SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
pogoda teraz ma być kozacka także na pewno będzie sprzyjać treningom SW :) także korzystaj z sezonu i nie zwalniaj tempa po nim :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pogoda, to jeden z elementów całej układanki, której szczęśliwym finałem jest pójście poćwiczyć na plac

Na spacerze z dzieckiem, to ewentualnie mogę zrobić kilka serii dipów albo podciągnięć - nie ma mowy o pełnoprawnym treningu.
Jednak dobre i to! Chociaż zahacza o rekreację
Może przy takiej okazji będę się starał robić dłuższe serie..
Na drążku nie poszaleję, ale z dipami jakieś 3x10 może by weszło.. Wyjdzie w praniu

Nie chcę żeby mi to kolidowało z pompkami. Ciekawe jak się jutro będę czuł. Jak będzie moc, to wlatują pompki z 40s przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pochwaliłem pogodę i cały wczorajszy dzień padał deszcz..

Tymczasem dzisiaj:

Pompki na podłodze - 6x18 /40s przerwy
6:15
Plank wysoki (górna pozycja pompki) - 60sekund

Pompki weszły spoko, nawet w 4. serii były akcenty (zanikające, ale były). Wcześniej w 4. serii już było pompowanie i dziobanie.
5. i 6. seria też spoko (choć bez akcentów), może 2-3 przerwy w pozycji psa były.
Seria 1-4 zajęły 28-32s, a 5-6 już nieco mniej, taak ciut +25s (w tym kilka przerw w górnej pozycji).

Jakoś nie myślę o tym, żeby w dolnej pozycji rozluźniać klatkę piersiową. Chyba trzeba się tego nauczyć..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
No i widzisz że panika była zbędna .Dojdziesz do przerw po 30sek. i wszystkie serie będą z akcentem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nawet dodam, że przy przerwach 40s pompowało mi się lepiej niż przy 45s
Albo dyspozycja dnia jest na tyle istotna.. Jak z 55s przeszedłem na 50s przerwy to też czułem moc.
Dziś przerwy krótsze niż ostatnio, a joga-pompek mniej

OK, działam dalej !

I czekam na tempo pod pompki na komendę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przez niedoczas narzuciłem zbyt ostre tempo (i drugi obwód skończyłem po 10min) - co potem odbiło się na dalszej części treningu.
Chciałem zrobić więcej i szybciej niż poprzednio.. Błąd.. W pierwszym obwodzie dodałem po jednym powtórzeniu, ale nie opłaciło się.
Wykonałem też obwód rozgrzewkowy - z połową liczby powt

drążek nachwytem - 5x
dipy - 7x
żmijka - 5x
pompki na niskim drążku - 12x
wznosy nóg - 12x
--- 5 obwodów ---

35min

Muszę rozkminić, czy robić pompki wg Wycwiela po dniu placu, czy odwrotnie

Jeszcze jak czas i siła woli pozwoli, to dorzucę do powyższego przysiady/wykroki, w obwód po 10-20powt może się da..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-04-18 14:13:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Z takimi treningami to będziesz wyrzeźbiony i gotowy do kraty na lato!
Przy krótkich przerwach wyzionąłbym ducha (kiedyś próbowałem) a Ty dajesz radę!
Kawał chłopa z Ciebie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Pompki na drążku i wznosy kolan po 12x, ładnie Taki zakres na razie poza moim zasięgiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kawał chłopa ze mnie - coś w tym jest.. Próbuję te zbędne kawałki obciosać

Dwa obwody poszły w 10minut, potem chwila przerwy
Trzeci zakończyłem w 17minucie, przerwa
Czwarty zakończony w 29minucie, przerwa
Piąty zakończony w 34minucie dokładnie..

Czwarty już nieco powtórzeń oszukiwanych miał, piąty, to tzw obwód rozpaczy podciąganie do czoła itd
Jak było coś z dynamicznym podciągnięciem, to potem wolniejszy negatyw. Z powodu podciągania na drążku w futrynie mam problem z dociągnięciem brody bezpośrednio nad drążek. Pracuję nad tym..

Powinienem zrobić to samo co poprzednio, ale szybciej. Następnym razem chyba ustawię sobie stoper i będę zaczynał obwód co 8, czy co 10min..
Nie chcę też tam paradować ze stoperem, bo ma być fun
Pomiędzy ćwiczeniami przerwy 30-60s, krótkie, bo czas gonił.
Obwód + przerwa = 8min będzie spoko, rok temu tak jakoś było.. Jak dodam nogi, to z 10min powinno zająć..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Viki - wzonosy kolan w zwisie na drążku 12x bankowo jesteś w stanie wykonać!
Pompki - dłonie jakieś 30cm nad ziemią - 12x też pewnie zrobisz, przecież trzaskałaś różne cudaczne pompki po kilka powt.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium