SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Jakie oni mają "niedźwiedzie" ramiona! Jeden w drugiego. Jak kłody. Warstwa tłuszczyku jest, ale pod nią schowane są istne siłowniki hydrauliczne.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Magor

Jakie oni mają "niedźwiedzie" ramiona! Jeden w drugiego. Jak kłody. Warstwa tłuszczyku jest, ale pod nią schowane są istne siłowniki hydrauliczne.


Warstwą tłuszczyku przejmują się w sportach sylwetkowych. Niech się przejmują ich sprawa.Normalny mężczyzna chce być silniejszy od drugiego mężczyzny. A jak twierdzi inaczej to kłamie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Od samego patrzenia na te bentpressy w krzyżu mnie łupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
orzegów
Magor

Jakie oni mają "niedźwiedzie" ramiona! Jeden w drugiego. Jak kłody. Warstwa tłuszczyku jest, ale pod nią schowane są istne siłowniki hydrauliczne.


Warstwą tłuszczyku przejmują się w sportach sylwetkowych. Niech się przejmują ich sprawa.Normalny mężczyzna chce być silniejszy od drugiego mężczyzny. A jak twierdzi inaczej to kłamie.


Orzegów masz rację ale czasami wystarczy się przyłożyć do diety bez jakichś tam ekstremów a już fatu trochę zleci i się sylwetka poprawi przy okazji treningu siłowego. Przede wszystkim zdrowiej a estetyczne wrażenia jako efekt uboczny

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Już spieszę do technicznych dyskusji

Podlinkowany AdamGlass to klasa sama w sobie!
Spec rónież od chwytu m.in. gięcie stali, pinch gripu itd..
Do tego oczywiście ciężary, kettle..

MP - wiadomo - ładnie stoimy i wyciskamy
SP - lekko się wykrzywiamy - rack już nie jest tak bardzo z przodu - może być bardziej "z boku"
BP - ciężar jest tak duży, że stosując technikę "odpychania się od kettla" - nie wyciskamy go, tylko się pochylamy czy nawet przysiadamy, co fajnie widać na filmiku Adama.

Tu coś ode mnie - filmiki poglądowe:









Jest side, ale jest też press - gość wyciska tę kulę w odchyleniu, a nie "wchodzi pod nią prostując ramię".

Trzeba teraz obadać filmik Novego - czy to MP, czy SP z tą 40
Press na pewno, tylko jaki??

Poniżej każda z technik:





(pan robi też TT)

Co do sylwetek - goście mający po 60kg w bent czy side pressie raczej nie celują stricte w sylwetkę..
Nikomu nie jest potrzebne wyciskanie 60kg kuli w celach sylwetkowych

W ogóle wydaje mi się, że te skrętne ćwiczenia (wiatrak, bent press) raczej pogrubiają niż wyszczuplają talię..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

W ogóle wydaje mi się, że te skrętne ćwiczenia (wiatrak, bent press) raczej pogrubiają niż wyszczuplają talię..

Pewnie! Inaczej być nie może Działasz głównie na mięśnie stabilizacyjne/głębokie i to one pęcznieją (bo nie wiem czy przyrastają tak jak cała reszta garnituru). No i powięź mięśniowa pracuje na całego. O większości zmysłów nie wspomnę. Ciekawe czy ktoś umiałby zrobić BP w ciemnym pomieszczeniu? Obawiam się, że byłoby ciężko. Ja mam problem z TGU na dworze jak niebo jest bezchmurne A nie daj Boże jak chmury się suną, to już całkiem zawrót głowy Znowu korci mnie eksperyment, ale lekko zdewastowany jestem

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ważna jest też liczba powtórzeń. Tak myślę!

4x12, 5x10, 3x8, itd. to typowo pod masę, a takie 3x1? 1x3? 3x3? 5x2? 2x5? 10x1?
Do tego ciężar jeszcze! Też się liczy.

Także w setach nie będę wchodził na więcej niż 3-5powt

Mięśnie korpusu, obwody, a tkanka tłuszczowa to różne sprawy..
Póki fałd jest pokaźny - póty fatu zbyt dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
adam 77-Orzegów masz rację ale czasami wystarczy się przyłożyć do diety bez jakichś tam ekstremów a już fatu trochę zleci i się sylwetka poprawi przy okazji treningu siłowego. Przede wszystkim zdrowiej a estetyczne wrażenia jako efekt uboczny .

No jasne że tak . A dużo fetu to często kłopoty ze zdrowiem serce,cukrzyca itp. A tu sylwetki panów którzy przed prawie stu laty uprawiali strongmen czyli pokazy siły ,zawodowi siłacze bez sterydów.A sylwetki szczupłe.






A dzisiaj jesteśmy od dzieciństwa przekarmiani do tego mało ruchu.Jeszcze 20-30 lat wielu ludzi chodziło do pracy po kilka kilometrów dziennie tam i z powrotem a teraz chyba nikt tego nie robi dlatego jak ktoś ma siedzącą pracę to trening siłowo - wydolnościowy to konieczność higieniczna jak mycie zębów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Fajny filmik Orzegów
Tak można podsumować sylwetki:
-klata nie jest wypakowana jak u dzisiejszych kulturystów,
- konkretne uda
- konkretna łapa
- talia niespecjalnie wąska, ale niski BF

No to mam zadatki NO EXCUSE !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
TT press day (2x20)
CL-PRESS-SQ-RR
1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1
SW(20kg) - 2x (20L,20P,10TH)

25min
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium