SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298741

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Adaptacja układu nerwowego zachodzi duuużo szybciej, niż przyrost masy, chociaż w pierwszych miesiącach te ostatnie są spektakularne- później pół kg na miesiąc to już dużo.

Zapewne za dużo zacząłeś jeść licząc na "masę"- zmniejszyłbym ilość spożywanych kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Mam problem z klatką, w sumie z całą górą. Nabieram masy i siły w nogach (uda 62 cm), zaś klatka i biceps całkowita stagnacja (kolejno 96 cm i 30 cm). Staram się wykonywać poprawnie technicznie ćwiczenia, powoli dokładać ciężaru, ale na nic, WL - 60 kg i nic nie idzie więcej dołożyć. Trochę mnie to niepokoi, bo i sylwetka zaczyna mi się psuć - mam suchą górę i rozbudowane uda, co wygląda pokracznie. Jakieś sugestie co zmienić? Dieta ustalona, nadwyżka kaloryczna jest, kilogramy idą w przód.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Umiesz wyciskać ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Lekki mostek, łopatki ściągnięte, napięte mięśnie klatki piersiowej, ręce prostopadle do sztangi i opuszczam po lekkim łuku do dolnej części klatki w kontrolowanym ruchu, potem dynamicznie wyciskam bez prostowania łokci.

Aczkolwiek muszę przyznać, że przez dłuższy czas wyciskałem bez mostku i w efekcie bardziej pracowały barki, niż klatka. Dopiero na ostatnim treningu "poczułem klatę".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Kubeek
Dzieki, tez tak wlasnie myslalem ale z drugiej strony przy rampie dodajac co tydzien ciezar i bijac rekordy raczej nie bedziemy w stanie wykonac ostatniej serii dobrze technicznie.

Wczesniejsze serie robilem na ciezarach 72/82/92/100/108 starajac sie jak najbardziej wykonywac je poprawnie. Ostatnia seria to juz walka z ciezarem.


Ja rozumiem pewne odstępstwa od techniki przy ostatnich seriach ale tutaj rozpada Ci się cały bój i musisz pilnować pozycji technicznej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 257 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13325
Pandarek
Adaptacja układu nerwowego zachodzi duuużo szybciej, niż przyrost masy, chociaż w pierwszych miesiącach te ostatnie są spektakularne- później pół kg na miesiąc to już dużo.

Zapewne za dużo zacząłeś jeść licząc na "masę"- zmniejszyłbym ilość spożywanych kalorii.
Czyli rozumiem ze mam zmniejszyc kcal? i poprostu dalej leciec FBW 5x5 ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trenuje splitem w domowych warunkach co 2 dzień 40 minut. Moje pytanie brzmi czy to za dużo czy za mało ? Dodam, że po treningu mocno czuje daną partie mięśniową, lecz następnego dnia już mam zupełnie 'lekkie' mięśnie. Czy to oznaka zbyt słabej intensywności ćwiczeń czy tak musi być ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
klatka

witam!
prosilbym bardzo o ocene treningu na klatke:

wyciskanie hantki plaska 4s rampa
wyciskanie hantli skos dodadni 3s rampa
rozpietki na lekkim skosie dodatnim 3serie
przenoszenie hantla nad glowa 3s
czasami jak jeszcze mam sile, dorzucam pompki na poreczach (bez dodatkowego obciazenia) 3s do maxa

celem jest redukcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
damdamdam
klatka

witam!
prosilbym bardzo o ocene treningu na klatke:

wyciskanie hantki plaska 4s rampa
wyciskanie hantli skos dodadni 3s rampa
rozpietki na lekkim skosie dodatnim 3serie
przenoszenie hantla nad glowa 3s
czasami jak jeszcze mam sile, dorzucam pompki na poreczach (bez dodatkowego obciazenia) 3s do maxa

celem jest redukcja


Jesli chcesz redukcji-skup się na prawidłowym odżywianiu.


Trening zakończ na rozpiętkach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
xClayBlaisdell
Trenuje splitem w domowych warunkach co 2 dzień 40 minut. Moje pytanie brzmi czy to za dużo czy za mało ? Dodam, że po treningu mocno czuje daną partie mięśniową, lecz następnego dnia już mam zupełnie 'lekkie' mięśnie. Czy to oznaka zbyt słabej intensywności ćwiczeń czy tak musi być ?


"Trenuje splitem co 2 dzień 40 minut"

To nam nic nie mówi.

Załóż osobny temat ,wklej cały program i napisz coś o sobie.Wtedy możemy cokolwiek doradzić.

Od razu uprzedzam,że jeśli nie posiadasz choćby podstawowego sprzętu (sztanga i ławeczka) to pomocy szukaj w dziale trening w domowych warunkach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium