SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT MissInvincible

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1492501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Zupełnie inaczej się napina mięśnie brzucha chociażby jak już na starcie wepchniemy odpowiednią ilość powietrza w płuca.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6028 Napisanych postów 10090 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 214583
Night - Innych poręczy nie ma na mojej siłowni niestety. Staram się jak najbardziej kłaść nacisk na tricepsy ale optymalne ustawienie to to nie jest.

Tygrysekk - będę trzymać kciuki za Twoje przysiady
j/w nabranie powietrza i wstrzymanie oddechu na czas trwania niemal całego ruchu i mocne napięcie brzucha gwarantuje mi stabilną pozycję, do 60paru kilo to nie ma takiego znaczenia ale jak już mam 70+ (które jest dla mnie mega wymagające) to jest najbezpieczniejsze co mogę sobie zafundować
ja i tak cały czas się tego jeszcze uczę - oddychania i spinania - ale dużo stabilniej i pewniej już się czuję niż kiedyś


20/05/18
DT Tydzień 11


Trening B

1. Podciąganie na drążku nachwytem 4 x max
5,5/5/5/4,5
5+1/5/5/5
5+1/5+1/5+1/5+1

6+1/5+1/5+1/4+1+1

Cinszko ale wydukałam coś

2. MC klasyczny na dużych talerzach 3/3/3/5x5
40/50/60 70/75/80/85/90
40/50/60 70/75/80/85/90x6
40/50/60 70/80/85/90/95
40/50/60 70/80/85/90/95

50/60/70 80/85/90/95/100 x4

A się zakręciłam, dopiero później się zorientowałam, że zaczęłam wyżej niż do tej pory. Zawsze mówię, MC najbardziej skomplikowane technicznie ćwiczenie dla mnie do ogarnięcia no teraz będzie trzeba popracować nad tą stówką. Skończyłam na 4p bo za bardzo plecy zaokrąglałam. To spięcie łopatek, moja pięta achillesowa. Wiem co jest nie tak ale nie umiem tego poprawić.









3. Hip thrust 3/3/3/5x5
40/60/80 100/110/120/135/150 x8
40/60/80 100/115/130/145/160
60/70/80 100/115/130/145/160 x7
60/70/80 100/120/135/150/170

60/70/80 100/120/135/150/170

Jeszcze 30kg





4. Brzuch – planki
plank 3s
plank 2s + bird dog 2s
plank 3s bird dog 3s

plank 3s

+ skakanka
2

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2439 Napisanych postów 12124 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 591142
Trójboiści tak oddychają :)

Pięknie jest. Siła i power do pozazdroszczenia. A spod sztangi elegancko wyszłaś :D
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Night - Innych poręczy nie ma na mojej siłowni niestety. Staram się jak najbardziej kłaść nacisk na tricepsy ale optymalne ustawienie to to nie jest.

Jak Ci nic nie boli to jest ok. Zwracaj tylko uwagę żeby nic nie przeskakiwało, nie strzelało w okolicy barków - bo to w dość krótkim czasie przeistoczy się w problemy. jak nie ma takich niepożądanych zjawisk - to nie ma co się przejmować. Trzeba też patrzeć na regenerację - żeby pompek nie robić na mocno zmęczonych barkach czy klatce - bo cierpi na tym staw.

Tygrysekk - będę trzymać kciuki za Twoje przysiady
j/w nabranie powietrza i wstrzymanie oddechu na czas trwania niemal całego ruchu i mocne napięcie brzucha gwarantuje mi stabilną pozycję, do 60paru kilo to nie ma takiego znaczenia ale jak już mam 70+ (które jest dla mnie mega wymagające) to jest najbezpieczniejsze co mogę sobie zafundować
ja i tak cały czas się tego jeszcze uczę - oddychania i spinania - ale dużo stabilniej i pewniej już się czuję niż kiedyś

Podstawa. Podobnie robimy i w mc i w wyciskaniu na klatkę. Byle oddychać jak sportowiec. Niestety ja obserwuję ze dużo osób się boi oddychać głośno, konkretnie - jakby to był wstyd że nabieramy dużo powietrza i wszyscy w koło to słyszą. nawet wielu facetów u mnie na siłowni tak ma i nie da się im przetłumaczyć że to ma być haust powietrza a nie np oddychanie nosem przez cały czas trwania ćwiczenia. W sporcie liczy się efektywność i trzeba jak najefektywniej dostarczyć jak najwięcej powietrza i tym samym tlenu do organizmu. Wtedy jest efektywność na ciężarach.


20/05/18
DT Tydzień 11


Trening B

1. Podciąganie na drążku nachwytem 4 x max
5,5/5/5/4,5
5+1/5/5/5
5+1/5+1/5+1/5+1

6+1/5+1/5+1/4+1+1

Cinszko ale wydukałam coś

Jest progres. A że ciężko - za jakiś czas będzie lżej - kwestia przywyknięcia.

2. MC klasyczny na dużych talerzach 3/3/3/5x5
40/50/60 70/75/80/85/90
40/50/60 70/75/80/85/90x6
40/50/60 70/80/85/90/95
40/50/60 70/80/85/90/95

50/60/70 80/85/90/95/100 x4

A się zakręciłam, dopiero później się zorientowałam, że zaczęłam wyżej niż do tej pory. Zawsze mówię, MC najbardziej skomplikowane technicznie ćwiczenie dla mnie do ogarnięcia no teraz będzie trzeba popracować nad tą stówką. Skończyłam na 4p bo za bardzo plecy zaokrąglałam. To spięcie łopatek, moja pięta achillesowa. Wiem co jest nie tak ale nie umiem tego poprawić.









Nie było źle. Tu nie ma okrągłych pleców tak dosłownie. Są tak wygięte i to jest norma na wymagających, dużych ciężarach. A ze ściągnięciem łopatek - może właśnie bardziej powinnaś się skupić na tym "łamaniu" sztangi przed rozpoczęciem powtórzenia. Wtedy się ładnie łopatki same pchają w tył.

3. Hip thrust 3/3/3/5x5
40/60/80 100/110/120/135/150 x8
40/60/80 100/115/130/145/160
60/70/80 100/115/130/145/160 x7
60/70/80 100/120/135/150/170

60/70/80 100/120/135/150/170

Jeszcze 30kg





Co tu dużo pisać - jest moc.

4. Brzuch – planki
plank 3s
plank 2s + bird dog 2s
plank 3s bird dog 3s

plank 3s

OK

+ skakanka





Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-05-21 11:07:54

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ło matko, jakie ciężary... z tym oddychaniem tez zauważyłam, że lepiej mi, jak wypuszczam powietrze tuż przy końcu ruchu, ale ze spięciem mam problemy i muszę o tym myśleć nieustannie.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6028 Napisanych postów 10090 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 214583
paula.cw
Trójboiści tak oddychają :)

Pięknie jest. Siła i power do pozazdroszczenia. A spod sztangi elegancko wyszłaś :D


Dzięki, ale powiem Tobie, że dobrze, że jest ten squat rack - za mną było tyle ludzi, że jak bym bez zabezpieczeń puściła sztangę z pleców to jeszcze bym kogoś zabiła

nightingal
Night - Innych poręczy nie ma na mojej siłowni niestety. Staram się jak najbardziej kłaść nacisk na tricepsy ale optymalne ustawienie to to nie jest.

Jak Ci nic nie boli to jest ok. Zwracaj tylko uwagę żeby nic nie przeskakiwało, nie strzelało w okolicy barków - bo to w dość krótkim czasie przeistoczy się w problemy. jak nie ma takich niepożądanych zjawisk - to nie ma co się przejmować. Trzeba też patrzeć na regenerację - żeby pompek nie robić na mocno zmęczonych barkach czy klatce - bo cierpi na tym staw.

Raczej nie kojarzę problemów z barkami w tym ćwiczeniu - czasem trochę jeszcze mięśnie spięte są, szczególnie w pierwszych powtórzeniach, i niekomfortowo się robi, ale przeskakiwania czy bólu nie kojarzę.


Tygrysekk - będę trzymać kciuki za Twoje przysiady
j/w nabranie powietrza i wstrzymanie oddechu na czas trwania niemal całego ruchu i mocne napięcie brzucha gwarantuje mi stabilną pozycję, do 60paru kilo to nie ma takiego znaczenia ale jak już mam 70+ (które jest dla mnie mega wymagające) to jest najbezpieczniejsze co mogę sobie zafundować
ja i tak cały czas się tego jeszcze uczę - oddychania i spinania - ale dużo stabilniej i pewniej już się czuję niż kiedyś

Podstawa. Podobnie robimy i w mc i w wyciskaniu na klatkę. Byle oddychać jak sportowiec. Niestety ja obserwuję ze dużo osób się boi oddychać głośno, konkretnie - jakby to był wstyd że nabieramy dużo powietrza i wszyscy w koło to słyszą. nawet wielu facetów u mnie na siłowni tak ma i nie da się im przetłumaczyć że to ma być haust powietrza a nie np oddychanie nosem przez cały czas trwania ćwiczenia. W sporcie liczy się efektywność i trzeba jak najefektywniej dostarczyć jak najwięcej powietrza i tym samym tlenu do organizmu. Wtedy jest efektywność na ciężarach.

Podstawy podstawy ale trzeba przyznać, że złe nawyki ciężko wyplenić. A poprawnego oddychania to nawet nie widziałam, żeby kiedykolwiek trenerzy na siłowni uczyli swoich nowych podopiecznych










Nie było źle. Tu nie ma okrągłych pleców tak dosłownie. Są tak wygięte i to jest norma na wymagających, dużych ciężarach. A ze ściągnięciem łopatek - może właśnie bardziej powinnaś się skupić na tym "łamaniu" sztangi przed rozpoczęciem powtórzenia. Wtedy się ładnie łopatki same pchają w tył.

Kurczę, niby robię ten ruch łamania sztangi ale muszę to dopracować.
Trochę już mi puszczały plecy ale też myślę, że było wystarczająco dobrze jak na ten ciężar - natomiast jak masz jakiekolwiek uwagi to pisz bo mi zależy , żeby zoptymalizować technikę na tyle, by jeszcze podbić wyniki póki dobrze idzie



Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-05-21 11:07:54


Tsubame33
Ło matko, jakie ciężary... z tym oddychaniem tez zauważyłam, że lepiej mi, jak wypuszczam powietrze tuż przy końcu ruchu, ale ze spięciem mam problemy i muszę o tym myśleć nieustannie.


No to jest takie niby oczywiste ale jednak sprawia problemy

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 731 Napisanych postów 1984 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 192645
Nie będę oryginalna - ale ciężary i jak pięknie technicznie.

Ja uczę się oddychać... to głupie ale na początku moim największym problemem było to, że brzuch brzydko wygląda jak nabiorę takich haust powietrza do przepony a teraz jak się już nie wstydzę to wiem, że ciężko mieć spięty brzuch i jednocześnie nabrać powietrza na cały okres trwania ćwiczenia. A jak brzuch puści to już po powtórzeniu
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
jejuśku jakie piękne HT ogromna moc w Tobie siedzi Miss, nie ma wątpliwości

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Gdzie w tak drobnej dziewczynie tyle siły się mieści

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty kickboxing

Następny temat

Początki- siłownia POMOC :)

electro
Polecane artykuły