SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297945

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Właśnie panowie co polecacie przed bieganiem? Ja ostatnio mam problemy żeby przebiec to co sobie założyłem ponieważ mnie toaleta ściga...

Poza tym Kravenski nie wiem jak doradcy, ale ja bym polecił bardziej interwały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Ty byś polecił. W tym temacie Ty nie polecasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
kravenski
Powiedzcie mi w końcu jak to jest z tymi aerobami? Niedawno czytałem artykuł, że spowalniają budowę masy mięśniowej. Natomiast ja niestety mam sporo fatu na brzuchu i klatce i chciałbym się go pozbyć. Kiedy najlepiej kręcić aeroby? Po treningu czy w dni nietreningowe? Chce dodać ze 2-3 sesje aero w tygodniu, żeby w końcu zrzucić ten brzuch. Co do diety to jest trzymana "na oko", tj. obliczam sobie ile mniej więcej czego jeść i gotuję. Nie jem śmieciowego jedzenia, unikam wszelkiej maści cukrów.

A i pytanie co do tych aerobów, warto pić np. kubek czarnej kawy przed każdym biegiem/treningiem? Przyspieszy to spalanie tłuszczu? Czytałem ostatnio, że działa termogennie, ale zastanawiam się jak wy się do tego odniesiecie.

Pozdro


Jeśli ktoś jest niedożywiony, rzeczywiście bez sensu jest aplikować mu dodatkowo aeroby. By najszybciej spalać niepożądaną tkankę tłuszczową, najlepiej niskointensywne aeroby kręcić bezpośrednio po treningu siłowym oraz na czczo z rana, ale uprzednio zabezpieczyć się BCAA. Nie zapominaj również przy tym podkręcić tempa dla treningu siłowego, on sam w sobie też potrafi być niezłym interwałem, a jak powszechnie wiadomo i jest to udowodnione badaniami - interwały spalają wydajniej tkankę tłuszczową, sęk w tym, że są nieco bardziej inwazyjne dla organizmu - cierpi na tym regeneracja trenowanych grup, dlatego wystarczy połączyć mądre z pożytecznym i uwijać się na treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Dzięki za odpowiedź Antos :) co do treningu to sie nie obijam i staram sie go robic intensywnie, natomiast co do aerobow, to ile mniej wiecej minut z rana i po treningu ich dac? 20-30?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
15-50, tak jak mówi Antek- niska intensywność, żeby można było (być w stanie) mówić bez zadyszki, lepiej rowerek albo maszyna, bo po ciężkim treningu stanie jest problemem. Kawa oczywiście jest dobrym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zrób wyjście od 20min aero, nie wiem na ile tyg planujesz redukcję, zazwyczaj ludzie osiągają takie szczyty redukcyjne w około 10-12tyg, mowa o takiej umiarkowanej redukcji a nie gwałtownej. Jeszcze zależy też ile masz tłuszczu na sobie, ale skutecznym rozwiązaniem jest wyjście od 20-25min i z każdym tygodniem treningowym wydłuzać czas aero o tylko 2 minuty, w skali miesiąca jest to 8min do przodu. Choć nie jest to święta zasada, bo dróg jest wiele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Ok, dzieki panowie :) Co do fatu to nie jestem jakos mega zalany, ale po prostu denerwuje mnie oponka na brzuchu i chce sie jej pozbyc, nie zatrzymujac przy tym budowy miesni. Kupie BCAA, dodam za 2 sesje aero na czczo i jedna po treningu w skali tygodnia, tak bedzie dobrze? Czy moze lepiej biegac po treningu niz z rana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Bieganie rano, nawet niekoniecznie na czczo. Tak jak w treningu- zaczynasz od minimum i dodajesz. Jakbyś od razu wystartował z maksymalnych ciężarów, to byś się zablokował. Dlatego lepiej zaczynać od małej ilości aero i stopniowo dodawać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Witam mam takie pytanie natomiast aktualnie prowadzę redukcję i czy dobrym sposobem jest bieganie 15 min porządnym tempem przed treningiem (na razie orbitrek lev 5 jak bd pogoda bd normalne biegi w polach) przy treningu ronnie etap 4 gdzie później wykonuje przysiady i martwy ciąg. Po całym treningu wykonuje kolejne 15 min lev 6 biegów na orbitreku. Czy dać tylko po treningu (mówię o dniach treningowych w dni nie treningowe aeroby 2x w tygodniu i 2x week regeneracja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Moim zdaniem bieganie przed treningiem nie ma sensu. Lekkie aeroby daj po treningu i w intesywniejsze w dnt
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium