SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297927

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18136
Witam, mam pytanie odnośnie treningu FBW 5x5. Nie do końca rozumiem ilość serii, według którego schematu to robię:
Podnoszę np. 100 kg na klatę
1. 1 seria 50kgx5 , 2 seria 70kgx5 , 3 seria 80kgx5 , 4 seria 90kgx5 i 5 seria 100kgx5 - i to jest tyle ? koniec treningu klatki ?
czy
2. 1 seria 50kgx5 , 2 seria 70kgx5 , 3 seria 80kgx5 , 4 seria 90kgx5 - to jest rozgrzewka i teraz robię 5x100 kg ? czyli w sumie 9 serii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
pierwsza wersja jest poprawna

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18136
Dziękuje za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 867
Moim dużym priorytetem w tej chwili jest zdobycie masy. Obecnie ćwiczę treningiem
Pn - Kickboxing
Wt - FBW
Śr - Wolne
Cz - Kickboxing
Pt - FBW
Sb - Wolne
Nd - Wolne

Tutaj pytanie, czy to jest dobre rozwiązanie? Może lepiej będzie tak:
Pn - FBW
Wt - Kickboxing
Śr - FBW
Cz - Wolne
Pt - FBW
Sb - Wolne
Nd - Wolne

Dodam jeszcze, że pracuję fizycznie. Jak to można pogodzić w dobry sposób? Przypominam, że priorytet na obecna chwilę to masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Przy pracy fizycznej prędzej 3 treningi siłowe, chociaż dużo zależy też od wytrenowania/regeneracji itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 867
Czyli lepiej jest przejść na ten drugi plan. Będę obserwował i jak osiągnę zadowalającą mnie masę przejdę na pierwszy trening. Dziękuję z odpowiedzi, za tą i poprzednią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
ćwiczę i trzymam dietę na masę, ale mam w tej chwili wymuszoną przerwę 2-3 tygodnie - nadwyrężyłem lewy bark. czy przez ten czas powinienem normalnie utrzymywać dietę, czy zejść z nadwyżki kalorycznej?

czy przy takiej kontuzji mogę coś ćwiczyć, czy powinien całkiem dać sobie spokój?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zdecydowanie zejść z nadwyżki kcal.

Zależy co dokładnie Ci jest z tym barkiem. Jak lekka kontuzja, to zacząłbym od aerobów typu rowerek/ew bieganie, żeby chociaż serce popracowało, a potem może spróbować na basenie się rozruszać. Zdecydowanie jednak sensu nie ma wcześniejszy powrót do ćwiczeń siłowych i ryzykowanie poważniejszej kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
bark boli tylko jak podnoszę rękę ponad głowę albo odchylam mocniej do tyłu. w sumie od piątku. dzisiaj jest już dużo lepiej, prawie całkiem przeszło, ale wolę nie ryzykować. nie mam stojaka pod sztangę(niski na stałe z ławką) i chyba jak brałem sztangę na plecy do przysiadów w momencie opuszczania za głowę coś poszło nie tak. potem jeszcze niepotrzebnie zacząłem robić żołnierskie wyciskanie - już przy drugim powtórzeniu było pozamiatane.

zostawię tylko same przysiady bez obciążenia i brzuszki, plus rowerek a w przyszłym tygodniu wybiorę się na basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1026 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38199
Zastanawiam się nad splitem 4-dniowym aczkolwiek mógłbym trenować wt-śr-czw-pt i czy w takim wypadku mogę rozłożyć na 4 dni czy lepiej na 3 ale z przerwą?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium