Kondycja, wysportowana sylwetka, a co za tym idzie dobre samopoczucie, to tylko niektóre czynniki, które wpływają na udane życie seksualne. Jednak to nie wszystko - na seks trzeba mieć zwyczajnie chęć i siłę. Po wyczerpującym treningu czasami ciężko o te dwie rzeczy. 

Seks, czyli intensywna aktywność fizyczna 

Innymi słowy współżycie można określić jako sprawdzian dla naszej siły oraz wytrzymałości. Dzięki regularnym treningom jesteśmy w stanie dać z siebie więcej, co przekłada się na większe zadowolenie partnera i Twoje.

W jaki sposób regularne ćwiczenia mogą poprawić Twoje życie seksualne?

życie seksualne

Odpowiedzi jest co najmniej kilka. Wymienię najważniejsze z nich. 

  • Wysiłek fizyczny zwiększa libido. Dzieje się tak, ponieważ kiedy ćwiczymy, w naszym organizmie podnosi się poziom testosteronu, hormonu wzrostu oraz endorfin.
  • Regularna aktywność fizyczna wzmacnia ukrwienie całego ciała, również narządów płciowych. Dzięki temu przyjemność z seksu wzrasta. 
  • W trakcie wysiłku fizycznego, wraz z potem wydzielane są feromony w większej ilości niż zwykle. Przez to stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. 
  • Wspomniałam już o tym wyżej, ale warto powtórzyć: pewność siebie, świadomość własnej atrakcyjności oraz dobra kondycja mają niebagatelne znaczenie podczas seksu. 

Czy osoby aktywne fizycznie mają większą ochotę na seks?

Wszystko zależy jak bardzo intensywnie ćwiczymy. W większości przypadków, kiedy nie dochodzi do przetrenowania lub kontuzji, ochota na seks wzrasta. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli trenujemy bardzo ciężko. Przez zmęczenie możemy odczuwać spadek libido. 

Warto podkreślić, że bardzo długa i restrykcyjna dieta również może powodować spadek libido. Poprzez niedożywienie, czujemy się ciągle zmęczeni. Brakuje nam energii do wykonywania codziennych czynności, nie wspominając o współżyciu, które bywa czasami wymagającym treningiem. Ciągły deficyt kaloryczny jest sygnałem dla naszego organizmu, że nie ma on siły na prokreację.

Co za tym idzie, przestajemy odczuwać chęć rozmnażania, tym samym nie mamy ochoty na seks. U mężczyzn objawia się to spadkiem poziomu testosteronu oraz estradiolu, a u kobiet w skrajnych przypadkach może dojść do całkowitego zatrzymania menstruacji. Pamiętaj więc, że ciągłe odchudzanie nie wpływa dobrze na Twoje libido. 

Na szczęście istnieje wiele produktów spożywczych, które są wstanie podnieść nasze libido. Są to między innymi awokado, które bogate jest w zdrowe kwasy tłuszczowe. Możemy wymienić również banany oraz gorzką czekoladę, a nawet łososia. Unikać natomiast należy nadmiernego spożywania alkoholu oraz palenia papierosów. 

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)