SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295107

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62217 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776808
W ćwiczeniach jak wiosłowanie nie szuka się mind muscle bo to nie ta grupa ćwiczeń tutaj pracuje cała grupa mięśni i tutaj trzeba na sztangę dołożyć i starać się zrobić jak największą robotę.
Co do wiosłowania musisz pracować nad pochyleniem w zależności od tego, którą część grzbietu chcesz zaatakować. Możesz serie rozgrzewkowe robić w większym pochyleniu pod warunkiem, że zachowujesz swoją pozycję techniczną . A z czasem wejdziesz na większe ciężary w większym pochyleniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Wiem, że technika w poniższych ćwiczeniach leży, dlatego proszę o ocenę i poprawę:













Dziękuję z góry.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37238
Znowu ja

Przysiad 100kg -




Bułgar 25kg na hantla - wydaje mi się, że lepiej, ale mogę się mylić kolano równo z palcami, może jeszcze minimalnie wysunąć nogę ? Jakoś dziwnie też dupę cofam do tyłu, ale to już raczej przez ciężar, zlikwidować to? I co jeszcze zauważyłem to chyba zbytnio się śpieszę, racja?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62217 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776808
Fryto
Wiem, że technika w poniższych ćwiczeniach leży, dlatego proszę o ocenę i poprawę:













Dziękuję z góry.


W martwym na prostych nie jest źle podobnie jak rdl musisz pilnować pozycji głowy bo ona ma być przedłużeniem kręgosłupa , dodatkowo w rdl wykonujesz delikatny przeprost jak pojawia się ciężar roboczy musisz tego pilnować.
Masz bardzo dobrą mobilność w biodrach i popracujesz trochę i będziesz świetnie wykonywał wszystkie ćwiczenia z dominantą biodrową

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62217 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776808
Kitly
Znowu ja

Przysiad 100kg -




Bułgar 25kg na hantla - wydaje mi się, że lepiej, ale mogę się mylić kolano równo z palcami, może jeszcze minimalnie wysunąć nogę ? Jakoś dziwnie też dupę cofam do tyłu, ale to już raczej przez ciężar, zlikwidować to? I co jeszcze zauważyłem to chyba zbytnio się śpieszę, racja?




Przysiad wygląda nieźle ładnie schodzisz w dół, głębokość zawsze może być większa jednak taka jest wystarczająca , co ważne nie widać dołu grzbietu bo masz luźną bluzę jeśli tam zachowujesz krzywiznę kregosłupa to jest dobrze. Wiem, że ciężar jest sensowny ale musisz kontrolować nogi przy pełnym wyproście zwróć uwagę, że jak wstaniesz to nagle nogom jakby odcięto prąd prostują się chaotycznie i doprowadzasz do blokady w kolanie pilnuj tego.

Bułgar nie jest źle możesz delikatnie dalej stanąć i to co zauważyłeś stosować jakieś tempo bo to zaraz zrobi różnicę w ćwiczeniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
Kilka ćwiczeń


http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
rion10

W martwym na prostych nie jest źle podobnie jak rdl musisz pilnować pozycji głowy bo ona ma być przedłużeniem kręgosłupa , dodatkowo w rdl wykonujesz delikatny przeprost jak pojawia się ciężar roboczy musisz tego pilnować.
Masz bardzo dobrą mobilność w biodrach i popracujesz trochę i będziesz świetnie wykonywał wszystkie ćwiczenia z dominantą biodrową


Ja mam taki problem, że dwugłowe i pośladki czuję 2x bardziej na MCNPN przy 40kg niż na RDL przy 80kg. Nie wiem z czego to wynika, ale wydaje mi się, że gdybym był na przykład mniej rozciągnięty, to wtedy łatwiej byłoby mi zaangażować tył nóg w RDL. Najgorsze jest to, że ja przy RDL, nieważne jaki ciężar bym założył w ogóle nie czuję pracy dwugłowych i nie bardzo wiem, jak to zmienić. Przy MCNPN albo przy 'zbieraniu grzybów' czuję dwugłowe bardzo mocno, czuję jak się rozciągają przy każdym powtórzeniu, a przy RDL kompletnie nic, zero.

Nie wiesz z czego to wynika? Czy 'problemem' jest tutaj zbyt dobre rozciągnięcie? Dodam, że rozciągam się regularnie od kilku lat i jeśli chodzi o siłownie, to ciężko mi spotkać kogoś, kto byłby lepiej rozciągnięty ode mnie.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62217 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776808
Fryto
rion10

W martwym na prostych nie jest źle podobnie jak rdl musisz pilnować pozycji głowy bo ona ma być przedłużeniem kręgosłupa , dodatkowo w rdl wykonujesz delikatny przeprost jak pojawia się ciężar roboczy musisz tego pilnować.
Masz bardzo dobrą mobilność w biodrach i popracujesz trochę i będziesz świetnie wykonywał wszystkie ćwiczenia z dominantą biodrową


Ja mam taki problem, że dwugłowe i pośladki czuję 2x bardziej na MCNPN przy 40kg niż na RDL przy 80kg. Nie wiem z czego to wynika, ale wydaje mi się, że gdybym był na przykład mniej rozciągnięty, to wtedy łatwiej byłoby mi zaangażować tył nóg w RDL. Najgorsze jest to, że ja przy RDL, nieważne jaki ciężar bym założył w ogóle nie czuję pracy dwugłowych i nie bardzo wiem, jak to zmienić. Przy MCNPN albo przy 'zbieraniu grzybów' czuję dwugłowe bardzo mocno, czuję jak się rozciągają przy każdym powtórzeniu, a przy RDL kompletnie nic, zero.

Nie wiesz z czego to wynika? Czy 'problemem' jest tutaj zbyt dobre rozciągnięcie? Dodam, że rozciągam się regularnie od kilku lat i jeśli chodzi o siłownie, to ciężko mi spotkać kogoś, kto byłby lepiej rozciągnięty ode mnie.


To wynika z mechaniki ćwiczenia zawsze przy sztywnych/prostych nogach będzie tył uda i pośladki pracować mocniej. Tutaj sprawa jest indywidualna jeśli lepiej działa na Ciebie martwy na prostych to jego zostaw w swoim planie i szlifuj technikę. Pytanie też zasadnicze co chcesz osiągnąć tymi ćwiczeniami? Jeśli atak na tył uda możesz dołożyć inne ćwiczenia na tę grupę mięśni. Bardzo dobra mobilność i rozciągnięcie może powodować, że jedne ćwiczenia będą skuteczniejsze od innych ale wówczas dobierasz ćwiczenia uzupełniające tak aby grupa przez Ciebie trenowana była odpowiednio pobudzona.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62217 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776808
Ruleta zerknę na Twój film popołudniu i postaram się coś podpowiedzieć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

Wiecej