SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wczorajsze pompki miały tak mocny akcent, że mam zakwasy w mięśniach dwugłowych ud..
Klata oczywiście też pospinana, tricki mniej. Dziwne, bo ramiona bardziej miałem zmęczone.. Ech..

Dziś weszło niemal bezpośrednio po śniadaniu:

Drążek nachwytem - 50x
3,5,5,5,5,4,5,4,4,3,3,3,1
- najpierw set co około 3min, a pod koniec jak już drobiłem to przerwy skracałem, żeby dobić do 50powt. w 30minut
Kółko z kolan - 5, 12,12,12,12,12 - starałem się ciągnąć z barków a nie z bioder.. Zajęło to niewiele ponad 10min. Odpoczywałem "ile trzeba i nie więcej".

Drążek z kółkiem dosyć dobrze się łączy. Wszystko idzie w plecy

Jak ciągnę kółko z ramion - czuję mięśnie obłe, ogólnie górę pleców.
Jak ciągnę z bioder, to brzuch mało czuję. Biodra się wycofują i potem ramiona już bez problemu dociągają kółko do kolan, jest to niemal pozycja klęcząca.
Dziś ciągnąłem z ramion, a brzuch starałem się mieć ciągle napięty. Jutro zakwasy pokażą, czy to było dobre posunięcie
Przy rozjeździe ze stójki to właśnie siła ramion/góry rozpoczyna ruch, a mięśnie korpusu pracują głównie izometrycznie..

Po świętach postaram się dorzucić coś na brzuch. Stricte na brzuch


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-03-27 11:20:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
panteon
Po świętach postaram się dorzucić coś na brzuch. Stricte na brzuch



Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-03-27 11:20:36


Ja coś na brzuch dorzucę już w święta . Na pewno będzie to baba wielkanocna i mazurek, może jeszcze coś wpadnie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
50 powtórzeń na sesji to już całkiem sporo. A Ty nie robiłeś wg rozpiski FPP ostatnio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Jsdolan
Baba na brzuch mówisz??? OK, tylko po co ten Mazur!?

(taki żarcik)

@Nieraz
Tak, robiłem FPP, ale nieco przyhamowało, więc przeszedłem na 5x5 z myślą:
5,5,5,5,5
5,6,5,5,5
5,6,6,5,5
itd..
Niestety nie szło tak
Serie po 5-4powt idą w miarę ok, dlatego dodałem serii bez zwiększania liczby powtórzeń. Tak plus minus - seria co 3min i chcę dojść do 10x5, albo chociaż 8x5.
Nie wiem czy to dobra droga. Podciągam się zazwyczaj 2x w tygodniu. Może zróżnicować treningi na lekko/ciężko ? Ująć serii? albo robić 10x3 jako lekko, a docelowo 10x5 jako ciężko?
Ciężko mi ocenić..
Jakiś pomysł?

MISKA
Co do miski, świąt,wagi i obwodów.. Widzę, że u kilku osób się ten motyw pojawił to i ja się określę.

Od pewnego czasu jem bardziej węglowodanowo. Tłuszczu nie dowalam gdzie popadnie (choć kawa z masłem się pojawia, to tego masłą jest 10-15g, a nie 20-30).
Skromne ilości ryżu/kaszy, które kiedyś mnie syciły - już mnie nie sycą. Dawniej woreczek 100g miałem na 2 posiłki. Teraz wcinam 2/3 worka, albo nawet cały worek. Ryżu zmieszczę więcej niż kaszy
No i tak sobie wykombinowałem, że po świętach zacznę te woreczki przycinać.
Kilka dni policzyłem ile czego jem. Wiem jak wygląda modelowy dzień, do którego mam dążyć. Waga mi się dosyć mocno waha bo nawet +/-2kg (czyli oscyluję w przedziale 4kg).

Także do świąt jem jak dotychczas, a po świętach zacznę delikatnie, po ziarenku kaszy/ryżu przycinać, żeby organizm się nie zorientował
Będzie też coraz cieplej, to i spacery będą częstsze i dłuższe (dzisiaj był 60min, ale wcinałem jakieś prażynki z córą, to w sumie - bardziej tym spacerem zaszkodziłem niż pomogłem swojej sylwetce), apetyt też będzie mniejszy.
Nie ma co rozkminiać szczegółów, skoro wtopy są oczywiste..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pompki na podłodze - 10,12
6x18 / 45s

6:20

Serie 1-3 OK, ale w 3. już czułem zmęczenie i zaczęło być ciężko..
4. podupadła technika, zaczęła się skamielina i pompa
5. zrobiłem ze 2 przerwy w górnej pozycji
6. walka o życie - byle jak, byle zrobić!

Mam nadzieję, że schodzę ciut głębiej, zatrzymuję też na moment górną pozycję, to przez to..
Pompowałem 3dni temu, więc to nie problem regeneracji pomiędzy treningami. Bardziej - pomiędzy seriami! Sety na zmęczeniu też są korzystne.
Jak będzie trzeba, to będę robił pod koniec mniej powtórzeń. Dzisiaj się przed tym obroniłem

Poprzednim razem było lżej. Całość trwała wtedy 6:05, ale ostatnie serie robiłem szybciej, a dziś - w ostatnich seriach były przestoje..

To 4. trening z przerwami 45s. Myślę, że 6 takich treningów nie wystarczy do przeskoku na przerwy 40s.
Co w takim przypadku Wycwielu?
Pozostałbym na dłużej przy 45s, aż się jakoś przyzwyczaję. Nie wiem ile, ale tyle ile trzeba!
Albo np. skróciłbym tylko jedną przerwę, na kolejnej sesji drugą bym skrócił...
40,45,45,45,45
40,40,45,45,45
Tak sobie kombinuję, poradź coś proszę

Ileż to można napisać o kilkuminutowym treningu

Wykluł mi się plan na "po świętach"!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
No dobrze główkujesz skracaj po jednej przerwie
Koncentruj się na "technice" w 1 i 2 serii w kolejnych walcz z limitem powtórzeń. Nie ucz się odpuszczać jak raz odpuścisz zrobisz to ponownie a taki trening nie daje satysfakcji ani nie przybliża do spotkania się na zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
wycwiel
No dobrze główkujesz skracaj po jednej przerwie
Dzięki!

Koncentruj się na "technice" w 1 i 2 serii w kolejnych walcz z limitem powtórzeń. Nie ucz się odpuszczać jak raz odpuścisz zrobisz to ponownie a taki trening nie daje satysfakcji ani nie przybliża do spotkania się na zawodach


A to ciekawostka!
Serie 1-3 są moim zdaniem technicznie OK, ale w 3. zaczyna być ciężko, więc kolejne są już niespecjalne, ale zaliczone (!! - ugięcie poniżej 90st + wyprost w łokciu); choć dzisiaj w ostatniej pojawiły się różne wygibasy rodem z jogi - można tak robić na zawodach? Treningowo sobie pozwalam..

Co do odpuszczania - jak mi się łapy i klata spompują, to fizycznie chyba nie ma możliwości zrobić powtórzenia, co w takim przypadku? Porobiłem trochę jogi i dociągnąłem do zakładanej liczby powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Zawody to zawody a przygotowanie do nich wymaga "kombinacji".
Jak nie możesz jak możesz sam napisałeś że wykonałeś
Próbuj wytrzymać dłużej na wyproście ( blokuj łokcie) nawet nie wiesz ile mięśnie potrafią wytrzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
OK rozumiem. Dzięki!
Kontynuuję wg zaleceń


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-03-29 13:57:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podciąganie nachwytem - 10x5powt
Kardio z wózkiem 60min - tempo spacerowe
Kółko z kolan - 5x15powt


Trochę domownicy przeszkadzali i podciąganie zajęło 40min, bankowo też było kilka "nołrepów", ale co tam - weszło
Spacer - jak to spacer, pogoda OK i było miło
Kółko - też OK, robiłem set co 2min i w czasie ostatniej serii musiałem odebrać telefon.. po 6 powtórzeniach. Ciekawe czy weszłoby 15x, bo pompa ramion była.. Po skończeniu rozmowy weszła seria 15 powt, ale to już nie to..
Progres jest odczuwalny, bo jeszcze niedawno po serii 15powt musiałem przechodzić na dyszki..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-03-30 15:34:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium