SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Sorki za porównanie!

Zapomniałem właśnie tego napisać - tego, że nie ćwiczysz sylwetkowo!
A mareckizawada - pewnie tak...

Dobrze wyglądasz i masz siłę konia, spoko

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-06-17 21:46:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Panowie jeżeli sport traktować jako zdrowy tryb życia ,to w mojej ocenie utrzymanie sportowej sylwetki powinno być tak samo ważne jak rozwijanie siły czy wytrzymałości .Przy tym warto pamiętać że jak sie jest grubszym to łatwiej o dzwiganie większych ciężarów .Pojęcie silny także jest względne dla jednego będzie to dżwiganie hantla 40 kg , dla inne kilka podciągnięć na drążku czy wykonanie kilku dipów z 50kg obciążeniem na poręczach .Oczywiście daleki jestem żeby duka nazywać grubasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Sport zawodowy to całkiem inny temat. Ludzie z tego żyją i temu się podporządkowują..
Co powiesz o zawodowych ciężarowcach w kategoriach +100kg??
Powiedzmy tacy w okolicach 70-80kg wyglądają jak gladiatorzy, a tacy po 120-130kg, no cóż.. Nie przypominają sportowców..
Nie mamy co się z nimi równać, ani nawet specjalnie naśladować..

Jak ktoś wyciska stojąc tyle ile sam waży, to jak dla mnie - jest silny.
Jak ktoś trzaska +10 podciągnięć na drążku - jest silny! Jak trzaska +20, to nie dość że silny, to wytrzymały..

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, że 9 podciągnięć to słaby, a 10 to silny. Luźna myśl..

A, dobra...

Jutro MT 1x6,6,6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Panteon napisałem zdrowy tryb życia a to jest biegunowo odległe od sportu zawodowego ,ja od dawna trenuje dla przyjemności choć czasem zrobie cięższy trening to nie katuje organizmu dlatego że jestem amatorem ,a nie zawodowcem . Wracając do waszej specjalności to na początek 24kg kettel jest wystarczający do pomachania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Na początek dobra jest 16

Jak jesteś silny, to następna 24...
Potem 16 do pary..
32..
24 do pary..
itd

Generalnie zalecenia są takie, żeby wycisnąć co się da z singli i dopiero potem pakować się w double, ale ja tak nie uważam.
Jak spokojnie operuję 24kg w okolicach 5powt w podstawowych ćwiczeniach, to spokojnie mogę chwycić parę 16 do wymiatania, czy parę 20 do treningu siłowego..
(ale już myślę o drugiej 24, tylko, że jeszcze sporo do zrobienia z 2x20 i z samą jedną 24!! ROP!)

Nie ma się co podpalać, a chińską 16 kupisz dosyć tanio "na popularnym portalu aukcyjnym", chociaż lepsze opcje są niewiele droższe.. Nie wiem jak i co ćwiczysz, ale jedna kulka wiele miejsca nie zajmie, nie jest aż taka droga (tania też nie jest!), a na pewno znajdziesz chwilkę żeby się nią pobawić w domu, czy gdzieś tam..

Nauczysz się wiatraka, czy bottom up press i będziesz na imprezach rodzinnych kozaczył
Może windmill bottom up ??
Przy Twoich gabarytach 16 to może i wygląda licho, ale da się tym umęczyć - wierz mi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Dzięki , 2 x 24 kupię za 200zł komplet będę miał przy okazjii do obciąrzenia sztangi bo mi brakuje ciężaru . Niżej nie chce kupować , bo ww zasadzie 16 kg to nawet do unoszenia bokiem docelowo za mało, tak małych hantli nie używam ,oczywiście zdaje se sprawę że tu jest trochę inna stabilizacja ciężaru ale mimo wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
16 kg to nawet do unoszenia bokiem docelowo za mało

Ech...

Jak masz 2x24 za 200zł, to spoko

Chętnie bym zobaczył Twoje kettlowe początki z 24!!
Może coś nagrasz??
Filmików nie musisz udostępniać całemu światu - są opcje upubliczniania bądź nie - na YT.

SANDBAG FITNESS

1. Podstawowe ćwiczenia z workiem
- podział na nogi, pchanie, wyciskanie, core, całe ciało
- kilka fotek, wersja podstawowa, łatwiejsza, trudniejsza

Nic czego ktoś mógłby nie znać, jeśli chodzi o ćwiczenia.
Opisy bardzo szczegółowe.

2. Programy treningowe
3 poziomy trudności;

2x terning siłowy
2x trening kondycyjny

Siłowy to przykładowo:
5x5
Martwy ciąg
Przysiad
Wyciskanie

Kondycyjny:
20 pressów
20 przysiadów
800m biegu
20 pompek
20 czegośtam
800m biegu

Autor zaleca posiadanie 3 worków, a wagi podaje wstępnie (dla facetów):
ciężki - określa na 40kg
średni - 25kg
lekki - 15kg

Książka dobra dla początkujących, którzy mają możliwość ćwiczenia w miejscu gdzie mogą też biegać średnie dystanse.
Przynajmniej jeśli ktoś chce jechać wg programu a nie korzystać z książki jako atlasu ćwiczeń.
Podstawowe ćwiczenia w wersjach lżejszej (20powt) i cięższej (5powt).
Nie ma jakiegoś uginania na biceps itp. (a tego się bałem!).
Niby nic, czego nie można znaleźć w internecie, ale zgrabnie zebrane w jedną całość.

Dieta - autor poleca PALEO - odsyła do książki Robb'a Wolf'a (mam, fajna ogólnie i mogę polecić) i Mark'a Sisson'a - The Primal Blueprint. Nic tam więcej nie pisze na ten temat.

Generalnie - książeczka fajna i tania, ale nie dla mnie. Pewnie ją komuś sprezentuję, a z workiem będę sobie jechał dla odmiany, po swojemu.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-06-18 09:15:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Dzięki za sugestie , ale będę używał kettla jak hantla może to i profanacja ,co do diety także mam swoje poglądy i żadna książka ich nie zmieni ,jem przez 10 miesięcy dosłownie wszystko na co mam ochotę , pizza ,słodycze czipsy a jedynie 2 miesiące letnie trzymam dietę choć też nie rygorystycznie w tedy z rzucam 10 kg , te środki dla mnie przynoszą efekty i nie będę ich zmieniał . O dietach można dużo pisać , ja napisze że wiele jest sprzecznych ze sobą .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mareckizawada

Dzięki za sugestie , ale będę używał kettla jak hantla może to i profanacja.


Ale po co wykorzystaj odważnik zgodnie z przeznaczeniem.Jeśli nie do wyciskania i jego odmian to do ćwiczeń szybkich wymachy , rwanie,żonglerka.też zaczynałem od 24kg i się zdziwiłem moje ego bardzo cierpiało że 24kg mną tak poniewierało.Napisz jakie pierwsze wrażenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Zamierzam wykorzystać właśnie do rwań podrzutów i wyciskań ,z tym że technika będzie intuicyjna i może nie do końca będzie się nadawała do za mieszczania na yuotube jako instruktarz , na razie okazało że zamieszczony na ceneo 24 kg jest nie dostępny ,a był winylowy więc bezpieczniejszy dla podłogi i moich kości
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium