SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W sensie, że już teraz za 2x24 chwycić?

Z tego co kojarzę, to kiedyś przysiadów zrobiłem z nimi 8 (a może 5-6), a pressów 5. Nie nadaje się to na serie/powtórzenia.
Dla odmiany chcę uderzyć w mięśnie, stąd większy zakres powtórzeń.

Wiem, że chwalą trening "na siłę" (czyli 1-5powt) na redukcji. On też zajmuje sporo czasu, bo niby 5powt, a przerwy wypadałoby też robić ze 3-5min nawet.

Postawiłem na intensywność z gęstością Do świąt. Raptem 4tyg. Jak wejdzie mi 8 takich treningów to będzie spoko!
Bodyweight też jest w planie. W sumie, to naprzemiennie, chyba, że nie będzie możliwości poćwiczenia.
Chodzi o to, żebym się nie zapasł, a nie żebym chudł (ale mile widziane!!)

Jak będę mógł ćwiczyć z 2x24 to to będę robił - chcę iść do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Oczywiście, że już dasz radę 2x24kg! I to na 8-10p i będą mięśnie rosnąć.
Przerwy przy takim obciążeniu 2 min. wystarczą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jeden podcina mi skrzydła, a Wy wierzycie we mnie bardziej niż ja sam
Myślę, że jestem gdzieś pośrodku.

2x24kg na 8-10 powtórzeń - chyba na cały trening, jak te powtórzenia zsumuję!!

Armour Building (2 clean - 1 press - 3 squat) mi nie weszło z 20+24. Nie chcę robić serii po 1-3 powt. (znaczy ten zestaw gdyby wchodził, to mógłbym robić, ale treningu nie chcę opierać na tak niskim zakresie powtórzeń)
Jak uda się utrzymać trening z parą kettli, to 4-6tyg będzie 2x20, a potem może przeszedłbym na 2x24. Trochę się otrzaskam z dubletami, trochę wprawy i sił nabiorę.

Panie Janku, jak myśli Pan, że wyciskanie pochylone z 32 i 36kg przekłada się na wyciskanie żołnierskie, to powiem Panu, że nie ma żadnego przełożenia.

Co do kółka ze stania - Najsłabszym ogniwem jest obręcz barkowa i tutaj jakiś ściąganie drążka wyciagu, czy przenoszenie sztangi za głowę w leżeniu pewnie sporo by pomogło, jednak nie mam takich możliwości. Trudno.

Czuję po wczoraj uda i brzuch. Trochę górę pleców, lekkie ubicie barków. Bardziej dostały nogi niż ramiona, a ciężary te same.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Przecież możesz przenosić kettel za głowę w leżeniu.
Jak nie dasz rady z 24 kg to rób żołnierskie z 20 kg; podobnie z przysiadami ; dojdziesz szybko do tego, że zrobisz z 24 kg, najwyżej ostatnie powtórzenia wyciskań będą podrzucane.
Nie potrzebujesz dużej objętości lecz częstotliwości.
Zasób ćwiczeń też ograniczony - jeśli jest mało czasu!
Widzisz, że ajazy proponuje 3 ćwiczenia : WL, przysiad, MC(tylko raz).
Tobie wystarczy: żołnierskie, przysiad z kettlami (możesz dodać asysty jeśli chcesz )
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Zgadza sie tak jak Janek pisze przenosenie moZna robic z jednym ketlem wzdluz lub w poprzek lawki,trzymac tez roznie za raczki lub za kule wredy raczka zwrocona w nasza strone,jest opcja tez na lekkim skosie w dol aby to zrobc wystarcza jakies podkladki pod przednie nogi lawki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ojan to już tak mi pisze, że sam sobie przeczy momentami:
- za dużo ćwiczeń
- rób dużo ćwiczeń
- rób mało, jeśli brakuje czasu
- rób asysty
- zrobisz z 2x24
- rób z 2x20

Każda rada jest cenna, tylko niektóre się ze sobą kłócą.

Staram się optymalnie wykorzystać energię, czas i sprzęt, który posiadam.

Z 2x20kg - nie udało się zrobić 6x8 C&P, także zbyt wcześnie na 2x24 w tym ćwiczeniu. Takie minimum startowe to wykonanie 5x5 z 2x24kg.
Chciałbym dojść do 8x8, ale może 6x8 na tyle mnie uszczęśliwi, że nie będę musiał
Z przysiadami rok temu dojechałem do 10x10

Jak będzie opcja przejścia na 2x24 - to przejdę. Spokojnie!
Jeśli chodzi o kettle, to wiem na ile mogę sobie pozwolić i na jakie ćwiczenia.

C&P i przysiady, to chyba flagowe grindy w kettlowym świecie. Nie przyrównywałbym ich jednak do trójbojowych ćwiczeń, gdzie operuje się ciężarem równym masie własnego ciała, czy nawet większym..
Chyba, że ktoś jak Nieraz przysiada z 2x40kg... Mi to nie grozi

C&P, albo samo MILITARY PRESS
FRONT SQUAT
SWING
(bo na rwania, po powyższym pary nie mam)
Gdyby nie było clenów, to może rwania by się sprawdziły - wtedy albo 24kg na ciężko, albo 20kg w kierunku wykonania 100x w 5min. Wyciskania i rwania trochę nie pasują na jednym treningu, bo mocno uderzają w barki.

Próbuję upchać część główną w 30min

Trening z masą ciała za to, to już taka trochę niewiadoma i w praniu wyjdzie.





Takie coś mam możliwość robić, ale to chyba idzie raczej na klatę, a nie na plecy. Z tego co kojarzę atlas ćwiczeń - przenoszenie sztangielki działa głównie na klatkę, a przenoszenie sztangi - na plecy (jest nachwyt i ręce są szerzej). Chwyt kettla przypomina raczej chwyt sztangielki niż sztangi.





Tu i tak pokazują, że głównie w klatę oba ćwiczenia idą. Wiadomo, że na ławce, czy jakimś podwyższeniu lepiej, bo większy jest zakres ruchu. Ławeczkę mam schowaną w piwnicy
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
W co Ci to ćwiczenie bardziej wejdzie decyduje zakres ruchu a nie sprzęt opuszczając niżej angażujesz bardziej najszerszy grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
panteon - jak Ty czytasz to co Ci piszę?!
Przeczytaj na spokojnie to co wcześniej napisałem
Napisałem o małej ilości ćwiczeń
o małej objętości czyli mało ćwiczeń i nie za dużo serii
o wysokiej częstotliwości treningów tej samej grupy mięśniowej Czyli 2-3 razy w tygodniu
asysty tylko wtedy gdy masz czas i ochotę
Od biedy wystarczą Ci: przysiad i wyciskanie żołnierskie a dobrze byłoby gdyby doszło wiosłowanie (lub podciąganie na drążku)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ogień idzie w trzech wątkach i może się pogubiłem..

Napisałem o ćwiczeniach:
PUSH - wyciskanie żołnierskie, zarzut+wyciskanie żołnierskie, pompki na podpórkach
PULL - podciąganie na drążku, wiosłowanie ciałem (sznurek przewieszony przez drążek w futrynie - już tak kiedyś robiłem), wiosło kettlem niespecjalnie, ale.. kto wie.
LEGS - przysiady z kettlami, wykroki, martwy ciąg na jednej nodze,
ABS - nieszczęsne kółko, wznosy nóg w zwisie na drążku
BALISTYKA - wymach, rwania, myślałem też o długim cyklu jako "wszystko w jednym" (nogi, dynamika)

CLEAN/ZARZUT można zaliczyć do treningu nóg, pleców i do balistyki - takie niedocenione ćwiczenie..

Trening będzie najprawdopodobniej dzielony na:
- kettle
- bez kettli

Po jednym ćwiczeniu z puli. Jakoś tak, żeby każda grupa była 1-3x robiona. Jak Push-pull-legs. Pewnie mniej poukładane to będzie..

Zakres powtórzeń 5-10, ale w pompkach pewnie większy, a na drążku mniejszy..
Wychodzi z powyższego, że balistyka tylko w dniu kettli.

Nie mam jakichś sztywnych ram póki co, bo muszę zobaczyć jak mi poszczególne połączenia będą wchodzić


@Wycwiel
warto było trochę poględzić, bo się czegoś dowiedziałem!
Nie patrzyłem na to ćwiczenie pod kątem sprzętu, tylko wersji chwytu:
- przenoszenie sztangi - ręce szeroko i w nachwycie - jako "na plecy"
- przenoszenie sztangielki - ręce wąsko, praktycznie złączone i w chwycie młotkowym - jako "na klatkę" - a tak właśnie trzymałbym kettla - za rogi. Dlatego nie wiem czy jest sens..



Ćwicząc na podłodze zakres ruchu jest minimalny.. nie wiem czy to jakoś przeniesie się na kółko ze stójki, ale pewnie Drazekm wesprze mnie radą.
@Drazekm: Jest sens robić to na podłodze pod kątem kółka?

Jeśli zakres ruchu ma być spory, to jedynie na jakimś podwyższeniu można by to ćwiczenie robić - inaczej nie warto. No i ciężar też musiałby być solidny..



Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-27 18:42:11
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
A co to za różnica na co to przenoszenie wchodzi ,ważne żeby ćwiczyć może Ci pracować klatka,plecy,tricepsy bez różnicy.Dalej jeśli nie masz ławki możesz robić na podłodze lub na kanapie :) ważne żeby na leżąco,w kółku Ci nie pomoże ale na kółku świat się nie kończy :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium