SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon,najbardziej spodobał mi się: Long Cycle (Of Death...) 2.0; The King-Sized Killer 2.0 i The “Olympic” 2 Myślę, że coś z nimi pokombinuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
OK!
Widać i siła jest jak metcon z 2x20 robisz!!

Dziś mam zaplanowany test RepMax w MP i C&P.
Przysiady zrobię na dniach, jeśli w ogóle zrobię.
Czuję dyskomfort nad prawym kolanem - jakby jakieś ścięgno.. Odczuwam to tylko przy przysiadzie (choćby i bez obciążenia).

Kończę książkę o crossficie - Autor, przez pryzmat swoich doświadczeń opowiada historię ludzi tworzących crossfit.
Pada tam takie zdanie, które w niektórych klubach jest na ścianie wymalowane:
CROSSFIT TO NIE CROSSFIT GAMES (albo jakoś podobnie).

Założenia są takie, że ludzki organizm musi mierzyć się z różnymi przeciwnościami - niesienie zakupów, ucieszka przez płot przed psem, sprint do autobusu, wrzucenie worka kartofli na przyczepę, itd

DLATEGO.. zawodnicy - sportowcy - nie znają rozpiski treningu. Jest to przyrównane do tego: wrzuć do worka wszystkie ćwiczenia jakie znasz i wybierz 2 czy tam 3.

Najdziwniejsze jest dla mnie to, że za każdym razem należy iść na maxa! Pomaga w tym tablica z rozpisanymi wynikami poszczególnych osób Element rywalizacji..

Ćwiczą różni ludzie - nie sami marines! Także ćwiczenia są skalowane.
Jak jest np. 21-15-9 podciągnięć na drążku i przysiadów ze sztangą nad głową, to osoba która sobie z tym nie poradzi jedzie podciąganie z gumą i przysiady bez obciążenia..

Jest też zgrabnie wyjaśnione to ich podciąganie - kipping pull ups, czy motylkowe - chodzi o to, że to nie jest pakowanie na mięśnie pleców czy bicki, tylko praca całego ciała - skoro tak, to ma dla mnie sens :)

To tak jak ktoś śmieje się z kettli bo ich nie kuma; tak samo w powszechnej opinii jest na temat podciągania w crossficie

Książka godna uwagi. Daje +1 do motywacji

@novyneo
The Foundation Program i King-Sized Combos 2

EDIT:

Zrobiłem test:

Military Press (2x20) - 2,3,10

Dziewiąte powtórzenie już dosyć powolne, ale czułem, że jeszcze jedno wejdzie i na zdrętwiałych rękach weszło - nie wiem, czy to ucisk kettli, czy krew mi jakoś odpłynęła z ramion. Dziwne uczucie w mięśniach przedramion i jakby palenie w barkach..
Nigdy tak nie miałem..
Naczytałem się o CF i dawaniu z siebie wszystkiego to i jest efekt. Może gdybym się nagrywał to i 11 by weszło.
Zapasu żadnego nie było na 11. powtórzenie. Na pół, może..

Po kilku minutach zrobiłem 3C&P i odpuściłem. Może za 2 dni spróbuję..
Przysiadów się nie podjąłem.

C&P pewnie ze 2-3 powt. więcej niż samo MP będzie - tak mi się wydaje..

Ogólnie MP z dwiema dwudziestkami poszybowało z 5 do 10 powt. w 7tyg. Jestem zadowolony.
Teraz jeszcze muszę machnąć test RM w MP z 2x16 (brzmi jak jakiś szyfr!)

Książkę skończyłem czytać. Założenie jest takie, że ćwicząc CF (4-5xtyg robić WOD) poprawiamy wszystkie parametry - więcej dźwigamy w martwym, szybciej pływamy itd.. Brzmi znajomo
Robimy kb swing/tgu i progresujemy w XYZ

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-06-22 11:22:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon idziesz do przodu 2 x 20 kg kula to przy twojej masie ciała konkretny ciężar.A dwa razy po 24kg to już 48kg. Obawiam się że zaczniesz rosnąć jak chwast i żegnaj zwiewna sylwetko metroseksualisty a witaj - męska sylwetka o wielkich barach i silnym korpusie.Nie kusi cię by programem siłowym tym co robisz teraz dojść do dobrego wyniku z dwiema 24kg a potem przerobić z nimi program wysoko powtórzeniowy np.taki jaki zawarty jest w książce (Wielkie wejście odważników kulowych) dały by niezły efekt co do muskulatury i wydolności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kusi kusi!!
Ale...
...właśnie go zakończyłem i chcę coś lżejszego (kg) i dynamiczniejszego.
Dlatego kompleksy z 2x16 wybieram.
Spokojnie mógłbym jeszcze raz (albo i dwa razy) przerobić moving target z 2x20, a jest jeszcze w ten sam deseń TotalTension (i pewnie jeszcze coś podobnego się pojawi).

Inna sprawa - nie mam drugiej 24, ale się powoli przymierzam...
Nie chcę lecieć za kilogramami i póki mogę coś wycisnąć z ciężarów które mam - będę starał się to robić

Nie wydaje mi się że mam metroseksualną sylwetkę.. No, ale nic. Przemilczmy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tydzień luzu stał się faktycznie luzacki..
Jem całkiem całkiem (nie jem czekolady!), ale treningowo to jedynie sporadyczne OSResety..

Sprawdziłem ile razy wycisnę 24kg (24,8kg!!)

MP: lewa = 6x, prawa = 8x

Odszczekuję drugą kulkę 24kg - tę ledwie przytargałem do pokoju!! A co dopiero dwie takie!!
Chyba jeszcze nie czas...
Nie wiem czy bym ROP przeszedł z 24kg.. Przynajmniej tą moją lekko zmasowaną.

Jutro planuję zacząć KETTLEBELL MUSCLE.

Pokusiłem się o zakup kilku supli, bo ciężki czas aktualnie - stres, treningi, brakuje mi snu..

MAXIVIT - kompleks witamin (100 porcji za 30zł)
UNS ZMA - wiadomo (niby 90porcji za 33zł)
OLIMP OMEGA GOLD (2x 18zł za 60 porcji, czyli 36zł za 120 porcji po 1000mg)

Suple na 3 miesiące (+ jeszcze trochę) - przynajmniej wg ulotek.
Inwestycja w regenerację.
Zobaczymy..

Zostałem w pewien (nie do końca zdrowy) sposób podjudzony do podciągania się na drążku i może jakoś uda mi się to połączyć, ale KBM jest priorytetem.

Podciąganie może będzie dodatkiem, a trening planowałbym w sposób "siłowy".
Począwszy od 10x1 (zabawne??) a skończywszy na 10x6
Jakiego musiałbym wypracować maxa żeby zrobić 10x6 (powiedzmy w 30-40min) ???
8?

Podciąganie ładnie technicznie, a nie żadne "odklepanie".

Taki tam challenge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
ładne wyniki, siła jest :]

ogolnie to nie wiem czy wiesz. ale jestes bardzo bliski wycisniecia 32kg odwaznika :]

na podciaganie jest bardzo dobry program Fighter Pulup Program, jest nawwet artykul na strongfirst.com

Zmieniony przez - duke of bugajewo w dniu 2014-06-27 09:07:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kiedyś tam weszło mi 2+3x 28kg w MP, więc taka 32 jest w zasięgu.. Może kiedyś...
Na razie 24 uważam za nieopanowaną.

FPP - robiłem kiedyś wariant 5RM i poległem.. Jak tak miałem robić sety po 8,7,6 czy jak to tam szło później..

Raczej zastosuję metodę treningu czysto siłowego - sety po 1, po 2 a z czasem po 6

Drążek ostatnio to jedynie w ramach schładzania stosuję - 2-3 podciągnięcia + lekkie wygibasy i tyle.
Mniejsza o drążek!

Pomierzyłem się i poważyłem:

waga - 73,2kg (jakoś dziwnie nisko jak na tydzień luzu..)
pas na pępku - 86cm (a to już dużo, bo standardowo bywało 2cm mniej)
biodra (kości) - 87cm

Taka ciekawostka - spadły mi obwody ud z 58 do 56cm, a pojawiła się nieco głowa mięśnia czworobocznego - dla mnie duży plus!!
(żona też coś wspomniała, że nogi jakoś wychudły i że to źle w ogóle, ale ważne - że coś widać)
Rekopm jak nic na tym moving target miałem, a przysiady były dla mnie najcięższe!!!
Waga bez większych zmian (jak na 7tyg), brzuch bez zmian, a uda zeszły. No i to raczej fat zszedł skoro głowy mięśnia się wydzielają
Jak na program siłowy, to dobre wyniki sylwetkowe. Przy dosyć nieprawidłowej misce!!

Teraz celem jest brzuch! Obwód!
Waga też by mogła polecieć.
Może zbyt wysokie cele sobie stawiam i zbyt wielkie nadzieje żywię z tym programem, ale.... Gdybym się nastawiał na liche wyniki, to bym nawet się nie podejmował - chyba że dla samej zabawy, a ja tu mam zamiar połączyć - ciężką pracę z zabawą i dobrymi wynikami

6tyg, 18 treningów, bułka z masłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
START KETTLEBELL MUSCLE !!!

waga - 73,2kg
pas na pępku - 86cm
biodra (kości) - 87cm

Podstawowe wytyczne które będę brał pod uwagę w tym dzienniku.

Kettle - 2x16kg

Uchylę rąbka tajemnicy (już filmiki linkowałem) - program leci w układzie:

MEDIUM DAY
5 high pull
5 snatch
5 press
5 squat

LIGHT DAY
5 swing
5 snatch
5 see saw press

HEAVY DAY
5 clean
5 press
5 squat
5 push press
5 squat

Odpowiednia ilość obwodów, z odpowiednimi przerwami

Było znośnie, ale trzeba było powalczyć z bólem
Zapowiada się coś w stylu "da się przeżyć, jeśli zepnie się poślady".

Pressy po snatchu zawsze niszczą!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie pociągnę Double Snatch niestety, bo nie posiadam drugiej 16-tki, a 24 to już sporo w wydaniu podwójnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KB Muscle - tydzień 1. ZROBIONY

Dziś był heavy day:

5 clean
5 press
5 squat
5 push press
5 squat

Taki kompleksik 3x z krótkimi przerwami pomiędzy..

Uczucia mam mieszane.
Same workouty - poszczególne treningi - dają popalić. Nie czuję jednak tej MOCY którą czułem w MovingTarget, czy w jakichś programach Flynna, gdzie kompleksy robiło się przez 30-45min (z przerwami i dosyć różnorodne).

Tutaj każdy trening (medium, light, heavy) zajął mi niecałe 10min.
Wiem, że to początek i objętość będzie się zwiększać (a i czas przerw pomiędzy kompleksami będzie się skracał). Ogólnie wzrośnie tonaż i gęstość treningu..
Mam nadzieję, że Neupert dobrze to wymyślił!

Bałem się o nogi! squat --> pushpress --> squat, ale o dziwo czułem ból/zmęczenie przednich aktonów mięśni naramiennych!
W "drugim" secie przysiadów nie bolały mnie nogi, tylko właśnie barki...

Jadę dalej. Zobaczymy..

Inne programy Neuperta w stylu "rób przez 20min 2-3 ćwiczenia na zmianę" dobrze wspominam.

Suplementacja chyba działa - przynajmniej ZMA (+ morele i migdały na wieczór; ktoś mi polecił - DZIĘKI! Wierzę, że to też pomaga) - lepiej sypiam.
Miska - staram się nie szamać (zbyt wiele) przetworzonego.
Akurat w lidlu tydzień amerykański jest, to mi wpadły 3 cheesburgery (domowej roboty, ale bułki te hamerykanckie) - mój trening pewnie spalił ćwierć plasterka żółtego sera.. No cóż... To nie na co dzień

Troszkę lepiej śpię, troszkę lepiej jem, program ułożony przez szefa szefów wykonuję, to i efekty powinny być nieco lepsze.
Program typowo sylwetkowy, więc.. Jestem przy nadziei, ale ziarno sceptycyzmu kiełkuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium