SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297941

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Chyba się nie rozumiemy, kliknij w link i powiedz co widzisz bo ja widzę to, i co ja mam z tym zrobić ?


Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
AgnusPL
ronie220

Ćwicz mniejszymi obciążeniami, a siła z czasem przyjdzie.
A po co Ci dwa treningi dziennie, skoro jeden wystarczy w zupełności ?


Trudno mi rano wstać, śniadanie jem wybiegając do pracy lub w biurze, lub wcale. A tak, miałbym dodatkową motywację by jednak zwlec się z łóżka wcześnie, zjeść śniadanie normalnie i bez stresu, dodatkowo jeszcze mieć chwilę by poćwiczyć.

Ok, obciążenia zostawiam na razie. Ale dziwnie się czułem po tym treningu - nie czułem zmęczenia mięśni, choć w trakcie nie starczyło mi wytrzymałości by ćwiczyć ciężej.


Najważnijesze, żeby te mięśnie rosły.Zmęczenie lokalne przyjdzie jak nauczysz się wykorzystywać więcej jednostek motorycznych w trakcie ćwiczenia.Tak na marginesie wiekszy zakres powtórzeń powoduje większe uszkodzenia w danej partii

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 45 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 244
ronie220

Najważnijesze, żeby te mięśnie rosły.Zmęczenie lokalne przyjdzie jak nauczysz się wykorzystywać więcej jednostek motorycznych w trakcie ćwiczenia.Tak na marginesie wiekszy zakres powtórzeń powoduje większe uszkodzenia w danej partii


Uszkodzenia? To dobrze czy źle? :) Brzmi negatywnie ale być może chodzi o to by mięsnie niszczyć i nadbudowywać? Czyli wynikałoby z tego że proponujesz bym robił więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem (takim jakie jestem w stanie podnieść)?

Dziś spróbuję ustawić statyw i zrobić nagranie moich ćwiczeń. Oczywiście jak każdy świeżak nie mam pewności że robię je prawidłowo.

--
Per aspera ad astra

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie miałem nic negatywnego na myśli.Pisząc łopatologicznie-wieksze zakresy mocniej przetrenowują mięśnie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W mięsniach podczas treningu powstają mikro urazy (uszkodzenia)

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 45 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 244
Panowie, dziękuję za porady ale nie ogarniam do konca - to należy je (mięśnie) przetrenowywać poprzez większą ilość powtórzeń czy też zmniejszać ilość unikając mikrouszkodzeń? Wybaczcie że pytam o zapewne elementarne dla was sprawy.

--
Per aspera ad astra

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.Wszystkie zakresy powtórzeń mogą być dobre, ale przez określoną ilość czasu.Później organizm się adaptuje i wypadałoby wprowadzić zmiany.

Także próbuj wszystkiego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 99
Witam jeszcze raz.
Przepraszam za źle wklejony link, ale mobile youtube coś nie ogarnia.

Tutaj jeszcze raz link :



Chodzi mi o ocenę wykonywanych przeze mnie tych 3 ćwiczeń.
Co muszę poprawić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Wg mnei wiosło ok, MC za bardzo idziesz plecami, już masz nogi proste i dopiero plecami zaczynasz ciągnąć, w przysiadach trzeba by nad rozciąganiem popracować, za bardzo tułów pochylasz do dołu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 111
Jakie aeroby będą lepsze na redukcji: marsz na bieżni czy orbitrek?
Mam 24 lata, redukuję z ok. 90kg. Ostatnie 10 lat to zerowa aktywność fizyczna. Tętno jakie powinienem trzymać to ok. 125-130. Na orbitreku nie mam niestety pomiaru. Na bieżni mam, przy średniej prędkości marszu mam te 125-130, ale nie czuję zmęczenia wgl. Żadnej zadyszki. Pocę się też mało. Jak szybciej trochę idę to jest te 140 tętno i wtedy dopiero czuje jakiś wysiłek i lekko się spocę.
Więc co wybrać i jak trzymać te tętno.
Będę wykonywał to 4x w tyg, 3x po treningu siłowym (ale lekkim, nie mam mięśni nic więc treningi póki co są mało efektywne). Preferuję od 30 do 45min. W dniu bez treningu siłowego do 60min.


Zmieniony przez - audi_a3_7 w dniu 2015-11-26 22:21:17
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium