SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299004

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
w8mp250
jak najlepiej stosować glutamine 10 g w trakcie /po treningu w dt wystarczy?


To zależy od całości suplementacji. Jak trenujesz siłowo bez aero po siłowym to spokojnie możesz dać po treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Pandarek

A organizm nie ma innych wydatków kalorycznych i potrzeb, takich jak- nie wiem- utrzymanie podstawowych funkcji życiowych?


Dobrze, ale co w momencie, kiedy zaspokajamy wydatki kaloryczne na podstawowe funkcje życiowe. Czy dla organizmu ma jakieś znaczenie jaka będzie nadwyżka kaloryczna, czy jeśli przekroczymy ten magiczny próg o, bardzo ad absurdum, ale o 1 kcal mając jednocześnie odpowiednią podaż białka - następuje hipertrofia? Can't get it.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
KamiD
Pandarek

A organizm nie ma innych wydatków kalorycznych i potrzeb, takich jak- nie wiem- utrzymanie podstawowych funkcji życiowych?


Dobrze, ale co w momencie, kiedy zaspokajamy wydatki kaloryczne na podstawowe funkcje życiowe. Czy dla organizmu ma jakieś znaczenie jaka będzie nadwyżka kaloryczna, czy jeśli przekroczymy ten magiczny próg o, bardzo ad absurdum, ale o 1 kcal mając jednocześnie odpowiednią podaż białka - następuje hipertrofia? Can't get it.


Teoretycznie tak...

Co do poprzedniego przykładu- nie wiem, czy złapałeś, o co mi chodziło. Organizm jest dosłownie samochodem w ruchu, z tym, że jeszcze w większym stopniu. Co 7 lat masz wymienione 100 % komórek, to znaczy, że jeśli masz 21 lat, to Twoje ciało nie ma NIC wspólnego z ciałem, które miałeś w wieku 13 lat. To tak, jakby wymieniać karoserię i silnik w samochodzie w ruchu. Dlatego pytanie o to jak organizm reaguje i skąd wie ile będzie kcal na koniec dnia jest zupełnie chybione.

Wracając do Twojego ostatniego pytania: teoretycznie tak jest. Organizm jest systemem fizycznym i obowiązuje zasada zachowania energii, to jest jeśli kcal będzie mniej dostarczanych, niż spalanych, to będzie dochodziło do atrofii (tłuszczu, glikogenu, nie mówię tu o mięśniach) i/lub ograniczania tej "ucieczki" kcal. (zwalnianie metabolizmu). Z drugiej strony, jeśli kcal będzie więcej, to będzie hipertrofia (mięśnie, tłuszcz, glikogen itd).

Dlaczego jednak odpowiedź brzmi "teoretycznie tak"? W praktyce bardzo ciężko oszacować rzeczywiste wydatki energetyczne (dni nie są powtarzalne, a nawet wykonanie tego samego zestawu ruchów nie musi oznaczać takiego samego wydatku energetycznego {innny czas przerwy= inny szlak metaboliczny= inna efektywność wydatkowania zasobów energetycznych}) jak i podaż kcal. (pomijając fakt, że jeden pomidor może być bardziej dojrzały od drugiego i zawierać więcej cukrów, inaczej wygląda trawienie różnych produktów= np z 400 kcal z cukru stołowego organizm pozyska dużo więcej kcal, niż z warzyw, czy mięsa: patrz dieta kapuściana). Do tego wszelkie efekty nie są obserwowalne w małych jednostkach czasu. Z powodu braku RZECZYWISTEJ standaryzacji nie da się dołożyć tylko 1 kcal. (to jest ruch na wstanie z krzesła i poprawienia sobie spodni). W teorii więc warunkiem wystarczającym i koniecznym do uzyskania przyrostu byłaby ta przysłowiowa 1 kcal, ale z powodów praktycznych nie da się tylko tej jednej kcal dołożyć. (Samo przeczytania i przetworzenie przez Ciebie tej odpowiedzi jest sporym wysiłkiem kognitywnym i wymaga utworzenia się kilku nowych połączeń neutralnych, więc jeśli zamierzasz to przemyśleć, to już masz większy wydatek energetyczny, niż gdybyś w alternatywnym świecie słuchał sobie muzyki leżąc w łóżku).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
To chyba Twoja najdłuższa odpowiedź w tym temacie Panie Darku. Ale nawet nie wiesz jak dobrze przeczytać coś takiego. Ile wiedzy w tym przekazałeś. Stanowczo musisz robić to częściej. Anie standardowe:
1 Tak
2 Nie
Pozdrawiam

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeżeli pytania są głupkowate (przykłady z dwóch ostatnich stron: czy mogę ćwiczyć 3 x w tygodniu tę samą partię mięśniową w fbw? Czy mogę iść spać od razu po kolacji?) i świadczą o tym, że autorom nie chciało się rzucić na odpowiedzi w postach podwieszonych, to produkowania się nie ma sensu. Miałem dłuższe wypowiedzi, jak chcesz, to sobie przejrzyj ostatnie 300 stron tego wątku i 300 poprzedniego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Bry! Mam robote zmianowa i jeden na trzy tygodnie jestem w stanie chodzic na boks/ jakies parterowe zabawy. Czy periodyzacja treningow na zasadzie tydzien 1 : 3x FBW duze ciezary, 8-12 powtorzen, tydzien 2 : 3x FBW srednie ciezary, wiekszy zakres powtorzen, tydzien 3 : 3-4x boks/parter mialaby sens ? Celem dociecie ostatniej faldy i powolne szykowanie sie pod masowanie. Czy boks przeplatac silownia? Jakies uwagi/porady/przemyslunki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie, to nie ma większego sensu, chyba, że nie zależy Ci ani na technice w sw, ani na wynikach siłowych, tylko na poruszaniu się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
A jakby boks wrzucic jako interwalowe dni (wczesniej robilem sprinty i specery farmera, teraz chcialem sprobowac kompleksow sztangowych albo jakiejs naparzanki) pomiedzy silke i odpowiednio to dieta i regeneracja zrekompensowac? Chce dokonczyc redukcje- 20 kilo za mna, a w nowym roku jakis cykl kreatynowy zrobic.


Zmieniony przez - kulsotwitz w dniu 2015-09-29 20:12:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale jak Ty traktujesz boks? Chcesz się czegoś nauczyć, czy masz multisporta i chcesz sobie trochę poboksować w worek dla spalenia kalorii, zamiast biegania? Jeśli to pierwsze, to nie dasz rady. Jeśli drugie, to zacznij od 1-2 wizyt w tygodniu i zobacz jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Pandarek
Samo przeczytania i przetworzenie przez Ciebie tej odpowiedzi jest sporym wysiłkiem kognitywnym i wymaga utworzenia się kilku nowych połączeń neutralnych, więc jeśli zamierzasz to przemyśleć, to już masz większy wydatek energetyczny, niż gdybyś w alternatywnym świecie słuchał sobie muzyki leżąc w łóżku.


To wyjaśnia, dlaczego największe głąby na siłowni mają najlepsze przyrosty :D Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, niby oczywiste, ale pomaga zrozumieć clou.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium