SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzień z gatunku tych, gdzie gdybym nie zrobił treningu, to też byłoby świetnie!
Kiedyś czytałem takie coś, że umysł ludzki się nie męczy. Nie męczy nas np. praca umysłowa - męczą nas emocje z nią związane..
No i jak tak wróciłem wieczorem po całym dniu pracy, gdzie rzeczy martwe rzucały mi kłody pod nogi - pomyślałem:
Umysł jest rześki jak o poranku; fizycznie nie zasuwałem; czyli trening mogę zrobić.
No to zrobiłem!!

KBM

HeavyDay #5

5 CL
5 MP
5 SQ
5 PP
5 SQ

5x/90s


11:50

Dwie ostatnie przerwy już o 10-15s wydłużyłem, ale za to każdy set wszedł w całości!
Niesamowite!!
Sam nie wiem czy to progres w wytrzymałości, sile, czy w mózgu - pewnie wszędzie!

Ale mam dosyć.. Kocham i nienawidzę..
Sety trzaskałem megaszybko - żeby mieć je za sobą. Mógłbym robić wolniej, ale wtedy czas napięcia mięśni by się wydłużył i.. kto wie - może złamałbym którąś serię..

Lepiej zrobić szybko za jednym zamachem, czy lepiej w spokojniejszym tempie, ale z odłożeniem kul w trakcie??
Obstawiam pierwszą opcję.
Proszę nie mylić z niedbalstwem czy czymś takim!!

Ostatnia seria push pressów to jakiś dramat! Już nawet z wybicia nóg NIE MIAŁEM SIŁY tego wykonać i musiałem dociskać rękami (czyli jakbym bez oderwania pięt robił).
W ogóle Geoff to pewnie zaleca PP bez odrywania pięt. W taki sposób nie jestem w stanie tego wykonać ( w kompleksach, w takich ilościach).
Skoro Pavel poleca nawet w jerkach nie odrywać pięt (przy zrzucie na 100%, przy wyrzucie kettli w górę, to nie wiem..).

ODWAŻNIKOWE MUSKUŁY - TYDZIEŃ 5. ZALICZONY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może się ale czekam na wrażenia z tygodni 7-12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli.. ale też czekam na te tygodnie (7-12).

Sobota potraktowana weekendowo, do tego zmiana czasu i wyszło, że położyłem się dosyć późno.. Wstałem niby o 8, ale wiadomo, że to była 7...

W każdym razie, pojawiła się okazja do wykonania treningu (choć chęci nie było i w głowie to już niemal odkładałem kettle, chociaż nawet nie zacząłem ćwiczyć).
Właśnie ta myśl, że już niebawem tygodnie 7-12 dała mi trochę kopa.
Akurat zakończę 6tygodni przed świętami (planuję w czwartek zrobić HD), a potem tydzień 7. rozpocznę - sam nie wiem kiedy.. Może pojawić się kilka dni luzu pomiędzy 6. a 7. tygodniem - akurat wypada na święta, to fajnie

Poprzednio KBM bardziej mnie ekscytował. Teraz wiem, że jest praca do wykonania i robię swoje. Satysfakcja jest, ale niech no go skończę! Jeszcze tak, żeby nie musieć kettli odkładać w trakcie seta...

Do rzeczy!
Weszło:

KBM
week 6.

Medium Day

5 HP
5 SN
5 MP
5 SQ


7x/90s - 7x to katorga!

15:50 - w zeszłym roku było 18min! Czyli jest progres.
Dwie ostatnie przerwy przeciągnąłem nieco.. Każda seria weszła elegancko, a trudy pojawiły się w serii 4. i 5. a potem już tylko gorzej, ale ogólnie - OK.
Serducho waliło, pot płynął, ręce drżały..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM

week 6

LD

5 SW
5 SN
5 SSP

7x/75s


Poszło jak trzeba
Pod koniec czułem pressy, ale ogólnie - luz.

Jeszcze HD (planuję w czwartek) i połowa KBM za mną.
W light day będzie konkretny regres od kolejnego tygodnia!
Ćwiczenia bez zmian, i 4x/90s
Pozostaje obawiać się MD i HD...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KETTLEBELL MUSCLE - TYDZIEŃ 6 ZAKOŃCZONY !!

KBM

HD #6

CL
MP
SQ
PP
SQ

6x/90s


15:00

Czwarty set już ciężki. Piąty niemal siłą woli. Szósty - musiałem odłożyć kule po pierwszej partii przysiadów.

Progres siłowy, czy wytrzymałościowy jest znaczny. Wcześniej odkładałem kule chyba w dniu HD gdzie było 4x/120s, a teraz mam na koncie 5x/90s bez odkładania.

Obwody - jakby delikatnie w dół, ale szału nie ma. Za to jakby spodnie lepiej na mnie leżą..
Waga - jest zepsuta i jej wahania pokazują mi wyniki z 2kg różnicy.
74,5-76,5.. Będę się kierował najniższym wskaźnikiem. Czekam aż zacznie spadać
Wizualnie poprawiła się góra - kaptury, barki; Uda - jakoś niespecjalnie widzę różnicę.

Opona trochę zmiękła - czyli jak to Ojan pisał - znaczy ZACZĘŁO SIĘ!! Palenie fatu - opróżnianie komórek tłuszczowych z tłuszczu, czy czego tam.. Nie wnikam.

Teraz druga połowa, ale może parę dni luzu

Wesołych Świąt!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Nie ma pojęcia "luz" Jest pojęcie "łagodniejsza wersja rzeczywistości"
W niedzielę mam 20 km biegu zadaniowego w zakresie od -10TM do TM Można trochę "normalności" ukąsić


Zmieniony przez - MaGor w dniu 2015-04-02 12:48:31

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Sporo dni będę teraz w pracy (wolny mam tylko lany poniedziałek), także czasu mało, a kortyzolu więcej :-/
Trzeba też coś poświętować.
Planuję rozpocząć drugą połowę KBM w miarę przyzwoicie - bez dwutygodniowych przerw..
Wolę zacząć choćby w niedzielę, czy poniedziałek, a potem ewentualnie ćwiczyć co 2-3dni. W zależności od dostępnego czasu i energii.

Trochę jestem umęczony tymi treningami, ale one tak krótko trwają, że dosyć łatwo się zmobilizować!!
To jest plus. A że dają po tyłku.. no, taka ich rola

Teraz sety będą cięższe, ale będzie ich mniej i przerwy dłuższe - boję się zaryzykować stwierdzenie, że MOŻE będzie łatwiej..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
No to gratulacje i oby druga część planu poszła równie dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jakoś nadarzyła się okazja, to poćwiczyłem.

KBM
week 7

Medium Day

5 High Pull
5 Clean & Press
5 Snatch
5 Squat

3x/120s rest


7min

W sumie, to bajka..
Medium day może okazać się dosyć lekki. Wiem, że to dopiero początek, ale zapowiadają się 3 lekkie treningi
Spuchły mi przedramiona i oddech przyspieszył, ale to był trening po dniu pracy i na głodnego. Spokojnie weszłaby jeszcze jedna czy nawet 2 serie

Pozostaje mi martwić się heavy day'em

Szybko rozpocząłęm drugą połowę KBM, ale jak nadarzyła się okazja, to te 10min (a tyle mi to zajęło z rozgrzewką!) wykorzystałem.
LD w lany poniedziałek, to spoko wejdzie, a HD, to nie wiem.. może być ciężko wcisnąć, ale to też 3 serie z 2:30 przerwy (!!!!!). Czas się znajdzie!!

Jeszcze raz życzę Wesołych Świąt, zdrowia itd..


Tak to wygląda:





Wydaje się lekkie (pomijając 2x28kg u gościa!), no i w sumie..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-04-04 20:58:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM
week #7

Light Day

5 swing
5 snatch
5 see-saw press

4x/90s


7min

Jak tym robić masę??
Na chłopski rozum - ciężary jakieś 50-60% maxa i kilka serii po 5powt... Całość 7min.

Tak, czy siak - jadę swoje dalej!

Niebawem tak długo oczekiwany HD!!


Okołotreningowo zjadłem sporo sernika
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium