SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299335

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A ktoś Ci zabrania?

Pytanie tylko po co stosować takie wstępne zmęczenie mięśni, jeśli np nie chcesz oszczędzać stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 767
Nikt mi nie zabrania, po prostu pytałem, czy to jakaś różnica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
nerge
Ja z kolei mam takie pytanie, otóż, czy w dniu ćwiczenia mięśni klatki piersiowej mogę wyciskanie na ławce (pomijam, czy skos dodatni/ujemny) wykonać, jako ostatnie ćwiczenie? Przykładowo, mam cztery ćwiczenia, jako czwarte będzie wyciskanie, czyli na sam koniec. Mogę? Czy koniecznie muszę wyciskanie robić na początku? Z jednej strony na początku mam najwięcej siły, zaś z drugiej strony na końcu mięśnie mam najbardziej już rozciągnięte, rozgrzane etc.

Zmieniony przez - nerge w dniu 2014-09-01 14:23:10


No mi to wygląda bardziej na pytanie o to, czy Ci wolno, raczej niż o to, jakie są różnice, ale nieważne.

Robienie ćwiczenia największego ciężarowo nazywa się wstępnym zmęczeniem mięśni/prefeatygą (leksykon/słowniczek) i powoduje, że - tak jak da się to zdroworozsądkowo zaobserwować- na tymże ćwiczeniu nie założy się dużej liczby kilogramów. Mniejszy bodziec dla układu nerwowego, ale oszczędzasz stawy, możesz teoretycznie dobrze dobić mięśnie na koniec.

Jeśli jesteś początkujący (a skoro pytasz o wl, to zakładam, że tak jest) to taki zabieg nie ma większego sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 767
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Na ost ćwiczenie swoją drogą zamiast wyciskania możesz dać pompki- tu ciężar ciała będzie już swoje ważył po całym treningu klatki i 2-3 serie po 30-40 powtórzeń mogą być wyzwaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
refresh

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1224 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15106
Co myślicie na temat ćwiczenia zwanego "vacuum"- chodzi o wciąganie brzucha na kilkanaście sekund. Przez długi okres czasu byłem "tłuścioszkiem" i teraz po zrzuceniu ponad 20kg (nie nagle, nie mam problemów ze zwisającą skórą, więc tempo było ok, nie ma rozstępów) po napięciu mięśni brzucha, a nawet bez napięcia, bebech wygląda jak po dobrym cyklu na Insie i GH. Czym może to być spowodowane, oraz jak z tym walczyć ? Vacuum może być rozwiązaniem ? Odpuściłem już trenowanie na razie brzucha, zobaczę co będzie za rok, bo aktualnie zaczynam masę (powolny reverse, sprawdzamy organizm jak będzie działał).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wciąganie może być w ramach urozmaicenia na poprzeczne, ale nie wiem w jakim celu przestałeś trenować brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 200 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1666
Siemano mam problem... co przytyje to tyje na calym ciele oprocz dloni :/ waze 85kg przy 179cm wzrostu i wyglada to tragicznie... pale papierosy, czy to mogloby miec jakies znaczenie? slyszalem, ze hamuja hormon wzrostu, ale ja normalnie rosne i grubne, ale nie na dloniach... sa kosciste jak u anemika :|

Zmieniony przez - DanceMan w dniu 2014-09-19 12:17:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1224 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15106
Pandarek
Wciąganie może być w ramach urozmaicenia na poprzeczne, ale nie wiem w jakim celu przestałeś trenować brzuch.


W celu by mięśnie jeszcze w większym stopniu nie dokładały obwodu w talii, jest jakiś sposób aby nie był on taki "wydęty" ? Albo co jest przyczyną, genetyka ? Na prawdę nie biłem GH...;-(.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium