SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Rozumiem o co chodzi z chwytem
Szajba - jeden obraz wart tysiąca słów

Program wygląda tak, że robię 5, 7, albo 10 serii rwań (lekko-średnio-ciężko). Z racji tego, że 24 niespecjalnie mi się rwie, to zazwyczaj robię 7 serii. I z braku czasu też trochę... Set na jedną rękę i odpoczynek do końca minuty. 7 setów daje 14min. Długo
Wyciskań pochylonych jest zawsze 5 serii.
Najpierw zwiększam liczbę powtórzeń - rwania z 4 do 6, a wyciskań z 2 do 3.
Jak już wszystkie serie wejdą w większej liczbie powtórzeń, to wprowadzam cięższą kulę i robię mniej powtórzeń.
Zasada progresji taka jak w S&S, tylko oprócz zmiany ciężaru jest też zwiększenie liczby powtórzeń w seriach. Na ile się czuję, na tyle dodaję, albo nie dodaję

Fajnie to widać w dzienniku Pavla (klik!), bo on często ćwiczy i zawsze dodaje cięższy set.
U mnie tego nie widać, bo pomiędzy wpisami treningowymi jakieś pierdoły się pojawiają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
nieraz

...
BP fajnie idzie, więc 2x32 to pewnie kwestia spróbować. Odważ się i będzie git :)
...



Też mi się wydaje, że pójdzie spokojnie. Dawaj śmiało

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przy następnej okazji - jak będę cisnął kettle, to będzie próba

Najwyżej będę trzepał single.. Nie chcę sobie zrobić krzywdy..

2 hands anyhow
prawdopodobnie będzie kolejnym ćwiczeniem z arsenału dawnych siłaczy, za które się zabiorę.
W wyciskaniu pochylonym nie będę przecież ciągle dokładał (dokupywał kettli!!), a w 2HA jest spore pole do popisu. Nie żeby zaraz 96kg... ale..

Dobry dzik:




Znalazłem Sebastiana Gęsiora:

https://www.instagram.com/p/Bas1rZIFXGh/?taken-by=bestrongfirstpl

Zwróćcie uwagę, że dłoń położył na przeciwległe kolano

Wpadły dziś 2 spacery z wózkiem i kilka singli kółka ze stania. Pozycja końcowa rozjazdu niewiele się różni od pozycji pompki, ale mam nadzieję, że coś tam do przodu będę dreptał - milimetr po milimetrze.
Raz pojechałem 1cm za daleko i musiałem się położyć na podłodze, bo nie było możliwości powrotu, a groził dalszy rozjazd!!
Brak sił w obręczy barkowej - nigdy nie robiłem ćwiczeń takich jak ściąganie wyciągu górnego na prostych rękach, albo jakieś wstępne ćwiczenia pod front lever / wagę przodem:



Krytyczny odcinek jest bardzo krótki - niczym granica zaznaczona cienką linią..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Strach miał WIELKIE OCZY !!
Pierwszy set na lewą z lękiem, a potem spoko i w sumie - więcej zrobiłem niż planowałem (1 serię z 32 planowałem)









Rwania: 7x 4/4 (20,24,24,24,24,24,24)
Wyciskanie pochylone 2/2x (20, 24 (rozgrzewkowo), 28, 32, 32, 32, 32)


Rwania całkiem zgrabnie Ciężko powiedzieć co zmieniłem w ich technice..

(specjalnie dla Drążka ustawiłem wyżej kamerkę - już nie jestem takim wielkoludem )


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-14 13:10:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Przykro mi,pokazalem Twoje filmiki koledze do oceny wizualnej powiedzialem tylko ze masz 170 cm wzrostu ocenil cie jednym slowem " grubas" a wagi dal 90 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
drazekm
Przykro mi,pokazalem Twoje filmiki koledze do oceny wizualnej powiedzialem tylko ze masz 170 cm wzrostu ocenil cie jednym slowem " grubas" a wagi dal 90 kg
Ale ten kolega ma oko! Okulista potrzebny od zaraz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
drazekm
Przykro mi,pokazalem Twoje filmiki koledze do oceny wizualnej powiedzialem tylko ze masz 170 cm wzrostu ocenil cie jednym slowem " grubas" a wagi dal 90 kg


I co z tego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ajazy
drazekm
Przykro mi,pokazalem Twoje filmiki koledze do oceny wizualnej powiedzialem tylko ze masz 170 cm wzrostu ocenil cie jednym slowem " grubas" a wagi dal 90 kg


I co z tego?


No, ze drazekm przykro teraz jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nic z tego poprostu potwierdzil mi to co sam wczesniej zauwazylem ze Panteon na filmach wyglada ze wiecej wazy niz pisze albo jest nizszy niz 170,pokazujac film koledze chcialem sie upewnic czy dobrze widze,a wg Was obaj zle widzimy :)


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2017-11-14 14:18:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drazekm
Nic z tego poprostu potwierdzil mi to co sam wczesniej zauwazylem ze Panteon na filmach wyglada ze wiecej wazy niz pisze albo jest nizszy niz 170,pokazujac film koledze chcialem sie upewnic czy dobrze widze


To jak potwierdzil, ze nie masz problemow ze wzrokiem, to dlaczego Ci przykro bylo? To chyba dobrze, nie?


ps. co dzisiaj jadles


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 11/14/2017 2:21:04 PM
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium