SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297022

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 860
@rion10 dążyłbym do sylwetki sportowca z wyciętą rzeźba, żeby było widać, że jestem w formie. Nie kulturysta 100kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
To dieta bliska zapotrzebowania kalorycznego lub lekki plus aby ewentualnie coś mięśni dołożyć i nie dopuścić do dużego otłuszczenia. A na wiosnę lekki cykl redukcyjny i będzie elegancko.


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2015-10-02 08:53:24

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 860
OK! Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Doradcy, potrzebuję porady. Wykonuję trening FBW i nie wiem jaki sposób progresji wybrać, to znaczy, jaki będzie najbardziej efektowny. Do tej pory robiłem stałym ciężarem, ale słyszałem, że jest to dosyć prymitywny sposób ćwiczenia. Z drugiej strony rampa zamknięta wydaje mi się zbyt "lekka", przykładowo WL wygląda obecnie tak: 55/55/55/55/55 x6, następny trening x8, a trzeci dokładka +2,5kg i x6. Przy rampie byłoby to 20/30/40/50/60 x6, jednocześnie objętościowo to ponad 400 kg mniej na cały trening WL. Dlatego też zastanawiałem się nad systemem rep goal, na zasadzie pierwszy tydzień to 30 powt., drugi 40 powt., i jeśli w drugim wykonam stałym ciężarem te 40 powt. to wtedy dodaję +2,5kg i ustawiam 30 powt. do wykonania. Czyli też stały ciężar, ale jeśli np. nie wykonam kilku powtórzeń w piątej serii, to w szóstej staram się dobić do założonej ilości powtórzeń. Co o tym sądzicie? Co byście sami proponowali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
Warto by było napisać coś więcej jak długo jesteś na planie i jak on mniej więcej wygląda. Progresja nie musi być efektowna ważne żeby była efektywna

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Masz rację rion, mea culpa z tą efektywnością. Trening FBW Ronniego z podwieszanego tematu, przez trzy miesiące byłem na fbw 5x5, od ok. dwóch tygodni przeszedlem na ten. Dieta to zapotrzebowanie/lekka nadwyżka, fajnie to idzie, bo już 2kg do przodu a w pasie cały czas tyle samo. Duży progres masowy w łapie mimo, że np biceps traktuje po macoszemu i macham sama sztanga, za to dokladnie. Co chcesz więcej wiedzieć? Celem cyklu jest masa jakościowa jako, że mam ok. 15-17% bf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Jak z podciąganiem jest, opuszczać się do wyprostu rąk czy do lekkiego ugięcia? I ogólnie wykonywać je ze spiętymi łopatkami i wczuciem w pracę pleców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Do wyprostu + należy się "wczuwać", a nie bujać całym ciałem, podciągania to nie są wejścia siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
Moje pytanie. Jakie są najlepsze ćwiczenia na mięsień ramienno-promieniowy? Uginanie sztangi nachwytem, hantli itp? czy może coś jeszcze? Pytam, gdyż ten mięsień to moja najsłabsza strona i w momencie, gdy zginam ramię pod kątem 90 stopni widać dołek nad łokciem. Ćwiczyłem ostro przedramiona, ale efekt był niezadowalający. Przez ostatnie pół roku ćwiczyłem splitem, teraz zmieniam na fbw. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Młotki + kompleksowe ćwiczenia na przedramię, typu zwis na ręczniku, nawijanie sznurka z ciężarem na sztangę, ściskanie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium