SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
ROP - ritte of passage - rytuał przejścia z ETK - Wielkie wejście odważników kulowych.
MT - Moving target - trening siłowy oparty na kompleksach (wklejałem obrazki i wykreślałem zrobione sesje)
KBS- Kettlebell Strong - Program Geoff'a Neupert'a - taki "na siłę"

Wszystkie są na siłę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki. Teraz wiem co i jak .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki. Teraz wiem co i jak .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To będę opisywał KBM i S&S na bieżąco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W ETK jest coś na kształt późniejszego S&S - pół godzinki praktyki TGU i SWINGÓW. W S&S to zostało sprecyzowane, i doszły inne informacje techniczne..
W ETK był program minimum Baciarreliego, czy kogoś..
Sam Pavel napisał - jakieś 30min praktyki TGU/SWING jako dodatek do normalnych treningów..
Jak dasz radę - to spoko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Light day:

5 SW
5 SN
5 SSP
7x/75s rest

13:30..

Nie powiem.. Przerwy nieco rozciągałem..

Został mi do wykonania heavy day w piątek.
Całe to KBM wprowadziło mi nieco zamieszania.
Geoff pisze, że to się wszystko kumuluje itd..
Dla mnie to nadal 10-min zayebka, która nie wiadomo do czego ma prowadzić.

Gdybym robił 3xtyg coś na kształt tabaty, to pomogłoby to przy rekompie?? Coś na pewno! Czy byłby to najskuteczniejszy sposób zajmujący tak mało czasu??

10K SWINGÓW
- tam można było robić trening nawet będąc zmęczonym.
MovingTarget - tutaj wystarczyła odrobina świeżości, bo niski volume był
KBM - tutaj nie wybacza się lenistwa.. Trzeba mieć parę, być zwartym i gotowym..
Nie da się zrobić treningu na pół gwizdka. Chyba, że ktoś co chwilę chce odkładać kettle (dlatego wolę przeciągnąć przerwę o 10-20s niż przerywać kompleks).

Zakończę KBM i płynę na spokojniejsze wody treningu siłowego
..gdzie długie przerwy są mile widziane

Zaznajomiłem się bliżej z double snatch i high pull; metcon to też była dobra odmiana po MT..

Cieszę się, że się podjąłem i już niemal ukończyłem.

Może i ponownie wziąłbym się za MT z 2x20, ale czeka na mnie coś innego! :)
Na MT jeszcze przyjdzie czas.. myślę, że jeszcze się podejmę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Zrobiłem Clean z 48 kg u Leona. Sama faza poderwania i lotu bez problemu. Lądowanie porównałbym ze zderzeniem z małym autem. Budzi respekt. Czuję jednak, że Push press by wszedł
32 kg od Leona zachowuje się inaczej niż moja dawna kula. Codziennie kilka pressów wchodzi + skaknka i swing. Ot tak, dla rozrywki. Worek mnie niszczy trochę. Strasznie byłem ponaciągany po 20 minutach. Pozdrawiam.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A może ekstra S&S ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM - 6tyg - ZROBIONE!

Ostatni trening:

5clean
5press
5squat
---------------------- od drugiego kompleksu tutaj pojawiała się przerwa 20-30s
5pushpress
5squat
6x/90srest (tę przerwę też przeciągałem)

20min! Najdłuższy trening.

Było ciężko. Dzisiaj i w ogóle.
Nadal nie jestem przekonany co do działania na człowieka takich 10min zestawów.
Pot płynie, serce bije szybciej - coś to musi dawać. Tylko co?? Nazwa programu wskazuje na mięśnie...
Czułem się nieźle zbity przez te 6 tyg. Nie bardzo miałem energię, żeby robić coś jeszcze.

O efektach już pisałem i to podtrzymuję.

------------------

Wkraczam na spokojniejsze wody - jak pisałem. Trening "na siłę".

KETTLEBELL STRONG

KB - 2x20kg
3xtyg (ale jak wejdzie 2x to też pięknie!)

Faza ....................

Tutaj mam dwie opcje:
- spokojnie buduję volume i idę od 10x1 do 10x3 (treningi: 10x1, 5x2, itd - zakres powt na trening to 10-30, a cykl ma trwać 8tyg!! sporo jak na tak niski volume),
- nieco ostrzej i jadę od 10x3 do 10x6 (tutaj każdy trening to 10serii po kilka powt. - nie wiem czy bym podołał; zakres powt. na trening to 20-60; 4tyg).

Założenie jest takie, żeby dojść do tych 10x6 bez szarpania się.
Może warto zacząć od 10x1.. Szkoda 2 miesięcy, ale skoro ktoś tak program ułożył. Na 5RM to jest, a aktualnie nie wiem jaki RM mam w C&P - typuję na coś pomiędzy 5 a 10powt. Musiałbym na świeżo sprawdzić.

Ćwiczenie główne to CLEAN AND PRESS, dodatkowo postaram się dodać odrobinę przysiadów i drążka (naprzemiennie co trening).

KBS jest zgodny z naukami Pavla - więcej serii, mniej powtórzeń, na świeżo, skupienie na technice i napięciu..
Jestem ciekawy!!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-08-01 21:42:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja również jestem ciekawy efektów i czytam relację z treningów, bo zarówno KBM jak KBS to interesujące programy. Życzę Siły
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium