SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298710

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jak jest MC to wiosłowanie zrób jednorącz by osiowo nie przeciążać kręgosłupa i już
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2979
dzieki bardzo, w sumie liczyłem na to cwiczenie, bo lepiej po nim czułem najszerszy

believe hope focus push drive
#the return

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
wojtekpab













Proszę o ocenę techniki.

W unoszeniu sztangi czułem ładnie napięcie w bocznych, ale widzę, że chyba za mało łokciami w bok wychodzę.

W wyciskaniu mam wrażenie, że pozycja "całego ciała" jest jakaś dziwna.

Z góry dzięki za pomoc.

Zmieniony przez - wojtekpab w dniu 2013-04-05 22:14:11

Podbijam i pytanko, gilotyne robić na ławce prostej czy może być na skosie około 30 stopni żeby jeszcze mocniej górę klatki zaangażować?

Zmieniony przez - wojtekpab w dniu 2013-04-07 17:34:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
jak ocenić technikę jak pracujesz na półśmiesznym obciążeniu dla siebie to muszę być serie na ciężarze roboczym

Gilotyne możesz robić na skosie jak i na poziomie pilnuj tylko czy Twoje barki zniosą pełen zakres ruchu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2979
Bardzo bym prosił o konstruktywną krytykę, dopiero zaczynam, wiec ciezary smieszne, ale zalezy mi na progresie.


MC 90kg


MC 70kg


przysiad 60 kg zenujace powtórzenia, bo mam kostke podkręconą




















Zmieniony przez - balmarek w dniu 2013-04-07 19:50:43

believe hope focus push drive
#the return

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
rion10, powróciłem do tych ćwiczeń i nie daję od razu na maksa, nie chcę brnąć w większe ciężary ze złą techniką, ale ok jak dowalę trochę kg to wrzucę do oceny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
wystarczy że dasz takie ciężar, który sprawi jakikolwiek wysiłek a sztanga lata lekko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
balmarek
Bardzo bym prosił o konstruktywną krytykę, dopiero zaczynam, wiec ciezary smieszne, ale zalezy mi na progresie.


MC 90kg


MC 70kg


przysiad 60 kg zenujace powtórzenia, bo mam kostke podkręconą




















Zmieniony przez - balmarek w dniu 2013-04-07 19:50:43


1) martwy ciąg do zupełnej poprawy obetnij ciężar, nie szarp nim, nie odbijaj od podłogi, nie podnoś na płaskich plecach i kocim grzbiecie , ściągnij łopatki na końcu ruchu , nie rób przeprostu w biodrach, pilnuj tempa

2) Z przysiadu nic nie widać, musisz pokazać widok z boku żeby było widać jak zachowuje się grzbiet, jak kolana

3) wyciskanie leżąc z hantlami wygląda ok ale mam wrażenie, że nie oddychasz w tym ćwiczeniu, wypuść mocno to powietrze ustami w trakcie pozytywu

4) wycisk wąski kontroluj tempo i daj ciężar jakiś sensowny, trochę kiepskie ujęcie ale wygląda ok

5) poręcze źle, źle , źle określ jaka to wersja i co chcesz w niej uzyskać

6) Uginanie brak pełnego zakresu ruchu, brak tempa, bujanie całym ciałem, w końcówce ruchu łokcie do przodu i szlak trafia całe ćwiczenie do poprawy

7) wyciskanie barkowe to jest push press czy statyczne wyciskanie bo mieszasz dwie wersje ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2979
Kurde myslalem ze to troche lepiej wygląda, no ale cóz. co do poreczy to chciałem robic ta wersje na klate, i tu pytanie. sciągnięte łopatki, klatka do przodu, nogi pod sobą, łokcie na boki, tak? Co do uginania to łokcie bardziej z przodu czy z tylu? Co do wyciskania to starałem sie push press, ale wyszlo cos pomiedzy chyba... we wtorek kolejny tren rampa 15 wiec mniejszy ciezar to nagram jeszcze raz wszystko i ogarne lepiej technike. dzieki bardzo rion!!

believe hope focus push drive
#the return

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rion, mam nadzieję, że się nie pogniewasz jak pozwolę sobie uzupełnić.

rion10
1) martwy ciąg do zupełnej poprawy obetnij ciężar, nie szarp nim, nie odbijaj od podłogi, nie podnoś na płaskich plecach i kocim grzbiecie , ściągnij łopatki na końcu ruchu , nie rób przeprostu w biodrach, pilnuj tempa
Ciągnij cały czas po nogach- łydka i uda, bo wchodzi Ci garb z ciągnięcia 20 cm od ciała.
2) Z przysiadu nic nie widać, musisz pokazać widok z boku żeby było widać jak zachowuje się grzbiet, jak kolana.
Sztangę zabierasz przodem i odchodzisz w tył, nigdy na odwrót. Złap pewnie, nie końcówkami palców + zepnij łopatki mocno. Palce powinieneś dać na zewnątrz- kuriozalnie wygląda taka szerokość (możesz zwęzić) z palcami równolegle. Jak dla mnie, to jest tam mega kot na samym dole, ale źle nagrane jest.

3) wyciskanie leżąc z hantlami wygląda ok ale mam wrażenie, że nie oddychasz w tym ćwiczeniu, wypuść mocno to powietrze ustami w trakcie pozytywu
Jw, + mógłbyś głębiej schodzić, mocna retrakcja na dole i rozciąganie piersiowych.
4) wycisk wąski kontroluj tempo i daj ciężar jakiś sensowny, trochę kiepskie ujęcie ale wygląda ok

5) poręcze źle, źle , źle określ jaka to wersja i co chcesz w niej uzyskać
Odnośnie klatkowej- robisz tutaj tylko pół ruchu, powinieneś schodzić grubo poniżej równoległości. Tułów pochylone do 40-60 stopni (nie pionowo jak u Ciebie), łokcie na bok, nie do tyłu, nogi wywalone do przodu, zęby dać przeciwwagę do pochylonego tułowia.

6) Uginanie brak pełnego zakresu ruchu, brak tempa, bujanie całym ciałem, w końcówce ruchu łokcie do przodu i szlak trafia całe ćwiczenie do poprawy

7) wyciskanie barkowe to jest push press czy statyczne wyciskanie bo mieszasz dwie wersje ?
to nie jest push press- moim zdaniem to ćwiczenie na razie przerasta Twoje możliwości techniczne i skup się na poprawnym wykonaniu military press, bo on musi być wykonywany perfekt, jeśli chcesz dołożyć pracę nogą.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium