SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miska ładna:
Około 1900kcal
130gB
150gW
80gT

Zero śmieci, nawet parówka nie wpadła
Tak z ciekawości wpisałem w kalkulator. Oby tak dalej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM
HD #2

CL
MP
SQ
PP
SQ

4x/120s


11:20

Niestety złamałem 3. i 4. serię. CL, MP, SQ, 20-30s rest, PP, SQ.
W serii 3. zabrakło mi tchu. Tak normalnie - po ludzku. Nie miałem powietrza w płucach..
W serii 4. to co kiedyś - nie było siły na rack position..

Myślę, że oba elementy się wzmocnią z czasem, ale taki trening już się nie powtórzy. Będzie coraz ciężej. Coraz szybciej.
Dziś było 4x/120s przerwy, a za 4 treningi HD będzie 6x/90s!!!

Nie mam zapisane w dzienniku kiedy to łamałem serie poprzednio (chyba, że tutaj na sfd jest, ale nie chce mi się szukać).
Z tego co pamiętam, to od 4. HD - kiedy skraca się przerwy..

Tak, czy siak - trening zaliczony.
Potreningowo - pół worka ryżu + 30g odżywki białkowej + woda
Kulturystyka pełną gębą.

Tydzień 2. zaliczony!
(chociaż zadra pozostanie)

Miska przyzwoita, choć niespecjalnie trwonię na nią energię - tj. wklepuję co jem do dziennika i w sumie może to mnie jakoś hamuje przed śmieciami

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-03-05 13:05:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trzeci tydzień rozpoczęty!


KBM
MD

5 High Pull
5 Snatch
5 Military Press
5 Squat

6x/120s


15:30

Na granicy.. ale przyjąłem na klatę i dałem radę.
Ciężko było z pressami w 5. i 6. rundzie, ale barki dostają tu praktycznie w każdym ćwiczeniu.
Jak robiłem przysiady, to sobie myślałem "przecież nogi mam wypoczęte, a że barki palą od trzymania racka, to nic, to nie powód żeby przerywać przysiady - przecież nogi mam wypoczęte.." itd

Gdzieś tam pod koniec będzie 7x/90s
Sam kompleks zajmuje 45-50s.

Treningi zaczynają nabierać większej objętości, także od tego tygodnia powinno już coś tam się zmieniać w sylwetce..
Od przyszłego tygodnia treningowego zwiększy się intensywność (mały krok w tył z objętością za to) przerwy polecą ze 120s na 90 (HD, MD) i z 90 na 75s (LD).
Generalnie, to wiem czego się spodziewać, za to tygodnie 7-12, to kompletna nowość!
Niby mniej serii, ale JESZCZE cięższe zestawy. Nie mogę się doczekać!!

MISKA - podam średnią z 5dni, odkąd to zacząłem wpisywać w kalkulator:

1900kcal
B - 108
W - 200 (w dzień gdzie jadłem pierogi wpadło mi 300g WW i tak mi to podbiło średnią..)
T - 61

Jeden dzień jakoś taki mi wpadł, że tylko 1500kcal weszło (wszystkiego było mało), ale jadłem tak raczej normalnie. Nie wiem..
Widać niskotłuszczowo
W zjadam tak około 150-200g
B - 130-150g
T - 60-80g
Jeden dzień z pięciu - niskokaloryczni, a drugi z pięciu wysokowęglowodanowo. No i taka to średnia wyszła

Waga oscyluje w okolicach 76kg (75,9-76,4). Nie wiem teraz na ile ona dokładna, ale jak polecę z 4-5kg to powinno się to na niej odznaczyć Przynajmniej taki mam plan!

Multimedia:

Polecam pierwsze 3min, gdzie jest takie jakby mobility z kijem (???):




(ostatnią walkę tejże pani też polecam! Rousey-Zingano. W sumie to każdą walkę..)

I jeszcze takie cuś zalinkowane na SF sobie zobaczcie jak ktoś nie widział:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

I jeszcze takie cuś zalinkowane na SF sobie zobaczcie jak ktoś nie widział:


Cudo. Skarpetki mają CF(R)

Miałem ciotecznego szwagra, przez jakiś czas, który robił takie ćwiczenia, ale zamiast kija używał grubego pręta zbrojeniowego. Fakt faktem, że silny był. I czymś w SW się parał, ale nie pamiętam czym.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Akcja z kijem zapewne ma swoją logikę i sens, a to co widać - to jedynie wycinek całości..
Akurat takie rzeczy mnie kręcą
Zaraz bym kupił kija i próbował... przez tydzień..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM
LD

SW
SN
SSP

6x/120s


11:45

Nie lubię rano ćwiczyć, ale skoro nadarzyła się okazja
Wypiłem wcześniej kawę, a że była bardzo gorzka i kwaśna, a miałem otwarte skondensowane mleko słodzone.. 45g=150kcal..
Do tego 3 kosteczki czekolady nadziewanej (jagody) - promo z lidla! Kolejne 150kcal..
12gT i 42gWW - oby poszło w mięśnie!! Niemal jak stack przedtreningowy?

Co do treningu - wypracowuję nową technikę snatcha!
Mniej się szarpię!
Jak w GS - wymach dosyć wysoki i wkręcenie "na śrubę" kettla. Wcześniej też tak robiłem, tyle że bardziej taki high pull + szarpnięcie.
Teraz idzie płynniej i szybciej.
Ostatnią serię zrobiłem na maxa - 29s zajęła Normalnie około 45s (czyli jak w medium day).

SSP - cwane ćwiczenie, bo niby jest 5 pressów na stronę, ale dochodzi jeszcze izometria. 5MP zajmie mniej czasu niż 5SSP.
Cwany Geoff?? Czy to tak przypadkiem wyszło?

Tak o to zbliżam się do końca trzeciego tygodnia KBM. Jeszcze HD

Na razie brak specjalnych wrażeń. Staram się pilnować miski i nawet fajnie idzie.
W zależności od dnia (mojego dnia - nie M-L-H!), to po treningu nic nie czuję, albo czuję przez 1-2dni.. Coś nie tak z regeneracją, ale staram się lenić ile mogę

Zobaczę jak będę wyglądał/ważył/mierzył po 4tyg., to najwyżej postaram się bardziej na tej misce skupić. Oby rezultaty były zadowalające i nie było takiej potrzeby
Na razie jest zbyt wcześnie. Program zaczyna wchodzić w ostrzejszą fazę. Ciało też potrzebuje czasu.



Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-03-10 11:24:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
LD jest lekki, to fakt. Prawie jak rekreacja przy HD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Panteon-Zobaczę jak będę wyglądał/ważył/mierzył po 4tyg., to najwyżej postaram się bardziej na tej misce skupić. Oby rezultaty były zadowalające i nie było takiej potrzeby .


Ale ty już kiedyś ćwiczyłeś kompleksy i jaki był rezultat?.
Naprawdę wierzysz że trening kompleksów zmienia ciało na bardziej wysportowane z twardymi ubitym mięśniami. Nic z tych rzeczy, kompleksy wypracują lepszą wydolność kondycję i nic więcej. Spadnie ci siła i tonus mięśnia a to przełoży się na gorszy wygląd.Kompleksy robione na poprawę sylwetki mają sens u kogoś kto przez 3-4 miesiące trenował na masę mięśniową. Następnie wchodzi na lekką redukcję i włącza kompleksy wtedy tak, inaczej to nie działa. Chyba że chodzi ci tylko o schudnięcie (tylko chudzielec z kilkoma żyłkami na barkach wygląda równie nieciekawie jak grubas) i wzrost kondycji.

Oczywiście liczę na to że nie mam racji i udowodnisz mi że jest inaczej dlatego daj z siebie wszystko i pamiętaj twoje poczynania są obserwowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze jedna sprawa .No chyba że jesteś jednym z tych facetów .






To co innego. Masa, siła , wydolność,sylwetka pójdzie w górę.

A tak na marginesie ktoś wie dlaczego panie z tego filmiku są masywniejsze(takie Budzianki )niż większość facetów? Jestem strasznie ciekaw przecież oficjalnie i naukowo powinno być odwrotnie.

Zmieniony przez - orzegów w dniu 2015-03-12 11:05:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Odnośnie filmiku - panie są mocno umięśnione i pewnie załadowały glikogen po uszy...

Odnośnie kompleksów.
Tak, ćwiczyłem różne takie...
Pamiętam BIRTH OFTHE HERO Flynna - tam było 6 kompleksów po 2x na trening - czyli 3xtyg 12 kompleksów.
Chudziej było. Dwie szesnastki były wtedy sporo cięższe
Sam Flynn pisze, że metcon to jedynie element programu.
Akurat powyższy program był oparty na metconie. Zezwalał (a może zalecał??) na jeden dzień "siły" - Ze 25min i 1-3 ćwiczenia bliskie 1RM.
Press, podciąganie z obciążeniem, martwy ciąg, muscle up, itp.
1 press
1 MC
1 press
1 MC...
i tak 25min.

Tego dnia akurat nie robiłem, ale teraz może i mógłbym..
Każdy dzień treningowy był inny - wybierało się kompleksy z dużej puli. Było ciężko..

W PALEO WORKOUT FOR DUMMIES poleca trening siłowy - dosłownie do 10-20powt ( 1-2-3-4-5, 2x(1-2-3), 3x3 itp) i potem 10-20min kompleksów, a właściwie metconu, bo tam też np. były sprinty..
Jak ćwiczyłem wg PWFD, to robiłem jako metcon "The 9-minute Workout" - trochę mi się to przejadło, ale krótkie to było

W artykułach Flynn poleca:
SIŁA - 3-5xtyg - niskopowtórzeniowo, tak bardziej skillsa niż pakowanie.
METCON - 1-2x tyg (pn i pt)
SPACERY - ile wejdzie! BRISK WALKING - żywy marsz.

Także już u jednego autora mamy 3 opcje. Do tego Paleo i IF


Nie ćwiczyłem na masę... Ale na siłę. Mam coś tam mięśnia - nie jest tak, że jestem chuderlakiem który chce zrobić megatransformację kompleksami kettlowymi.
Gdyby tak wypalić trochę fatu - a trening interwałowy się do tego podobno nadaje, to byłoby OK.
Geoff puszcza teraz wartościowy newsletter - pisze, że na niego swingi nie działają, nie jako sposób na palenie fatu, bo przez 20 lat pracował na posterior chains (jak to po polsku??), dlatego jego program redukcyjny musi być bardziej wymyślny
Pisze też, że jak ktoś ma sporo stresów na co dzień - to kompleksami sobie tylko dokłada kortyzolu - i zamiast zrobić formę życia, to robi sobie krzywdę.

KBM - to w sumie program na masę
Czy dobry??
Chwalą..

Kettlebell Burn 2.0 też chwalą (jest taki pdf - z 60str pochwał!) - tam treningi też są podzielone na siłę (niskopowtórzeniowe C&P, TGU, wiosło, wykrok, rwanie) i zakończone 10min swingów w interwałach.
KBB polecano też początkującym jako program siłowy (na początku ma sporo drabin 1,2,3 przez kwadrans - i też ludzie na dragondoor pisali, że im barki rosły a talia się zwężała..

KBB to solidna opcja. 16tyg. Mógłbym robić głównie z 24kg. Treningi trwają tak do 50min. Co 4tyg są jakieś tam zmiany - albo ćwiczenia, albo liczba powt. Akurat będę po cyklu z 2x16, to może w single bym uderzył..

A może z masą ciała

Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ciężko oceniać bo miska u mnie słaba.. Na pewno wytrzymałość wzrasta - widać po treningach.
Jakieś tam procesy/hormony też powinny się odpalać i ten fat powinien się wytapiać..

Podjąłem się 12 tyg KBM i przy tym trwam!
Potem się zobaczy, bo kilka opcji chodzi mi po głowie. Jeszcze żeby synek dał mi poćwiczyć godzinę..

KBM
HD

CL
MP
SQ
PP
SQ

5x/120s


14:20

+ trochę rolowania, a właściwie to rollingu - obroty na podłodze z OS RESETów.

KBM - Tydzień 3. ZALICZONY
Teraz się zacznie....!!

Pierwsze trzy sety weszły OK, w 4. i 5. po pierwszej partii przysiadów zrobiłem 20s przerwy.
Poprzednio złamałem serię 3., a teraz 4. - czyli jest progres i OK.

Na kolejnych treningach będą krótsze przerwy:
LD - 75s - da się przeżyć
MD, HD - 90s - oj ciężko..

W sumie tyle... 3 tyg minęło jak z bicza strzelił. Sam nie wiem kiedy - tak te treningi szybko idą - są megakrótkie, ale dają w kość.
Jak sobie pomyślę o 10.000 swingów, to mnie skręca - chyba nigdy więcej tego nie wykonam!!
A może.. jako reset!! Jako pokutę! Jako post (od innych ćwiczeń!).



KBM - klapki na oczy i jadę!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium