SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening dwa razy dziennie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10984 Napisanych postów 50435 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
mam pytanie.czy mazna ćwiczyc 2 razy dziennie np: poniedziałek ćwicze o 11.00 i drugi raz o 16.00 następny dzien odpoczywam,potem znowu trening o 11.00 i 16.00 i tak w kułko. niewiem ale da to jakis lepszy i szybszy efekt.oczywiscie wszystko z dietą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 5136 Napisanych postów 69838 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 715463
Treningi są podstawą kształtowania sylwetki. Szczególnie te oporowe, z ciężarem. Na ten temat nie trzeba się rozwodzić. Każdy trenujący już pewien czas doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zagłębiając się jednak w szczegóły, pojawia się sporo różnych pytań:

- "ile razy w tygodniu trenować?",
- "Ile partii mięśniowych wykonywać w danym treningu?",
- "jakie partie mięśniowe ze sobą łączyć?",
- "trenować rano, czy wieczorem?,
- "wykonywać dwa treningi dziennie?".

Akurat w Twoim przypadku przypadło na wątpliwość co do dwóch treningów w ciągu jednego dnia. Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta. Jak najbardziej możesz wykonywać dwa treningi dziennie. Wiele jednak zależy od tego:

- "jakie jest Twoje doświadczenie?",
- "co dokładnie będziesz ćwiczył w czasie pierwszego i drugiego treningu?",
- "czego oczekujesz w wyniku wykonywania dwóch treningów dziennie?".

Jeżeli nie jesteś osobą doświadczoną, która znaj dobrze swój organizm i możliwości, to nie bardzo jest sens trenowania dwa razy dziennie. Jest to ewentualnie wtedy, gdy inaczej Ci nie pasuje. Warto jednak nadmienić, iż nie da to lepszych efektów. Jest to tylko i wyłącznie kwestia wygody i tego, jak nam pasuje rozłożenie treningów w tygodniu, względem pracy, szkoły, czy innych obowiązków. Jeżeli Twoim celem jest kształtowanie sylwetki, to jak najbardziej można rano zrobić trening siłowy, a później np. aeroby. Pamiętaj jednak o tym, że przed treningiem należy zjeść posiłek około 2 godziny, a po nim w miarę szybko. Musisz więc odpowiednio to wkomponować w swój plan dnia.

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1208
Taaaaaak. To jest najlepsza metoda dla osiagniecia szybkiego i pieknego..........przetrenowania. Odradzam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1381
Jaki staż? Wg. mnie bezsensu Pudzian jesteś?. Lepiej ćwiczyć raz a pożadnie niż 2 a do d***

"Bóg nie żyje"- Friedrich Nietchze
"Nietchze nie żyje"- Bóg
Trójbój I'm lovin it ;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 3336 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 37390
nie ćwicz tak!!!! Ćwicz albo o 16 albo o 11 i najlepiej wyrabiaj sie w 1,5h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5389
Ja ćwiczę intensywnie rano i wieczorem od dłuższego czasu. Poza tym studiuję, odpoczywam i mam czas na wszystko. Grunt to właściwe rozplanowanie treninów (i co najważniejsze poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na regenerację) oraz dieta. Rzecz w tym, iż jesteście mięczakami
2

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 507
a na jakie partie miesni cwiczysz rano a na jakie wieczorem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3728
Scorpion17 masz racje, jak wszystko masz dobrze rozpisane/rozplanowane to smialo mozesz smigac 2x dziennie Ja cwicze kazda partie miesni 3x w tygodniu i sa dobre efekty, a jak sie tu kiedys pytalem to tez mi powiedzieli ze sie przetrenuje itd. itd.

Sama teoria nie wystarcza zeby komus doradzac !!
Do tego potrzeba duuuuuzo praktyki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17763
Zeby podwojnie dzielic trzeba miec za soba lata treningu, a to dlatego, ze miesnie sa cwiczone bardzo intensywnie. Oczywiscie chodzi tu o cwiczacych poprawnie. Bo mozna chodzic i trzy razy dziennie i sie tam obijac (czytaj: brac duze ciezary i nieumiejetnie je przerzucac).
Co do doradzania, jesli cwiczysz na tyle dlugo, zeby wprowadzic zmiany do treningu na podstawie subiektywnych odczuc (trening instynktowny) to prosze bardzo- rob to i nie przychodz tutaj z pytaniami. Tutaj z reguly przychodza ludzie, ktorzy nie sa doswiadczeni, cwicza dopiero 3 czy 4 lata (a bardzo czesto krocej). Nie dziw sie wiec, ze odradza sie im drastyczne formy treningu.
Jesli ktos cwiczy w zaawasnowany sposob i jest mu z tym dobrze, prosze bardzo. Ale to jego wybor. Jednakze jesli okaze sie, ze Ty, cwiczac swoim systemem bedziesz mial porownywalne rezultaty jak ja, cwiczacy totalnie rekreacyjnie a w zasadzie regeneracyjnie , to gdzie tu sens. Jesli porzucisz treningi ryzykujesz kilka spraw. Zerknij sobie tutaj, bo nie chce mi sie znowu rozpisywac o takim trenowaniu: https://www.sfd.pl/temat184447/ 
Oczywiscie to nie dotyczy wszystkich, bo zawsze znajda sie wyjatki. Ja po prostu uwazam, ze jesli ktos nie placi mi ciezkiej kasy za treningi i wyglad to trzeba zachowywac umiar. To wszystko. Wybor pozostawiam Wam, bo potem znow uslysze, ze odradzam komus porzadne cwiczenie a jemu to sluzy

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86790
Najlepiej robić trening ... 5-7 x dziennie. Jak powszechnie wiadomo, mięśnie rosną właśnie PODCZAS treningu

A tak na serio: IMHO bezsens. Pewne zasady powstały nie dlatego, żeby zahamować osiąganie rezultatów przez innych ("nie zdradzimy naszego sekretu ciągłych przyrostów") tylko przez doświaczenia treningowe i zdobytą wiedzę. To wynika z wiedzy nt budowy ludzkiego organizmu, mechanizmu wzrostu mięśni, regeneracji itp.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5389
Dzieci drogie, sesje treningowe stricte siłowe, wypełniają jedynie 20% mojego planu w tygodniu. Oczywistym jest fakt, iż "siłaczom" nie jest zalecany trening 2 razy dziennie.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17763
No warto byloby napisac, ze np. polowa z tych treningow to treningi MA czy czegos tego typu. Najlepiej ZANIM jakis poczatkujacy "silacz" to przeczyta i zacznie sie katowac dwa razy dziennie...

Nie ma ludzi nieomylnych...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak umięsnic górną część klatki

Następny temat

Żebra

nutloveb