SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297897

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
bo nawet przy fbw 2-3 serie to nie jest trening tyle serii to możesz zrobić na rozgrzewkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8360
rion10
lepiej po południu, oczywiście całość wydatku energetycznego jaki pójdzie na rower uwzględnij w diecie

Dziękuję,
jeszcze tylko dopytam - zakładając że trenowałbym nogi siłowo:
- raz w tygodniu, w jaki dzień najlepiej je zrobić?
- dwa razy w tygodniu, w jakie dni najlepiej je zrobić?

Wydaje mi się, że najlepiej dobić nogi w piątek wieczorem i dać 2 całe dni na regenerację, ale może nie ma to znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
ma znaczenie, jeśli siłowo dojedziesz nogi w piątek to wszystko będzie w porządku pod warunkiem, że w sobotę nie będziesz ich katował na rowerze i dwa dni regeneracji wyjdą im na dobre

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
Czy przy wyciskopodrzucie dozwolony jest niewielki podskok?

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
delikatnie stopy można oderwać od ziemi przy mocnym wybiciu tylko nie jest to potrzebne i zmienia się ćwiczenie , generalnie pomagaj sobie wybiciem ale trzymaj stabilną sylwetkę i stały kontakt z podłożem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
rion10
delikatnie stopy można oderwać od ziemi przy mocnym wybiciu tylko nie jest to potrzebne i zmienia się ćwiczenie , generalnie pomagaj sobie wybiciem ale trzymaj stabilną sylwetkę i stały kontakt z podłożem


Czy w wyciskopodrzucie nie chodzi GŁÓWNIE o to aby jak największy % siły był generowany przez nogi?

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
dokładnie tak jest przy czym jeden zrobi delikatne wybicie, które pozwoli aby sztanga pokonała najcięższy odcinek zakresu ruchu powiedzmy od sztangi na barkach/górze klaty do brody a inny przy push pressie zejdzie na nogach do półprzysiadu i wygeneruje z wybicia taką siłę, że tylko doprostuje ręce i zablokuje sztangę nad głową.
Dodatkowo trzeba pamiętać, że to ćwiczenie ma być wyzwaniem dla barków więc nie można od razu generować maks siły z nóg ale jak wyczerpie się progres ciężarowy w wyciskaniu statycznym to push press jest narzędziem niezastąpionym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie mam 16 lat, 184 wzrostu i moim celem jest zrobienie około 75-80kg wagi oraz ładną rzeźbę. Mógłbym otrzymać od was jakieś wskazówki w jaki sposób mogę to zrobić? Ćwiczyłem na siłowni przez 4 miesiące na masę ale nie widziałem jakiś efektów. Może ja coś źle robie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
To nie temat do takich pytań załóż osobny temat

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Jaki wariant dodawania cięzaru jest bardziej efektywny i odpowiedni rampa czy stały ciężar? a może dodawanie ciężaru co serie wraz ze zmniejszaniem powtorzen np 15-12-10-8? Wchodze teraz na 4dniowy split partia 1xtydz.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium