SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299297

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wyciskanie żołnierskie nie jest ćwiczeniem na każdy akton barków.

Nie układaj samodzielnie planów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 246 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1871
Pandarek
Wyciskanie żołnierskie nie jest ćwiczeniem na każdy akton barków.

Nie układaj samodzielnie planów.

Czemu nie? ;p
To co polecasz? W 1 zestawie mam OHP , to w drugim co dać?
Co z 5x5 vs 3x10 na barki?

Zmieniony przez - gobbi w dniu 2015-02-26 19:50:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3327
Stosuję teraz trening 5x5. Moim priorytetem jest siła. Pominę kwestię diety, bo jest oczywista, ale mam pytanie innego rodzaju. Jakie robić przerwy między seriami i jaki ma być czas fazy ekscentrycznej i koncentrycznej. Wiadomo, siła to masa razy przyspieszenie, więc np. w wyciskaniu leżąc opuszczać powoli, kontrolowanie 3s. a podnosić szybciej np 1s.? Tak będzie dobrze? Jak z małymi partiami, barki, triceps, biceps, tak samo 3s. ekscentrycznej a koncentrycznej 1s.? Co do przerw między seriami. Mam np. pięć serii właściwych na przysiad. Wiadomo, przedtem seria albo dwie rozgrzewki. Kolejno 60,70,80,90,100% na 5 powtórzeń w serii. Te lekkie serie, przerwa trwa 1 minutę, przy 70% zwiększam do 1.30-2min. 80% 2-3min. Po serii 90% robię przerwę 3-4min przed serią 100%. Co sądzicie o takiej długości przerw i długości trwania jednego powtórzenia? Zmniejszyć przerwy, żeby była większa intensywność?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, 3/1 mniej więcej się sprawdza na duże i na małe partie, chociaż np na mc się nie stosuje powolnych odkładań.

Tak, przerwy powinno się uzależniać od tego, ile jest na kiju. Nie zmniejszaj przed ostatnimi podejściami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3327
Tak czytam poprzednie posty o barkach i się zastanawiam czy nie pomijam w swoim planie tyłu barków. Robię 5x5, skupiam się głównie na ćwiczeniach wielostawowych, przysiady, mc, wyciskanie leżąc, żołnierskie, wiosło, podciągania, dipsy. Jeżeli chodzi o mniejsze partie to dotatki np. podciąganie podchwytem, uginanie ramion z łamaną sztangą itp, ale pytanie dotyczy barków. Czy robiąc wyciskanie leżąc, żołnierskie i wiosło wszystkie trzy głowy są w ruchu? Nie chodzi mi o jeden dzień, bo plan mam inny, chodzi mi o ćwiczenia po prostu, czy ćwicząc te trzy, które wypisałem wcześniej, nie zaniedbam żadnej głowy barków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Na początku nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3327
Nie ukrywam, że liczyłem na trochę bardziej rozbudowaną odpowiedź :) Tak czy inaczej - dzięki. Co więc robić kiedy skończy się "początek"? Siła mnie jara, to jest mój cel, ale jak coś będzie kulało to siła przyklęknie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wziąć bardziej rozbudowany plan, dodać jakieś izolacje. Na początku nie ma co sobie tym zaprzątać głowy, ew możesz dodać po prostu jakieś unoszenia w opadzie po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Czy na redukcji lepsze będzie FBW czy jakaś forma splitu? Czytając co nieco dało mi do myślenia, że skoro na redukcji liczy się dawać bodziec mięśniom aby "nie zanikały", to chyba lepsze byłoby FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
obojętne
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium