SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jeszcze nie zacząłem!! Więc jeszcze nie ma mowy o rezygnacji!
Czytam tu kilka dzienników jedynie. Do Mastiego nie zaglądam. Dzięki za film!
Już samo skupienie się na drążku i dipach będzie dobrym wstępem.
Bujnięcie w dół i po łuku do góry - i całą sztuka
Wiem, że do pierwszego koślawego dłuuuga droga.

Jak będę na Placu SW, to będę próbował, a na spacerniaku - dipy i zwykły drążek (kierownica do harleya jest zbyt nisko, żeby jakąś dynamikę tam wprowadzać).

Rano waga 73,5, a klatka lekko zaczęła się uwypuklać. Jest jeszcze kołderka z tłuszczu, ale rusztowanie się buduje

Jak weszło mi 7x7 w dipach, to w co teraz celować? 8x8? czy może 5x10?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Muszę się tym podzielić, bo kolegę obserwuję od dawna (zanim miał instagram!). Kiedyś już linkowałem..

https://www.instagram.com/p/BWe5DoanY8Q/

U mnie w planie jutro drążki. Jak się uda, to na bogato - SWPark - i coś pod kątem MU, a jak się nie uda, to wersja minimum - dip station i kierownica od harleya
W najgorszym wypadku (nie taki najgorszy, ale wiecie - priorytety!) - kettle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mieszałbym dipy z drążkiem. Coś na kształt ego co M. Mahler polecał. Seria dipów, 60 s przerwy seria drążka, 60s przerwy I pięć takich zestawów. Jeśli Cię drążek hamuje, rób negatywy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Myślałem, że droga do muscle up będzie długa i wyboista, ale nie!!
Będzie baaaaaaaardzo długa i baaaaaaaaaaaaardzo wyboista

Udało się poćwiczyć na bogato:

Superserie:

1a. podciąganie nachwytem - 5x3powt
1b. dipy - 5x6powt

2a. podciąganie w chwycie neutralnym - 5x3powt
2b. pompki na niskich poręczach - 5x15-10

3a. podciąganie podchwytem - 5x3powt
3b. pompki na drążku - 5x10

+

droga do MU:
- kip swing - bujanie na drążku po prostu - robiłem pomiędzy powyższymi ćwiczeniami
- wskoczne MU - drążek na wysokości szyi


75min.

Przypadkiem robiłem superserie jak polecił Szajba. Chyba najwygodniejsza dla mnie opcja (w porównaniu z obwodówką, albo z seriemi/powtózeniami push/pull jak ostatnio).
Przerwy różnie - im cięższe ćwiczenie tym dłuższe, czyli w sumie - skracały się w trakcie treningu. Drążek podchwytem+pompki na drążku, to już bez przerw leciało.
Drążek - na świeżo i zachowawczo trochę. W sumie 45powt, więc objętość OK.
Dipy, pompki, - klasyka.

Próbowałem też dip bar - czyli dipów na poziomej rurze. Jeden, to jeszcze ok, ale seria kilku już ciężko. Mały zakres ruchu.

Muscle Up - ciężko opisać co tam wyprawiałem
Wieszam się na drążku i kucam pod nim. Wybijam się z ziemi i niby przyciągam się do drążka, robię przechwyt (zmiana ustawiania nadgarstków na drążku) no i dipa..
Na drążku na wysokości głowy już tak mi nie wychodziło.
Próbowałem też bujania + przyciągnięcie kolan w pozycji "za drążkiem". Ciężko się zsynchronizować. A na filmikach wygląda to tak lekko - naturalnie wręcz, jak huśtanie na huśtawce.

Trzeba zaczynać trening od takich rzeczy - dynamika, eksplozywność, moc, a nie kończyć...
Pomieszanie z poplątaniem, ale w końcu wpadnę w rytm. Jakieś 2-3 ćwiczenia pomocnicze do MU wyszukam i będę cisnął

Ogólnie - do przodu!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-07-16 13:10:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Filmy od Drazkam są bardzo techniczne, więc poszukałem czegoś level niżej:









58s - takie ćwiczenie robiłem, ale z pozycji kucznej (drążek na wysokości szyi), na wyższy nie umiałem wskoczyć. Chodzi też o to, żeby wskakiwać spod drążka, a nie stojąc przed nim, bo inny układ dłoni będzie. Wisząc jesteśmy POD drążkiem i to jest pozycja startowa do MU.
1m47s - coś w ten deseń próbowałem; na razie ciężko o synchronizację
Jakoś nie widzę opcji przyciągnięcia się do drążka, ale dopiero pierwszy trening pod tym kątem, więc jest nadzieja!

Inne fiku miku na drążku, które chcę opanować:





Przydałoby się umieć.

Podsumowując ćwiczenia pod kątem Muscle Up:

1. ćwiczenia dynamiczne:
- bujanie
- wierzganie
- wskoczne MU
- dynamiczne podciąganie, wznosy nóg i cała reszta - takie oszukańcze powtórzenia właściwie
- wymyk !

2. ćwiczenia siłowe:
- podciąganie nachwytem
- dipy na drążku
- dipy na poręczach
- wznosy kolan/nóg w zwisie na drążku

Czyli poza tą dynamiką (którą zawsze człowiek stara się wykluczyć, żeby nie oszukiwać!!!), to jadę od pewnego czasu w dobrym kierunku
Muszę dodać ćwiczenia na brzuch.

Trochę się wyklarowało. Musiałem się jakoś ukierunkować, żeby się nie rozmieniać na drobne

Pozostaje tylko ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Pierwszy film jak demonstruje kura juz gdzies wrzucalem,dalej jak nie umiesz wymyku odpusc sobie MU poki sie go najpierw nie nauczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Baza do wymyku i do MU jest podobna.
W wymyku chyba brzuch musi być mocniejszy - a praktycznie brzucha nie ćwiczę.
Jakoś będę równolegle pod to ćwiczył. Za rzadko jestem na tych drążkach, żeby sobie jeszcze dzielić

MU - to nie przelewki, nie wiem czy będę w stanie fizycznie mu podołać, ale małymi krokami do przodu będę cisnął.
WYMYK, to już bardziej przypomina koziołka na poręczy (umiem tylko do przodu ). Nawet za łebka na trzepaku nie zwisałem głową w dół, ani nie robiłem fikołków do tyłu, bo się bałem. Takie wiszenie głową w dół na drążku nieco mnie przeraża

Zacząć ćwiczyć brzuch w zwisie na drążku.
Dbać o podciąganie nachwytem (nie robić po macoszemu/na koniec/na odwal no i regularnie).
Wzbogacić trening o dipy na drążku (średnio mi podchodzi to ćwiczenie, ale też praktyka nikła).

Dynamika - jak wcześniej pisałem - bujanie, naskoki, wierzganie - a to to się przyda i do MU i do WYMYKU.

Jakiś zarys jest. Wiem jakie ćwiczenia robić. Będę się wzmacniał, o technikę będę się martwił później
Byle była opcja chodzenia na plac..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
I w MU i w wymyku potrzebna moc w podciaganiu,czyli najszersze i ogolnie mocne plecy,do wymykow dochodzi jeszcze brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pokręcony dzień, trening miał się nie odbyć, ale jakoś na chwilę mogłem wyskoczyć.
Zaplanowałem FIKU-MIKU - czyli jakąś dynamikę pod MU/wymyk, ale nie odważyłem się, bo za dużo oczu patrzyło.. a jutro poszedłbym na spacerze do poręczy i drążka..

Wyszło tak:

1a. podciąganie nachwytem 4x5-4powt
1b. dipy - 4x6powt
superseria 4x

2a. podciąganie podchwytem - 4x5-3powt
2b. dip bar - dipy na poziomym drążku - 4x5-3
superseria 4x

3a. podciąganie chwytem neutralnym - 4x4-2powt
3b. pompki na niskich (35cm) poręczach - 4x15-10
superseria 4x

4. pompki na niskim (35cm) drążku poziomym - 4x15-10


40-45min

Podciąganie nachwytem wchodziło dobrze (!), a dipy klasycznie. OK
Podciągania podchwytem ogólnie to nie robię, bo czuję w nadgarstkach potem, ale dziś szło bezboleśnie; dip bar - nowa jakość, krótki ruch, niespecjalnie to wygląda w moim wykonaniu - muszę nabrać praktyki. Coś bardzo nowego dla mnie!
Podciąganie neutralem - już spompowane bicki były; pompki na niskich poręczach OK.
Jako że dodałem dip bar, to zwiększyła się porcja ćwiczeń PUSH, dlatego pompki na niskim drążku zrobiłem już same, na koniec. Bardzo krótkie przerwy, aż zadyszkę miałem. Mógłbym to zmieszać z wiosłowaniem ciałem, ale mi się nie chciało, no i tłok dziś na drążkach (byłem popołudniu).

Szkoda odpuszczonej dynamiki, ale fundament siłowy też jest ważny. Nie wystarczyło czasu na trening brzucha (w zwisie na drążku).

Wykonałem co się dało i nawet się specjalnie nie zajechałem. Więc trening oceniam dobrze.
Trochę mnie wkurza pompa mięśniowa!! Dziwne.. W kettlach jej nie miewałem i odwykłem.. Bardziej przeszkadza niż pomaga. Informuje ona że trening się udał?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-07-18 22:24:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130998
Pompa informuje Cię, że jesteś dobrze odżywiony
Podobno nie musi być pompy aby trening był dobry.
Nie wyklucza to tego, że wykonałeś udany trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium