.MOZNA JAKOS sie tego pozbyc ? Zebym mogl cwiczyc jak czlowiek a nie tylko sie frustrowac?


Są rzeczy, których nie da się przeskoczyć, niestety ale ograniczenia zdrowotne u wielu sprawiają, że pewnych celów nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Wszystkie rzeczy jakie wymieniłeś potencjalnie eliminują Cię z ciężkiego treningu siłowego.
Co ważne to znaleźć ogarniętego lekarza/lekarzy i trenować na tyle na ile to możliwe pod okiem lekarza. To jest ważne aby chwilowa chęć zrobienia formy nie zniszczyła zdrowia.

A dokładniej jak to zrobić kolego ? Pamiętam że zmienilem lekarke rodzinną juz dwa razy i obecnie mam faceta.Wydaje sie troche lepszy. Zmienialem ich bo kiedy mowilem o silowni i ze chce cwiczyc,ze jestem mlody to pierniczyly jakies bzdury ze mam przestac cwiczyc i zajac sie czyms innym itp. Chetnie zrobilbym cos takiego o czym mowisz tylko jak w praktyce mialoby to wygladac? Zacząć od rodzinnego i przedstawic mu sprawe prawdziwie czy nie wiem jakas wizyta prywatna za hajs u sportowego?




Powiem Ci z własnego doświadczenia, że przemieliłem lekarzy co najmniej kilkunastu i nadal nie znalazłem dobrego ale musisz szukać u lekarzy sportowych bądź fizjoterapeutach. I najczęściej wiąże się to z wydatkiem bo przyzwoity specjalista jak na niego trafisz będzie miał sensowną stawkę. Ale lepiej szukać niż zostawić temat i liczyć, że nic się nie stanie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Dobra dzięki :)
Mam jeszcze problem z klatką. Mianowicie mam na niej najmniejszy progres siły w porównaniu z innymi partiami. Ostatnio prawie stanąłem w miejscu. Inne partie typu nogi, barki, biceps, triceps praktycznie z treningu na trening albo dokładam powtórzeń, albo idę z ciężarem do góry. A na klacie lipa. Zapewne mam źle ćwiczenia ułożone :) Tak to idzie w kolejności:
1 Wyciskanie na skosie dodatnim 4 serie 8-12 powtórzeń
2 Wyciskanie na ławce poziomej 4 serie 8-12 powtórzeń
3 Rozpiętki na ławce dodatniej, ale to jest pierwsze ustawienie dodatnie na tej ławce. 4 serie 8-12 powtórzeń
4 wyciskanie na maszynie w dół 4 serie 8-12 powtórzeń
5 co któryś trening robię jeszcze rozpiętki w bramie 4 serie 8-12 powtórzeń
Skośna ławka jest jako pierwsze ćwiczenie, bo znajomy mi tak polecił. Powiedział że lepiej skupić się na górze klatki... Nie wiem czy to słusznie? Mogę dodać jeszcze, że w moim splicie ćwiczę klatke razem z bicepsem
Pozdrawiam

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
A jak wyglądała periodyzacja w treningu klatki ? Kiedy zmieniałeś zakres powtórzeń ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Qitr
3 razy w tygodniu fbw i raz w tygodniu cf jakiś tam robie - coś w tym stylu:
-5 podciągnięć/podciagnieć z wybiciem
-10 pompek
-15 przysiadów


To ok, rób po prostu na każdym fbw te podciągania + w tych obwodach na cf i to powinno starczyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
rion10
A jak wyglądała periodyzacja w treningu klatki ? Kiedy zmieniałeś zakres powtórzeń ?

3tyg temu dolozylem ciężaru na wyciskaniu na płaskiej i na skosie dodatnim. Zjechalem z powtużeniami do 8-9 i tak wsumie zostałem. Nie mogę juz więcej. Ostatnio zacząłem sie zastanawiać żeby znowu zdjąć ciężaru i wtedy bardziej skupić sie na technice i czuciu mięśniowym.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium