SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299038

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
nie wiem dlaczego ale nie wyświetla mi się Twój film dopiero po wejściu w edycję Twojego posta mogłem skopiować link
Nie jest źle dobrze trzymasz pozycję techniczną jednak mam wrażenie, że nie prostujesz się do końca a powinieneś. Ogólnie coraz lepiej idzie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Witam proszę o ocenę:

Push press:
45kg(2 seria)




60kg (ostatnia seria)




MC(nie wiem czy z tej perspektywy coś idzie wypatrzeć, no i przepraszam za nogi ale ktoś mi tam łaził przed
telefonem)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Push press wygląda w porządku , jeśli brzuch jest ciasno to wszystko gra bo to ważna sprawa.

Martwy też ładnie można by było jeszcze się przyczepić do pracy głowy i wydaje mi się, że przez chwile wchodzisz w płaskie plecy ale ujęcie jest dość dalekie więc mogę się mylić .

Ogólnie fajnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Co do pp- staraj się bardziej wykręcić łokcie do przodu (czyli mają nie byc prostopadłe do podłogi). W PP ważne jest wyjściem biodrem do tyłu jak przy przysiadzie. Ty schodzisz absolutnie pionowo w dół, a powinien być ruch jak przy przysiadzie. Ciężko to na początku opanować, ale jak to zgrasz to dołożysz 20-40 kg na sztangę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
na początku może Ci zjeżdżać sztanga z barków ale tylko na początku

wykręcanie łokci jest ok ale nie dla każdego bo mogą zacząć szwankować łokcie i jeśli już to na niższych ciężarach popróbować

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-09-19 16:19:05

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zgadzam się, że odwrócony nachwyt wymaga praktyki, ale moim zdaniem warto to powoli wprowadzać, bo z czasem zaprocentuje to np na frontach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
to nie ulega wątpliwości, że chwyt olimpijski później przełoży się tylko w samych pozytywach, niestety z moich obserwacji mało kto stosuje a jeśli już próbuje to szybko się zniechęca

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tu tez się zgadzam- dlatego tez uważam, że PP też nie jest dla wszystkich, w przeciwieństwie do MP. Kaleczone PP da dużo mniejsze korzyści niż dobrze wykonywany i prostszy technicznie MP. Jeżeli jednak ktoś chce się nauczyć, to powinien naprawdę wykorzystać siłę biodra, a tego się nie robi bez wychodzenia do tyłu- oprócz koordynacji potrzeba też mobilności, żeby dobrze chwycić sztangę i nie wypadała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Racja, że nie dla każdego ale z tego co ja obserwuję ludzi to większość problemów rozpoczyna się od brzucha. Jak ktoś nie potrafi utrzymać ciasnego brzucha podczas ćwiczeń to już przy ćwiczeniach dynamicznych polegnie nie wspominając o pełnych liftach oli. Bo jeśli trenujący nie jest w stanie utrzymać sztywności przy podstawowym wycisku gdzie wyciska samymi barkami to w żaden sposób nie przeniesie siły z wybicia nogami na barki, ponieważ ten transfer siły nie będzie działał. Ponad to w statycznym presie nie ma przymusu blokowania łokci nad głową , a w PP już jest wskazane, aby ręce doprostować i zblokować nad głową choćby na sekundę, choć ja u siebie długo walczyłem z problem z łokcie bo strajkował gdy ciężar blokowałem nad głową ale się przyzwyczaił Zastosowanie PP widzę w dwóch głównych przyczynach, po pierwsze jeśli progres w statycznym presie się wyczerpał mimo modyfikacji tempa, stref powtórzeń itd a także w gdy barki są w rozsypce , wybicie pozwala pominąć najbardziej newralgiczny zakres ruchu w barkach tzn. od barków do nosa. Poza tym ćwiczenie zacne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Dzięki Panowie za cenne rady postaram się wdrożyć je w życie na następnym treningu. Ciężko na początku będzie ale korzyści jakie mogę wynieść w przyszłości mogą być duże więc trzeba się nauczyć :]
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium