SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwe ciągi

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 409
Cześć mam 16 lat 174 cm wzrostu i dopiero zaczynam ćwiczyć i w swoim planie mam martwe ciągi czy warto? Słyszałem że przez martwe mogę przestać rosnąć oraz mieć problemy z kręgosłupem. Jak to jest?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1723 Napisanych postów 27216 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516400
Wiele bzdur można wyczytać w sieci.

Dopóki technika wykonywanego ćwiczenia jest odpowiednia ( nie tyczy się to tylko martwego ciągu ) ale wszystkich ćwiczeń siłowych, jesteś bezpieczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1227
Martwe ciągi tj.
Klasyczny MC
RDL
MC na prostych nogach

To podstawowe ćwiczenia na siłowni. MC i Przysiad i Podciąganie na drążku - ćwiczą praktycznie każdy mięsień. Tobie zapewne chodzi o technikę - faktycznie źle wykonywanie ćwiczeń wielostawowych może spowodować poważne kontuzje.

MC wręcz przeciwnie - wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Poproś kogoś doświadczonego o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 409
Okej dzięki uspokoiliście mnie :)

Jeszcze jedno żeby nie zakładać nowego tematu

Jeszcze do końca nie jestem pewny chodzi o mój plan w którym mam dwie metody ćwiczenia
Trening A nogi- plecy- klatka piersiowa- barki- bicepsy- tricepsy
Trening B klatka piersiowa- barki- tricepsy- plecy -nogi- bicepsy
Jedni mówią że może być inni że lepiej dwa treningi robić tym samym sposobem pewnie i tak tylko u mnie w piwnicy ćwiczy nas kilku i sprzętu dla każdego nie ma a gdyby oba treningi zaczynały się od A to trzeba by trochę se poczekać :/ Wiec ostatni raz pytam :P Mogę razem z kolegami ćwiczyć na przemian czy lepiej nie? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

logowanie

Następny temat

trening mawashiego

Fitmeal