Mike Schultz, 43-letni pielęgniarz z Kalifornii schudł 23 kg w sześć tygodni po tym, jak był hospitalizowany z powodu koronawirusa. W ubiegłym tygodniu Schultz udostępnił zdjęcie na Instagramie, które pokazuje jaką krzywdę wyrządziła mu choroba. Zdjęcie po lewej zostało zrobione na około miesiąc przed zachorowaniem, a zdjęcie po prawej na oddziale w szpitalu już pod koniec leczenia. Mike napisał:

„Chciałem pokazać, że to może przytrafić się każdemu. Nieważne, czy jesteś młody czy stary, masz dobrą formę, czy nie. To może dopaść i ciebie. Byłem taki słaby. To była jedna z najbardziej frustrujących rzeczy. Nie mogłem trzymać telefonu komórkowego, wydawał się taki ciężki. Nie mogłem nic pisać, bo tak bardzo trzęsły mi się ręce.”

 

Pielęgniarz z San Francisco do tej pory był okazem zdrowia. Ćwiczył sześć lub siedem razy w tygodniu i ważył około 90 kg. Po kilku tygodniach walki ważył zaledwie 67 kilogramów! Jego płuca dopiero teraz zaczynają powoli normalnie funkcjonować. Mike nie zdawał sobie sprawy z tego, jak groźny jest wirus.

“Myślałem, że jestem wystarczająco młody, żeby to na mnie nie wpłynęło i wiem, że wielu ludzi tak myśli.”

 

Tydzień przed tym, jak zachorował wyjechał do Miami na Winter Party Festival. Co najmniej 38 osób, które wzięły udział w tej imprezie, zaraziło się wirusem. „Wiedzieliśmy, że jest wirus” - powiedział Schultz. „Nie było jednak żadnych oficjalnych ograniczeń. Żadnych blokad. Pomyśleliśmy: Cóż, musimy częściej myć ręce i uważać na dotykanie naszej twarzy.”

Kiedy w końcu został zwolniony ze szpitala, pierwszym miejscem, do którego się udał był McDonald's. Mike zamówił dwa podwójne cheeseburgery, małe frytki i koktajl truskawkowy.

„Smakowało inaczej. Myślę, że straciłem trochę smak, ale było pyszne.”

 

Komentarze (9)
AdamZx

Przepraszam ale jakoś nie wierzę...

0
Possible

A w co tu nie wierzyć? I za co przepraszać:)

4
lordknaga

odstawil soki, nie trzymal szamy, byl jak warzywo przez 6 tyg i spadlo z niego, nie wiem co w tym dziwnego?

9
maciej86opp

Dokładnie :)

0
Turbo94

Gruba bombka, mc Donald i za 3-4 tygodnie odbuduje :-D

0
GWookie

Kiedyś jak byłem w szpitalu przez 2 tyg to zleciało ze mnie 7kg, co tu się dziwić skoro tam "dieta" dla każdego jest taka sama i nie uwzględnia wagi pacjenta (chyba coś w granicy 1500kcal)? Nic nadzwyczajnego z artykułu nie wynika, każdy na bombie i z konkretną kaloryką po szpitalnych "wakacjach" spadnie jak powalony.

3
Bull

2 tyg na 1500 kcal na bank korzystnie wpłyną na parametry zdrowotne. Ludzie oczekują w szpitalach żarcia jak na bankietach, restrykcje kaloryczne są ok pod względem zdrowotnym.

1
lordknaga

to nawet nie trzeba szpitala, badz jak on 80-90kg i to dobrej jakosci, odstaw saa i jedz 1.5k kcal, dziewczyny w bikini co wazna 50kg na scenie jedza wiecej :-D ruchu wiadomka mniej ale tyle to jedza dzieci po 5+lat

2
GWookie

Bull absolutnie nie to miałem na myśli, że liczyłem na żarcie na poziomie bankietu czy coś, tylko że schudniecie gościa przypisuje się "koronie" a prawda jest inna :) szczególnie, że widać w jakiej "naturalnej" formie wchodził do szpitala. Umrzesz na zawał - wpisano korona.
Lord dokładnie :)

3