SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
OK, będzie mniej filozofii.
Postaram się skrócić wpisy, zminimalizować je, ograniczyć, a w końcu - wyeliminować !!!

Trening też krótki:

Bent Press (24) - 10x1/1 (+ rozgrzewkowo z 16 i 20)

Kompleks (20):
A1) 1H SWING 5x
A2) HIGH PULL 5x
Na obie strony po 5powt. (odpoczynek do końca 90s)
=100 powtórzeń
(ręce zmieniałem różnie, co ćwiczenie, albo po wykonaniu obu ćwiczeń dopiero - wtedy ciężej, chyba pozostanę przy zmianie rąk co ćwiczenie.).

Ciężko. Długa przerwa w treningach (zwłaszcza kettlowych). Ciężko się oddychało! a to raptem kilka minut balistyki


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-06-10 12:59:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
OK, będzie mniej filozofii.
Postaram się skrócić wpisy, zminimalizować je, ograniczyć, a w końcu - wyeliminować !!!

Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-06-10 12:59:13


Tylko bez fochów

Kiedy podsumowanie diety z sfd, to już chyba 3 miesiąc leci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
No właśnie. Nie dąsaj się tylko pisz.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Co jakiś czas muszę się ogarnąć i mam takie minimalistyczne zapędy.
Do wyeliminowania dłuuuga droga!

Pisać nie ma o czym.

DIETA:
- pierwszy miesiąc - ładnie trzymana, wpadały jakieś śmieci sporadycznie. Węgla było na poziomie 200-220g... Kalorii 2500..
Za dużo chyba. Efektów sylwetkowych raczej brak. Samopoczucie OK.
- drugi miesiąc - pierwsze dwa tygodnie trzymane ładnie - 2 posiłki z węglami (w sumie w okolicy 120g dziennie), i 2 "tłuszczowe".
2000-2100kcal - coś drgnęło z sylwetką i subtelny spadek na wadze i z 1-2cm w rejonie pasa. Samopoczucie - bywałem głodny.
Potem mi się zebrało nieco spraw - pomijając pracę, która mi z życiem prywatnym koliduje (jak nie kortyzol, to godziny pracy), to miałem dziecko w szpitalu i jakoś zabrakło czasu dla siebie (zła organizacja tego czasu i nastroju/motywacji nie było), a jeszcze na popołudniówki wtedy miałem.
- trzeci miesiąc już się zaczął, a ja zacząłem powątpiewać.. liczyć kalorie - nie liczyć, jeść węgle - nie jeść, jeść mięso - nie jeść mięsa, i takie tam...
Odbiegłem od rozpisek (choć stosuję przepisy/proporcje zazwyczaj)
Jem raczej LC (może za dużo tego tłuszczu, bo widać nawet na ketozie każą go przycinać - w grupie KETON gdyby kogoś interesowało), a 1-2 posiłki z węglami. Jakiś owoc albo dwa też wpada.. Wszystko w granicach przyzwoitości. Ostatnio kawę z masłem pijam.
Próbowałem posiłków nawet po 1000kcal - jajka, boczek, kokos, śmietanka, masło. Nie syci mnie to na pół dnia.
Trochę pooglądałem filmów o tym, że jednak tak na samych tłuszczach lecieć, to też niezbyt dobrze.
Za dużo węgli - źle, tłuszczu - też źle. Białko - też nie za dużo!!


DO TEGO - po przerwie w treningach, jak poćwiczyłem na kółkach gimnastycznych to prawie tydzień zakwasów mnie spotkał (jeszcze wczoraj były).
Tygodniówka na popołudnie - kolacje jadłem o godzinie 21-22. Rano nawet nie wchodzę na wagę.

Podsumowując te 10 tygodni - kosmetyczna poprawa sylwetki, która przy takim otłuszczeniu nie ma większego znaczenia.
Nie ma dramatu, ale dobrze też nie jest..

Zabrakło początkowego "efektu wow", potem takie okołotreningowe historie i w sumie nic nie wyszło z kraty na lato..

Co do przyszłości!!
O misce nie piszę... Jem jak jem.

Wybrałem sobie kettlowy kompleks balistyczny.
A) swing - high pull
B) swing - high pull - snatch
C) swing - high pull - snatch - push press
W pierwszym tygodniu po 5 powtórzeń, a potem 6, potem 7, potem 5 Cztery tygodnie. 3x20minut.
Wczoraj odpadłem po 5 seriach "pierwszego dnia" z kulą 20.
Może trzeba robić z 16kg... A miało być 7-8RM w rwaniu (to z 24 bym musiał robić).
Planuję pomęczyć się z 20. Nie wiem jak przeżyję rwania Co na to dłonie powiedzą.

Swingi są nudne, a na same snatche nie mam pary (rozważałem VWC). Taki kompromis znalazłem.

Da mi to trochę swobody jeśli chodzi o ćwiczenia PUSH - czy to pompki, czy turki, czy pochylone..
Jak nie stosuję rozpiski programowej to widzę, że słabo z motywacją..

Nawet KBM mi przez myśl przeszło! Odgoniłem szybko!

Gubię się w gąszczu programów Mam różne pomysły - niekoniecznie dobre, ale lubię tak rozkminiać..
Miało być mniej filozofii!!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-06-11 11:01:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130998
Równy chłop jesteś!
Taki jak my.
Mamy takie same dylematy!
Miska problemem całego świata!

Ruch to zdrowie!
Planki dynamiczne przynoszą spokój ducha i zdrowie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki dzięki!!

Jedni odstawią słodycze; drudzy zaczną korzystać z nóg zamiast windy - i już im krata wyłazi...
Innym dopiero po 40km na rowerze i 90min spacerów (i <15min planków dynamicznych).

Spędziłem ostatnio trochę czasu w kuchni.
Sałatka śledziowa - śledź w soli (wymoczony w wodzie), cebula, brokuły, jajko, majonez, jogurt naturalny, sól, pieprz i chyba tyle...
Gulasz - szynka wieprzowa, papryka, cebula, przyprawy... zjedliśmy w 2 dni; wymyliśmy garnek i już druga porcja się robi..
Do gulaszu oczywiście pszenne bułki!! Inaczej się nie liczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130998
Planki są.
40km dziennie zazwyczaj jest.
Brakuje 90-100min. marszu i kraty nie ma!

Jakiś mały ten garnek! Było tam 4kg szynki wieprzowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Szynki był kilogram. Garnek z 5l, a połowa to danie.
Lubię pieczywo z tym sosem. Mięso jako dodatek..

"40km na rowerze i 90min spacerów (i <15min planków dynamicznych)" - to przepis na Pana kratkę!! Pomijając kółko, skłony, pompki i całą resztę treningu siłowego.

Na moją kratkę jeszcze przepisu nie znalazłem.. Sześciopak - mi się z piwem kojarzy. Stosuję nieregularnie, ale efektów nie widać. Może powinienem częściej??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130998
Piwo to piłem z bratem w piwiarni kilkanaście lat temu.
Nie ma brata i piję wino (właśnie teraz).
!kg szynki dla rodziny na 2 dni?
Toż to głodówka!
Jem 1kg dziennie.
Nadrabiam czasy gdy była droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zauważyłem, że jak jem mniej mięsa (w 1-2 posiłkach w ciągu dnia), to lepiej się czuję. Mniej mi leży "na brzuchu".
Mniej mięsa, mniej twarogu.. za to częściej pojawiają się śledzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium