SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trochę podupadlem na zdrowiu pod koniec zeszłego tygodnia, ale wychodzę na prostą.

Dzis weszło S&S (24kg)
Wymachy jednoracz 5x10/10
TGU 5x1/1
+
Pompki 6x20/40s



Wymachy żarły! Skóra dłoni już stwardniała..
Turki robiłem na slizgajacym się po panelach dywaniku 1x1,5m - bieda straszna, a do tego musiałem zerkać czy mi córa nie podbiega..
Na wymachy była obojętna, ale TGU już ją niestety interesowało..
Na koniec jeszcze pompki. Akcenty w seriach 1-3, a potem już nie.

Trochę w stresie pocwiczone także nie wiem czy na plus dla psychiki, ale trening wszedł przyzwoicie, więc ok

Niech się rodzinka przyzwyczaja..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon


Niech się rodzinka przyzwyczaja..


I to jest HardStyle w pigułce.

Jaki czas tego S&S?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie robiłem na czas, ale oczywiście zmierzylem.
Wymachy 0.00 do 8.20.
Turki 10.00 do 20.45.

Wymachy - odpoczywalem tyle o ile. Nie czekałem do końca minuty.
TGU - tu już córka mi się kręciła i musiałem kombinować, żeby bhp zachować.
Bardziej się skupialem na tym jka mi się dywanik slizgal i rolował (musiałem się tak ustawiać, żeby podparcie dłonią /stopą było na dywanie bo bym się rozjechał) niż na samej technice tgu.

Jeśli chodzi Ci o czas, kondycję i siłę.
Może dałbym radę zrobić wymachy w 5min a może nie. Dzisiaj fajnie szły.
Z tgu w 10min nie ma problemu.
Mowa o kuli 24kg. W tgu może i 28kg by weszlo 10x w 10min. Z kondycją gorzej.

Skóra dłoni przywykla, rodzina przywyknie to te wymachy będą szły.

Wyciskania pochylonego nie chciałem. Na push pressy nie miałem mocy, no i pompki potem chciałem robić. Dlatego na tgu na dywaniku się zdecydowałem.
Na spokojnie nie dało się poćwiczyć, chyba że same pompki. Wiadomo że radocha jest z kettli. Zwłaszcza po rocznej przerwie!

Pompek mam 11200 także myślę że do 12000 do końca roku dojadę.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-12 20:17:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Ładnie poćwiczone Panteon ja zakosiłem żonie taką karimatę do jogi. Cieniutka jest więc dobrze się na niej ćwiczy turki no i nie ma opcji się na niej poślizgnąć czy to na panelach czy to na kafelkach.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Na dywaniki jest ok, tylko że on się slizga..
Albo jedna noga na dywaniku, a druga na podłodze..

Zazwyczaj ćwiczę w innym pokoju, ale nie dało się dzisiaj.
Na panelach nie jest źle jeśli nie trzeba się na nie kłaść (spoconym!)

Kiedyś MaGor polecał jakąś gumowa siatkę pod dywan, żeby się nie slizgal.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-12 20:37:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kettlebell 24kg, S&S

Wymachy jednoracz 5x10/10 /1min
1min przerwy
TGU 5x1/1

13min 24sek.

Dla rozwiania własnych wątpliwości zmierzylem się z limitem czasowym:
100 wymachow w 5min
1min przerwy
10 tgu w 10min.

Zaliczone!
Od połowy wymachy zaczęły tracić na dynamice.. Robiłem 10 na prawą, 10 na lewą (jakieś 35s to zajmowało) i odpoczynek do końca minuty.
Lekko nie było, ale też nie musiałem jakoś specjalnie walczyć. Oddech nieco przyspieszył, ale zadyszki wielkiej nie było. Bardziej słabość w mięśniach posladkowych i dwuglowych ud.
Skóra na dłoniach już ok. Utwardzona chwyt też ok.
Turki ok, choć na zmęczeniu nieco gorzej idą niż na świeżo.

Podsumowujac:
Jest nad czym pracować, ale przyzwoicie poszło.

Do kettli wróciłem w październiku.
S&S zacząłem robić 18.11 i dzisiaj był w sumie dziewiąty trening. Wychodzi 2x na tydzień. Dobrze.
Wymachy jednoracz są stałym punktem programu. Jedynie mieszam z tgu, push pressem i bent pressem.
Jak na miesiąc średnioregularnych sesji to OK!

W planie jest dokladanie kuli 28kg w kolejnych treningach.

Nienawidzę takich testów i S&S nawet ich nie wymaga. Także nieprędko taki zrobię.. Najpierw musiałbym regularnie ćwiczyć z 28kg - wszystkie serie, a do tego to jeszcze ho ho ho!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
moja skóra na dłoniach teraz ma przymusową regenerację ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przykro mi..
Nadgoń za to jakąś lekturę. Mi się ostatnio udaje nieco poczytać. Kosztem snu, ale tyle mi się do przeczytania nazbierało, że się zdecydowałem na takie rozwiązanie..
Kilka dni temu skończyłem DIETA KETO POD LUPĄ. Mogę polecić Tobie mogłoby przypasowal jeśli interesują Cię mechanizmy ketozy i praktyczne wskazówki.

Nie widzę się w ketoze, ale poczytać mogę tak samo książki wege..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Widzę, że tu porządne treningi ostatnio. Super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jak się uda, to są.
Do Twoich i tak się nie umywaja..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium