SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699650

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
panteon
Wymachy oburącz (24kg) - 10x10/minute



Tutaj szersza analiza
Ponoć pali to smalec!

W planie mam połączyć program z parą kettli i te wymachy.
Do tego pompki i jakieś ćwiczenia stricte na brzuch..
Pewnie nie będzie idealnie co dwa dni. Czas pokaże.
Plan jest. Każdy program ma swoją progresję. Myślę że nie będą ze sobą kolidować. Najwyżej tydzień będzie trwał z 10 dni zamiast 7..


Panteonie to co wrzuciłeś bazuje chyba na tym: https://www.strongfirst.com/where-do-you-go-after-simple/ tylko wersja oryginalna bardziej rozbudowana. No i AI Ciampa proponuje wymachy jednorącz.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Znam to. Novyneo to robił. Nie wiem czy do końca...
Trafiłem przypadkiem na te krótsza wersję i skusily mnie obietnice
Na takie sesje 30-40min pilnowanie co do sekundy nie chce się pokrywać.
A takie 10-20min myślę uda się wcisnąć. Czasem może nawet połączyć trening siłowy z wymachami.. Jutro przykładowo zaplanowane są double swing + double squat, to się boję, że ze swingami przegnę..
Będę jechał na ile będę miał możliwości. Raczej 6 sesji tygodniowo mi nie grozi (choć byłoby pewnie spoko). Stawy odwykły..

Kojarzę jeszcze podobny program, gdzie robiło się 5 ciężkich rwań na minutę..

Łatwiej mi dodać coś krótkiego, co mnie zmotuwuje do działania, niż pokrywać się na super program co do którego mam wątpliwości, czy podołam organizacyjnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Rozumiem. Wrzuciłem w sumie jako ciekawostkę. Ten program z 5cioma cięzkimi rwaniami na w każdej minucie ostatnio dość popularny na SF.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Aj nie mogłem juz edytować. Dobrze ze mi nie skasowało.

Zalinkujesz ten program? To jakiś artykuł?

Po edycji miało być tak:

Znam to. Novyneo to robił. Nie wiem czy do końca...
Trafiłem przypadkiem na te krótsza wersję i skusily mnie obietnice
Na takie sesje 30-40min pilnowane co do sekundy nie chce się porywać.
A takie 10-20min myślę uda się wcisnąć. Czasem może nawet połączyć trening siłowy z wymachami.. Jutro przykładowo zaplanowane są double swing + double squat, to się boję, że ze swingami przegnę.. Ale takie 10x10 czy 14x10 nie powinno zaszkodzić.
Będę jechał na ile będę miał możliwości. Raczej 6 sesji tygodniowo mi nie grozi (choć byłoby pewnie spoko). Stawy odwykły..

Kojarzę jeszcze podobny program, gdzie robiło się 5 ciężkich rwań na minutę..
Jako ćwiczenie z powerem najbardziej lubię wymachy oburacz. Czuję moc. W rwaniach też, ale to już wyższa szkoła jazdy. Wymach jednoracz - mam mieszane uczucia. Nie potrafię się spiąć jak przy wymachu oburacz.

Łatwiej mi dodać coś krótkiego, co mnie zmotuwuje do działania (Kaman, to tylko 10min na luzaku do zrobienia), niż porywać się na super program co do którego mam wątpliwości, czy podołam organizacyjnie.
Gdybym miał zagwarantowane czas to bym lyknal 300 swingow dziennie. Do tego 100 pompek.. Może...
Na 10.000 Dana raczej bym się nie porwał..

Zostało mi 2 miesiące..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Przykro mi nie zalinkuję bo nie mam. Dużo czytałem o tym u nich na forum. Głównie w tym wątku: https://www.strongfirst.com/community/threads/alactic-aerobic.10381/ i kilku innych. Swego czasu mocno przewertowałem forum SF. Co do wymachów to też wolę oburącz

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Też gdzieś czytałem, ale nie chce mi się szukać... Zresztą wymachy są niskonakladowe. Mi pasują. Zwłaszcza oburacz
Tętno podeszło w okolice 140, amaks jest 180-wiek. Ok
Zobaczymy dalej.. Ale lepiej niech coś dobrego zacznie się dzic. Czas mnie goni.
Mieszam różnymi składowymi życiowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
maks jest 220-wiek , a tak naprawdę maks jest taki jak wyjdzie z badania i często przewyższa 220-wiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Maks dla wysiłku aerobowego - w tym treningu, a nie VO2max, czy jak to się tam zwie..
Swobodne mówienie.
Wykonałem jak zalecano. Tętno mierzylem z ciekawości.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2019-02-26 09:21:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
panteon
Też gdzieś czytałem, ale nie chce mi się szukać... Zresztą wymachy są niskonakladowe. Mi pasują. Zwłaszcza oburacz
Tętno podeszło w okolice 140, amaks jest 180-wiek. Ok
Zobaczymy dalej.. Ale lepiej niech coś dobrego zacznie się dzic. Czas mnie goni.
Mieszam różnymi składowymi życiowymi


G...no prawda z tego wzoru to u mnie max 144 a w rzeczywistości 159. Na 140 to się opyerdalam Takie wzory niestety są bardzo niedokładnie i nie biorą wielu rzeczy pod uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium