SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298086

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3415
Witam
Mam na imię mietek i zastanawiam się nad nowym planem treningowym. Ostatnie 8tygodniu trenowałem push and pull 3dni w tygodniu.
Myślę co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Chciałbym zaczął split, lecz nie wiem czy partia raz na tydzien czy dwa.

Wiek 26
Waga 96
Staż 1,5roku
Cel jakościowa masa mięśniowa z utrzymaniem wagi


Zmieniony przez - grecja217 w dniu 2014-03-14 09:44:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142
Mam taki problem. Robiąc barki chciałem podnieść sztangę do wyciskania żołnierskiego. Ciężar jak na mnie spory (50kg), podniosłem najpierw stojąc prosto, następny ruch do klatki. I w tym momencie pojawił się problem z podniesieniem i delikatnie "wszedłem" pod sztangę aby się wspomóc. No i dało radę, z tym, że od 3 powtórzenia pojawił się ból w mostku który uniemożliwił dalsze ćwiczenie. Ciężar zmniejszyłem, ale ból został. Dopiero jak zmniejszę na jakieś 20-30kg to boli mniej. Ale jednak . Czy to mogłobyć coś poważnego , czy tylko jakieś naciągnięcie? Dodam, że ból pojawia się tylko podczas wykonywania ćwiczeń gdzie napinam klatkę

Zmieniony przez - pawel-kato w dniu 2014-03-14 13:26:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Odpuść trening na kilka dni i zobacz co będzie się działo, możliwe, że delikatnie naciągnąłeś i po kilku dniach przejdzie pod warunkiem, że nie poprawisz .

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
patryx-13
Witam,
chciałbym znowu prosić o ocenę techniki siadów tylnych. Zgodnie z zaleceniami, wdrożyłem odpowiednie ćwiczenia zwiększające mobilność, a także zweryfikowałem technikę samego przysiadu. Oto stary filmik:





Ten jest natomiast nowy:





Czy technika uległa poprawie? Starałem się mocniej oprzeć ciężar ciała na piętach (co w paru powtórzeniach skutkowało oderwaniem się palców), a także myślę, że mobilność się trochę polepszyła.


Jest lepiej widać, że środek ciężkości się przesunął, że ćwiczenia mobilności się przydały.Pracuj nad pozycją głowy i głebokością przysiadu . Z czasem jak rozciągniesz odpowiednio tył uda i poprawisz mobilność bioder problem odrywania palców zniknie ale trochę trzeba z tym powalczyć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Postów nie będę kasował ale zasady zostają bez zmian w tym temacie piszą tylko modzi i doradcy!!!

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 983 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34711
Wielkie dzięki za kolejną opinię, dopiero od tamtej chwili zaczalem się tak naprawdę rozciagac wiec mysle że powinno być coraz lepiej. Dobrą robotę wykonujecie panowie w tym dziale :)

Zmieniony przez - patryx-13 w dniu 2014-03-14 19:28:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Martwy ciąg do oceny:







Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Nie jest źle dobrze trzymasz pozycję techniczną z racji, że ciężar jest bliski zapewne Twojego maksa, ale kontroluj koniec każdego powtórzenia bo wydać, że robisz przeprost w biodrach a tego musisz unikać zwłaszcza jak jesteś blisko swoich ciężarów maksymalnych. Jak będziesz to kontrolował będzie bardzo dobrze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Dzięki wielkie. A nie sądzisz, że za szybko podnoszę dvpę?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Witam, chciałbym się zapytać o kilka rzeczy, a dokładniej:

1. Czy jeżeli bardzo dobrze czuję pracę klatki piersiowej przy ćwiczeniach na ławce ze skosem ujemnym (głową w dół) to czy można robić przez 6 tygodni wyłącznie ćwiczenia na klatkę na skosie ujemnym? tj: wyciskanie sztangi, wyciskanie hantli, rozpiętki. Chciałbym poprawić dół klatki piersiowej.
2. Na filmach Michała Karmowskiego mówi on by przy skosie ujemnym wyciskać sztangę do górnej części klatki piersiowej powyżej sutków, a kiedyś chodząc na siłownię to instruktor przy tym wyciskaniu mówił mi sztangę prowadzić pod klatkę piersiową, znaczy na samym dole klatki by lądowała sztanga, a przy wyciskaniu na skosie dodatnim by sztangę prowadzić do górnej części klatki piersiowej.
3. Przy ćwiczeniu mięśni naramiennych, a dokładniej wyciskaniu sztangi nad głowę stojąc do jakiego momentu mam schodzić ze sztangą? do klatki piersiowej czy do lini brody wystarczy? Jeśli do lini brody wystarczy to mógłbym używać większych ciężarów niż robiąc do klatki piersiowej.
4. Przy rozpiętkach jak nisko mam schodzić z ramionami? Zawszę myślałem że bardzo nisko by jak najbardziej rozciągać klatkę piersiową, jednak znów przywołując osobę Michała Karmowskiego to na jednym z jego filmów mówi by nie schodzić niżej z ramionami niż do lini klatki piersiowej bo niżej jest zbyt mocne rozciąganie klatki piersiowej co może doprowadzić do kontuzji.
5. Do tej pory zawszę myślałem żeby mocne statyczne rozciąganię robić zawszę po treningu siłowym, jednak w jednym z filmów z Markiem Olejniczakiem mówi on że to jest powielany mit i że najlepiej rozciągać się między seriami, a nigdy po treinngu siłowym. Mówi on że rozciągając się po treningu zaburzamy regeneracje, a że przy rozciąganiu danej partii między seriami przyśpieszamy regenerację.
6. Czy przy dość dużej podaży białka w diecie tj. 600-800g mięsa dziennie (najczęściej kurczaka) można suplementować probiotyk by uniknąć bardzo nieprzyjemnych gazów i polepszyć trawienie? Jeśli tak czy można przyjmować probiotyk cały rok bez przerw czy cyklicznie?

Przepraszam za błędy jeśli takie wystąpiły, z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium