SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298047

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11048
Jakie macie rady aby jak najwolniej osiągnać plateau na redukcji?

Macie może jakieś linki do planów kilkunasto tygoniowych opartych na progresji liniowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
fighter7
Jaki chwyt będzie najlepszy przy unoszeniu ramion w przód ze sztangielkami? Tzn przy konkretnym chwycie ktore miesnie pracują mocniej?


tutaj nie ma jakiejś filozofii wielkiej neutralny chwyt mocniej się skupi na przednim aktonie barków natomiast nachwyt przeniesie część pracy na głowę lateralną oczywiście bierzemy pod uwagę mocno nieaktualny podział mięśni naramiennych na 3 części bo faktycznie można ich wyznaczyć 8 bądź 9 segmentów więc tutaj można by się wówczas pobawić w głębszą analizę ale nie wiem czy przy tym ćwiczeniu jest to potrzebne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
dzieki po raz kolejny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Miałem przerwę w treningach, 6 miesięcy od ciężkich ciężarów 200% wagi+ i jakieś 3-4 miesiące zupełnej przerwy. Teraz mam więcej czasu na trening, dietę, regenerację itd. i chcę wrócić na siłownię. Tak więc mam pytanie:

1) Na powrót do formy dobry będzie push/pull 3 razy w tygodniu? Zastanawiam się pomiędzy: push/pull, push/pull/legs i FBW z dwoma zestawami A i B. Najbardziej ucierpiały nogi i ramiona w sumie z tego co widzę, więc zastanawiam się czy push/pull/legs by nie był dobry.

2) Na jakiej wysokości powinna być sztanga w martwym ciągu? Zauważyłem, że im wyżej tym oczywiście łatwiej, ale też łatwiej zaangażować mi nogi. Normalnie robiłem na wysokości z mniej więcej 5-7 cm. pod kolanami, jest jakiś wyznacznik gdzie powinna być ta sztanga?

3) Czym się różni podciąganie szeroko na zwykłym drążku, a na łamanym? ( Takim jak ten na przykład: )

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Dzieki Rion,

nie wiem za bardzo gdzie zadac to pytanie bo dzial informator mazowiecki jest chyba zamkniety od jakiegos czasu, mianowicie:

orientuje sie ktos czy na hali kolo (warszawa, wola) jest squat rack, badz jakiekolwiek stojaki na ktorych mozna wykonac przysiad na wolnym? Z doswiadczenia wiem ze wiekszosc silowni wstawia maszyne smitha nie majac nawet pojecia co to squat rack.

Dzieki i pozdro

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2015-02-28 21:44:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3244
Siemka, chodze na silke od 2 miesiecy i przez ten czas zebralo mi sie kilka pytan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Kubeek
Dzieki Rion,

nie wiem za bardzo gdzie zadac to pytanie bo dzial informator mazowiecki jest chyba zamkniety od jakiegos czasu, mianowicie:

orientuje sie ktos czy na hali kolo (warszawa, wola) jest squat rack, badz jakiekolwiek stojaki na ktorych mozna wykonac przysiad na wolnym? Z doswiadczenia wiem ze wiekszosc silowni wstawia maszyne smitha nie majac nawet pojecia co to squat rack.

Dzieki i pozdro

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2015-02-28 21:44:43


Na pewno nie w tym wątku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3244
Siemka, chodzę na siłkę od 2 miesięcy i przez ten czas zebrało mi się kilka pytań.
( waga 96->92kg, wzrost 190cm, siłka 3x w tyg pon-sr-pt, czysty ENDOMORFIK :( )

1. Jakich czarów ludzie używają żeby się podciągnąć ? Ani plecami, ani bicepsami nawet nie jestem w stanie drgnąć gdy już dyndam, do góry. W jakie partie tu włożyć wysiłek ?

2. Mam relatywnie małe bicepsy (32cm), ćwiczę je 2-3 razy w tyg (również w dni klatki), czy to jest zdecydowanie o dużo za dużo ? Nie mam praktycznie żadnego przyrostu w bicepsach (ani siła, ani obwód), a do klatki dorzucam 20kg więcej niż na początku.
(nie mogę edytować posta powyżej a wysłał się za szybko :<)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
APPRENTICE
Miałem przerwę w treningach, 6 miesięcy od ciężkich ciężarów 200% wagi+ i jakieś 3-4 miesiące zupełnej przerwy. Teraz mam więcej czasu na trening, dietę, regenerację itd. i chcę wrócić na siłownię. Tak więc mam pytanie:

1) Na powrót do formy dobry będzie push/pull 3 razy w tygodniu? Zastanawiam się pomiędzy: push/pull, push/pull/legs i FBW z dwoma zestawami A i B. Najbardziej ucierpiały nogi i ramiona w sumie z tego co widzę, więc zastanawiam się czy push/pull/legs by nie był dobry.

2) Na jakiej wysokości powinna być sztanga w martwym ciągu? Zauważyłem, że im wyżej tym oczywiście łatwiej, ale też łatwiej zaangażować mi nogi. Normalnie robiłem na wysokości z mniej więcej 5-7 cm. pod kolanami, jest jakiś wyznacznik gdzie powinna być ta sztanga?

3) Czym się różni podciąganie szeroko na zwykłym drążku, a na łamanym?


1. Obojętne, nie ma dużej różnicy między fbw x 3 i split 50/50% ciała 4 x w tyg.
2. Dziwne pytanie (?) bo jest tylko jeden standard, to jest połowa talerza olimpijskiego. Jeśli robiłeś spod kolana, to to były dociągania, a nie martwe ciągi... Ego do kieszeni i nie ułatwiaj sobie.
3. Na takim drążku w sumie niczym, łatwiej jest po prostu chwycić przy szerokim chwycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
aatol
Siemka, chodzę na siłkę od 2 miesięcy i przez ten czas zebrało mi się kilka pytań.
( waga 96->92kg, wzrost 190cm, siłka 3x w tyg pon-sr-pt, czysty ENDOMORFIK :( )

1. Jakich czarów ludzie używają żeby się podciągnąć ? Ani plecami, ani bicepsami nawet nie jestem w stanie drgnąć gdy już dyndam, do góry. W jakie partie tu włożyć wysiłek ?

2. Mam relatywnie małe bicepsy (32cm), ćwiczę je 2-3 razy w tyg (również w dni klatki), czy to jest zdecydowanie o dużo za dużo ? Nie mam praktycznie żadnego przyrostu w bicepsach (ani siła, ani obwód), a do klatki dorzucam 20kg więcej niż na początku.
(nie mogę edytować posta powyżej a wysłał się za szybko :<)


1. Rób górny wyciąg + negatywy na drążku
2. na 99% po prostu machasz całym ciałem, zamiast pracować bicepsem.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium