SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298002

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja bym nie biegał po treningach, tylko ew dał sobie jakąś przebieżkę rano albo w dni nietreningowe (wtorek, niedziela).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
A nie myślałem aby kalibrować dietą zamiast dokładać kolejnej aktywności fizycznej ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Od kiedy trenuje SW nie trzymałem się sztywno diety. Raczej staram się spożywać 5 zbilansowanych posiłków dziennie. Do tego jak wcześniej biegałem to zupełnie nie mialem problemów z brzuchem.Ale teraz kiedy zamianiłem bieganie na siłownie wyglada to inczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Czyli nasuwa się odpowiedź jedna czas aby dokładniej przysiąść do diety i zacząć sensowniej podchodzić do posiłków
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zgadzam się w zupełności z Rionem i od siebie dodam, że metabolizm ma tendencję do zwalniania/pogarszania się z czasem. (Ogólnie rozumiany metabolizm, włączając w to gospodarkę hormonalną itd). W skrócie: gdy ma się 15 lat, to do schudnięcia wystarczy polatać za piłką 2 x w tygodniu. W wieku 25 lat trzeba się już mocniej postarać, a w wieku 35 schudnięcie już 2 kg budzi podziw rówieśników.

Innymi słowy nie trzymałbym się tego, że "kiedyś za małolata sobie pobiegałem i nie miałem brzucha, nie musiałem nawet mieć diety", bo to, co kiedyś wystarczało, może po 2-3 latach okazać się niewystarczające.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Dzięki Panowie .Tak myślałem że to mnie prędzej czy poźniej nie ominie. Bardzo ciężko i sensownie trenuje więc szkoda by było żeby to się zmarnowało przez moje lenistwo związane z dietą .Do liczenia czas się zabrać ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
.


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2015-06-09 16:59:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jak dopniesz dietę to na pewno efekty będą lepsze i szybsze przede wszystkim. Dieta to podstawa sportu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Wiem, że ten temat nie służy omawianiu tematyki odżywiania, ale chciałbym zapytać o to was. Jak to jest z nadwyżką kaloryczną w odniesieniu do wzrostu mięśni? Załóżmy czysto teoretycznie, że moje zapotrzebowanie wynosi niezmienne 3100 kcal aby utrzymać wagę przy obecnym wysiłku. Czy wzrostu mięśni będzie taki sam, jeśli dodam do tego 100 kcal, 200 kcal, 300 kcal itd..? Kiedy dzieje się tak, że oprócz nowych gramów mięśni pojawiają się nowe gramy tkanki tłuszczowej? Czy bardziej efektywne będzie lawirowanie na niewielkim dodatnim bilansie kalorycznym czy tak jak niektórzy, dołożyć 500 - 600 kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dokładać stopniowo. Organizm nie "jest" na plusie albo minusie, bo w każdej chwili dzieją się dziesiątki przeciwstawnych procesów, np. budowanie mięśni, rozpad tkanki krwi, oksydacja tłuszczy i glikogenu itp itd. Żeby SUMA procesów anabolicznych była większa niż SUMA procesów katabolicznych musi być dostarczone więcej kcal, niż organizm zużywa. Ciała człowieka nie będzie w stanie przetworzyć nieskończenie wielkiej nadwyżki. To tak jakbyś chciał sobie poszerzać swoje horyzonty i postanowił czytać książki. Możesz sobie kupować 1 tygodniowo i ją przeczytać, jak możesz i kupować 20 tygodniowo, a zdążyć przeczytać też tylko 1 tygodniowo- a reszta będzie tylko zaśmiecała pokój. Tak samo organizm nadwyżkę po prostu wydali bez trawienia, odłoży w tłuszcz itd. Wąskim gardłem jest zdolność syntezy i szybkość odnowy mikrouszkodzeń w tkance mięśniowej; u każdego inna i warunkowana zarówno ilością, jak i jakością składników odżywczych dostarczanych w diecie.
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium