Nie jest tajemnicą, że utrata wagi jest trudnym zadaniem. W szczególności zrzucenie tłuszczu z brzucha czasem wydaje się niemożliwe do zrobienia. Spędzasz godziny na zajęciach fitness, maszynach do cardio i ograniczyłaś słodycze. Pomimo starań Twój brzuch nadal nie jest płaski.  Ograniczenie swojej strategi  do setek brzuszków, podskoków lub planków nie jest w stanie sprawić, że pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha. Jednak zmiana stylu życia, odpowiednie nawyki żywieniowe i dobrze dobrany trening pomogą Ci wyeliminować niechcianą oponkę. Podpowiadamy co zrobić, aby spalić tłuszcz z brzucha i osiągnąć wymarzony cel.

Dlaczego tłuszcz gromadzi się na brzuchu?

Tłuszcz na brzuchu (tak jak w innych rejonach) zwykle powstaje w wyniku spożywania zbyt dużej ilości kalorii, co powoduje przyrost masy ciała. Tak naprawdę nie jesteś w stanie kontrolować tego, gdzie w Twoim ciele gromadzi się tłuszcz. U niektórych pań w głównej mierze jest to właśnie brzuch lub biodra. Zdarza się też, że dodatkowe kalorie “idą” w uda czy ramiona w zależności od genetyki, płci lub wieku. Po prostu nie masz na to wpływu. Możesz jednak mieć wpływ na kilka czynników, dzięki którym unikniesz przybierania na wadze i odkładania tłuszczu w okolicach brzucha.

tłuszcz na brzuchu

Brak snu i stres

Brak wystarczającej ilości snu lub stres, mogą zwiększać ryzyko gromadzeniu większej ilości tłuszczu na brzuchu. Wyższy poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu sprzyja większej akumulacji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, zwłaszcza pod pępkiem. Dlatego ważne jest, aby w Twoim życiu było jak najmniej stresu. Ilość i jakość snu są równie istotnymi czynnikami wpływającymi na Twoją sylwetkę. Warto pochylić się nad tą kwestią i przeanalizować, jak wygląda Twój odpoczynek nocny. Optymalnie sen powinien trwać od siedmiu do ośmiu godzin.

Co możesz zrobić, aby stracić tłuszcz z brzucha?

Niestety nie da się miejscowo spalić tkanki tłuszczowej. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, to niestety kłamie. Należy skupić się na redukcji tłuszczu z całego ciała, aby pomóc zrzucić wagę w okolicy brzucha. Nie ma tutaj cudownych metod. Odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z treningiem siłowym i aerobowym bądź interwałowym są kluczem do celu.

Jak długo trwa utrata nadmiaru tłuszczu z brzucha?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy organizm ludzki jest inny. W zależności od naszej genetyki, wieku, stylu życia, poziomu stresu na co dzień i ilości snu oraz posiadanej już tkanki tłuszczowej, proces ten będzie trwał od kilku do kilkunastu tygodni. Czynniki te odgrywają ważną rolę w tym, jak szybko tracimy tłuszcz z brzucha. To samo dotyczy tkanki tłuszczowej na całym ciele. Pamiętaj, że Twoim celem nie powinno być szybkie pozbycie się tłuszczu z brzucha, ale przede wszystkim nauka nawyków, które zapewnią Ci utrzymanie tego, co ciężko wypracowałaś.

Najlepsze ćwiczenia i dieta na spalenie tłuszczu z brzucha

Wiele osób myśli, że ​ciężkie ćwiczenia izolujące brzuch pomogą nam osiągnąć wymarzony cel. Ile razy słyszałaś, że trzeba robić brzuszki, aby cieszyć się płaskim abs-em? Oczywiście warto wzmacniać mięśnie brzucha, ale prawda jest taka, że trzeba równocześnie zadbać o odpowiednie odżywianie, ćwiczenia i higienę snu oraz wyeliminować stres z naszego życia. Jeśli marzysz o szczupłym brzuchu, zadbaj o deficyt kaloryczny. Oznacza to, że musisz spożywać mniej kalorii, niż zużywasz poprzez ćwiczenia i codzienne czynności. Aby obliczyć idealny deficyt kalorii, skorzystaj z naszego kalkulatora.

Na pewno będziesz musiała wyeliminować ze swojej diety mocno przetworzone produkty pełne cukru, alkohol i produkty, w których są tzw. puste kalorie. Wybieraj warzywa, produkty pełnoziarniste, owoce, zdrowe tłuszcze, chude mięso, a jeśli najdzie Cię ochota na słodkie, sięgnij po produkty niezawierające dodatku cukru i niższą kaloryczność.

Proponowane treningi całego ciała, jakie możesz wykonać w domu: 

Proponowane diety: 

Komentarze (0)